• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
izvinjavam se za slike neznam ja to smanjivat ako neko od moderatora moze nek uradi .Dimenzije su sledeće Fiksni valjci su 50cm jedan od drugog a treći je u srsdini onje i pogonski stavi se cev izmedu ta dva fiksna i ovaj treći se priteze kolko treba al bolje je iz više puta savijati cev širina valjka je 30mm nnači radio sam 1/2" i 3/4" evo jedan link na forumu gdese to blje vidi http://poljoinfo.com/showthread.php?1203-Samogradnja-plastenika/page14
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Skalove smanjene slike. Poz
sdc11229c.jpg

sdc11230s.jpg
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Skalove smanjene slike. Poz
sdc11229c.jpg

Svaka cast zanima me ovaj srednji valjak kako se on doteze ,ako moze kakva skica sa dimenzijama .Ovo ti je prava stvar.svaka cast jos jednom.
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
Pa priteze se na tom srednjem valjku ,ne njega sam zavario cev dabi mogo okretati njega i on sluzi i za pomeranje cevi .krajnji valjci su 50cm jedan od drugog više nije pozeljno,priteze se na onom šrafu toje to prosta stvar a vrlo jeftina 3 valjka 6.5eu i malo starih cevi i ona stara dizalica koja više nije bila u upotrebi malo mašte i radi poso samo zvoni :gitarist: iduće nedelje ću postaviti plastenik paću okačit koju sliku:partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ajde, i ja sam obećao tehniku za frkanje cijevi, pa eto...
prva je za kuteve raditi, obično napravim ravne "noge" plastenika, lakše je raditi unutra nego kad je okrugal...a u zadnje vrijeme znam trgnuti na sredini luka, tako da dobije malu špicu i bolje snijeg pada s njega...
p2240006h.jpg

By darijus at 2012-03-05

p2240007.jpg

By darijus at 2012-03-05

ovo je stara ručna frkalica, ide do cole, preko toga je nemoguća misija...
p2240008.jpg

By darijus at 2012-03-05

a ova zadnja je pjesma...
p2240009.jpg

By darijus at 2012-03-05
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
ova zadnja je pesma garant lepo radi samo ima i dobru cenu ona nekošta 20eu kao maoja ,doduše ja sam meni uradio samo za sebe da uradim plastenik i više nemam gde koristiti
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo i ja se ozbiljno primio izrade plastenika.lukove sam savinuo na njih sam navario šipke koje se pikaju u zemlju i sad slijedi farbanje.molio bi članove koji imaju više iskustva u izradi plastenika da mi kažu koji je maksimalni razmak između lukova da bi folija bila dobro napeta i da na oko lijepo izgleda.ja sam lukove mislio pikat na razmaku od 160 cm pa sad neznam dal bude to dobro.imam 7 lukova pa mi mi to izašlo 9,6 metara.
 

Prilozi

  • P3110005.jpg
    P3110005.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 513
  • P3110006.jpg
    P3110006.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 550

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
evo i ja se ozbiljno primio izrade plastenika.lukove sam savinuo na njih sam navario šipke koje se pikaju u zemlju i sad slijedi farbanje.molio bi članove koji imaju više iskustva u izradi plastenika da mi kažu koji je maksimalni razmak između lukova da bi folija bila dobro napeta i da na oko lijepo izgleda.ja sam lukove mislio pikat na razmaku od 160 cm pa sad neznam dal bude to dobro.imam 7 lukova pa mi mi to izašlo 9,6 metara.

možda do 2 metra razmaka, samo za zimu pripremi štehere :vragek:
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo konstrukcija je konačno gotova,sad je na redu folija.dal mi može neko objasnit kak se folija ukopava sa bočne strane,dal se mora kopat kanal ili se folija polegne po zemlji i na nju se nabaca zemlje
 

Prilozi

  • P3160001.jpg
    P3160001.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 302
  • P3160002.jpg
    P3160002.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 291
  • P3160003.jpg
    P3160003.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 213
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo konstrukcija je konačno gotova,sad je na redu folija.dal mi može neko obja snit kak se folija ukopava sa bočne strane,dal se mora kopat kanal ili se folija polegne po zemlji i na nju se nabaca zemlje

ono što je teže:blackeye. ukopati da,i to foliju smotati u slovo U preko cijelog kanala,da ju vjetar ne isčupa i zbog vode,ako me kužiš.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
hvala Dane,ovo mi je jako korisna informacija.ak mi možeš još napisat koje bi trebale biti minimalne dimenzije kanala za plastenik od 4x10 m
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
hvala Dane,ovo mi je jako korisna informacija.ak mi možeš još napisat koje bi trebale biti minimalne dimenzije kanala za plastenik od 4x10 m

kod mene jedan dobar štih drži foliju na tunelu 5x30 .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ma ja sam između svojih plastenika iskopal kanale s vadilicom za krumpir, prije nego sam ih postavljal, i onda na rub tog kanala samo stavil foliju i još jedan štih otkopao s dna kanala i time zatrpaval foliju...i drži se sve već skoro deset let...
kad kopaš kanal u slovo u za foliju, moraš bit spreman da ćeš imati potop u zimskim mjesecima, osim ako još uz taj kanal kopaš jedan puuuno dublji za odvod oborinske vode...:mrgreen:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
hvala Dane,ovo mi je jako korisna informacija.ak mi možeš još napisat koje bi trebale biti minimalne dimenzije kanala za plastenik od 4x10 m

što ti se dublje da,oko 30cm je dosta ali ne šteti ako je i dublje ali mislim da nema potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh