• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
međuredna kopačica složeno od dva priključka sve na šarafe sam svoj majstor :rolleyess: da pustim korjenu zraka sovim se manje praši nego sa frezom 8)




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Prijatelju prvo što si promašio temu a drugo stroj je bez zamjerke samo da su motičice na opruge a ovaj tvoj stroj ratari zovu gruber barem tako mislim. Evo ti stroj sa oprugama.



Uploaded with ImageShack.us
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ok fulo temu sory :prayer: al reko to sam složio baš za breskve u plasteniku pa reko da pokažem znam za ove grubere ili ti podrivače al svi su širi od ovog što sam ja složio čak sam gledo kod Novačića tak je visok da ga nebi mogo kopčat na svoj traktor a i košta ovo me koštalo truda i malo šarafa
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Da li netko ima informaciju koliko se kreću cijene čeličnih pocinčanih cijevi od cola, stjenka 2mm duljine 8 metara.

Gdje su najpovoljnije i kakve su cijene opčenito u prosjeku? Imam kolegu koji piga cijevi pa me zanima gdje najpovoljnije nabaviti

thx
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
evo npravio sam jedan mali plastenik ,bolje rečeno niski tunel,za svoje potrebe uz samu kuću ,dimenzije 7x2,imao sam alkatena starog i u njega uvukao armaturu desetku dužine 4 metra ,nisam još fiksirao najlon stavio sam ga samo onako provizorno dok ne uhvatim vremena da ga pravo utegnem,a i malo me zeza kako riješiti otkrivanje tj,provjetravanje evo dvije slikice
 

Prilozi

  • P3180014.jpg
    P3180014.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 483
  • P3180003.jpg
    P3180003.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 366

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo npravio sam jedan mali plastenik ,bolje rečeno niski tunel,za svoje potrebe uz samu kuću ,dimenzije 7x2,imao sam alkatena starog i u njega uvukao armaturu desetku dužine 4 metra ,nisam još fiksirao najlon stavio sam ga samo onako provizorno dok ne uhvatim vremena da ga pravo utegnem,a i malo me zeza kako riješiti otkrivanje tj,provjetravanje evo dvije slikice


Uzmi komad alkatena cca 2 m večeg profila od tvog narežeš na 5-7 cm prepiliš i imaš spojnice za najlon nabiješ na svaki luk pol metra od zemlje i moš otvarat stranice do te visine a tako si i složiš i od cijevi alkatena po dužini za otvaranje odnosno za namotavanje na sedam metara če to ič jedino sobzirom da je do zemlje morat češ ukopat jamu za ručku za otvaranje
Nadam se da si skonto , nekad sam imo od 6x10 komlet od alkatena visina 2 m bez armature u cijevima i tak je bilo to izvedeno
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Uzmi komad alkatena cca 2 m večeg profila od tvog narežeš na 5-7 cm prepiliš i imaš spojnice za najlon nabiješ na svaki luk pol metra od zemlje i moš otvarat stranice do te visine a tako si i složiš i od cijevi alkatena po dužini za otvaranje odnosno za namotavanje na sedam metara če to ič jedino sobzirom da je do zemlje morat češ ukopat jamu za ručku za otvaranje
Nadam se da si skonto , nekad sam imo od 6x10 komlet od alkatena visina 2 m bez armature u cijevima i tak je bilo to izvedeno

skužio sam ,hvala na savjetu sad samo da uhvatim vremena i napraviću tako i to sa obe strane da imam lakši pristup
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo i moj plastenik konačno gotov.nije loše ispao za prvi put.hvala svima koji su mi pomogli savjetima
 

Prilozi

  • P3220001.jpg
    P3220001.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 357
  • P3220002.jpg
    P3220002.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 365
  • P3220003.jpg
    P3220003.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 471
  • P3220004.jpg
    P3220004.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 726

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo i moj plastenik konačno gotov.nije loše ispao za prvi put.hvala svima koji su mi pomogli savjetima

Pitanje nebi li ovaj spreg na početku i kraju trebao bit u slovo X ili to nije potrebno na manjim plastenicima
Inače sve 5 za prvi uradak kreni dalje vidim imaš mjesta:weedman:
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
ovaj spreg je sasvim dovoljan ako bude potrebe lako stavim još nešto.vidio sam dosta plastanika koji nemaju nikakvu ukrutu nego samo folija drži
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
danas sam napravio i prozračivanje i sad je konačno sve gotovo
 

Prilozi

  • P3240001.jpg
    P3240001.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 363
  • P3240002.jpg
    P3240002.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 368
  • P3240003.jpg
    P3240003.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 345

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
danas sam napravio i prozračivanje i sad je konačno sve gotovo

E nije još fale ti vodilice od ruba luka do visine namotavanja staviš okomito čeličnu cijev i s njom paralelno ispred još jedno kroz koju ti se provlači ova na koju motaš foliju kada poslikam kako izgleda stavim slike.

P.S. Sve je dobro dok neme vjetra.
Pozdrav!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
E nije još fale ti vodilice od ruba luka do visine namotavanja staviš okomito čeličnu cijev i s njom paralelno ispred još jedno kroz koju ti se provlači ova na koju motaš foliju kada poslikam kako izgleda stavim slike.

P.S. Sve je dobro dok neme vjetra.
Pozdrav!

E pa ovo je poluautomatsi pune vitar izbije kolac plastenik se zatvori , šala mala :D kužim šta očeš reč dal se mora spojnicama pojačat po rubu kad je jači vjetar il je to dosta.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
E nije još fale ti vodilice od ruba luka do visine namotavanja staviš okomito čeličnu cijev i s njom paralelno ispred još jedno kroz koju ti se provlači ova na koju motaš foliju kada poslikam kako izgleda stavim slike.

P.S. Sve je dobro dok neme vjetra.
Pozdrav!

sad još i to. a ja sam mislil da je gotovo.kak mi se vidi da kad bu konačno sve gotovo da bum moral več foliju mijenjat.mislim da sam skužio kak bi to moralo izgledat ali ipak ti stavi slike
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo i kod mene se nešto skrpalo od lagerovanih i polomljenih stvari...
fotografija0691.jpg

fotografija0688.jpg

fotografija0689.jpg

fotografija0690.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
čemu bude služio taj de luhe model plastenika?
prigovor na položaj bočnica, kak to misliš obradit...ima da hrbat jako pati...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samo da drži kapu presadnicama na bazenu i to je to. Neću ga frezati niti se približavati krajevima... Samo folija dole :)
 
D

dalmatinac22

Guest
pozdrav ljudi..može mala pomoć..vidim da ste svi već iskusni ljudi u plasteničkom poslu pa bi ja molija nekog ako mi može odgovorit na par pitanja..
kao prvo planiram krenuti u plasteničku proizvodnju..znači nov sam..iz područja šibenika sam..mislija san na neki plastenik cca 400m2..koliko otprilike košta sam plastenik..sta bi bilo najbolje uzgajat..koje kulture..pome,krastavce,blitvu,salatu..?..bilo šta šta mi možete preporučiti slobodno napišite..
 

Najnoviji postovi

Na vrh