• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ljudi zanima me gdje nabaviti i po kojoj cijeni najlon za niske tunele,jednokratni, tipa onog za pakovanje u roli samo širi

Imaš broj pa zovi imaju i takav najlon.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Tko prodaje ne baš preskupe plastenike.:scratch

Najjeftinija varijanta je što je kod nas u državi sad popularno "privatno partnerstvo" moj kolega profi plastenik od 320 m2 sa jednom folijom izgradio za 26000 kn. E sad zavisi šta bi ti htio koji plastenik za koju namjenu itd.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Najjeftinija varijanta je što je kod nas u državi sad popularno "privatno partnerstvo" moj kolega profi plastenik od 320 m2 sa jednom folijom izgradio za 26000 kn. E sad zavisi šta bi ti htio koji plastenik za koju namjenu itd.

Siki koja mu je širina tog od 320m2 ?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
8x40 prošle godine ga napravio i otplatio sa paprikom.

jel se otvaraju stranice i od čega su prednja i zadnja strana (leksan ili najlon) cijena je super vjerujem da ga je otplatio nije problem uzgojit 80kn po kvadratu ak imas plasman :finga:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jel se otvaraju stranice i od čega su prednja i zadnja strana (leksan ili najlon) cijena je super vjerujem da ga je otplatio nije problem uzgojit 80kn po kvadratu ak imas plasman :finga:

Ima bočno otvaranje čela su od folije i otvaraju se cjelom širinom.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala Siki nepita još za visinu kraj i sredina

Neznam točno ali kad stojim pored plastenika mislim da je bočno 2 m a vrh nešto više od 4 m.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki molim te s kim ima to partnerstvo taj tvoj pajdaš.:scratch

To ti je moja mala šala na cjelu situaciju u državi a partnerstvo ti je da sam izgradiš plastenik. Odeš kod onih koji rade plastenike kod njih kupiš cjevi i platiš njima da ti pomotaju lukove pošto to ne možeš sam (60,3mm) rešetku sam isječeš i izrdiš pošto tu nema nikakavog savijanja šelne sam izradiš i montaža je tvoja nemaš žurbe sve radiš da bude u najboljem redu. Eto tako je mog kolegu izašao plastenik 26000 kn. Na pp pošaljem firmu u kojoj je on to sve radio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
To ti je moja mala šala na cjelu situaciju u državi a partnerstvo ti je da sam izgradiš plastenik. Odeš kod onih koji rade plastenike kod njih kupiš cjevi i platiš njima da ti pomotaju lukove pošto to ne možeš sam (60,3mm) rešetku sam isječeš i izrdiš pošto tu nema nikakavog savijanja šelne sam izradiš i montaža je tvoja nemaš žurbe sve radiš da bude u najboljem redu. Eto tako je mog kolegu izašao plastenik 26000 kn. Na pp pošaljem firmu u kojoj je on to sve radio.

a možeš i sam kupit cijevi ravne i napravit si pigalice...nije to svemirska tehnika...:supz:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a možeš i sam kupit cijevi ravne i napravit si pigalice...nije to svemirska tehnika...:supz:

Ne nije to svemirska tehnika ali oni imaju strojeve sa kojima svi lukovi budu kao jedan a nije ni skupo, po meni više se isplati platiti motanje cjevi nego sam se mučit i da svaki luk ispadne za sebe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
reko sam napraviti pigalice, ajd, budem sutra svoje poredal i poslikal, sve skupa nisu vrijedne hiljadu eura, a tolko platiš frkanje jednog plastenika...
a taj moj jad i bijeda napravila bar 20 000 kvadrata u bližoj okolici...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
reko sam napraviti pigalice, ajd, budem sutra svoje poredal i poslikal, sve skupa nisu vrijedne hiljadu eura, a tolko platiš frkanje jednog plastenika...
a taj moj jad i bijeda napravila bar 20 000 kvadrata u bližoj okolici...


Ja vjerujem da si ti napravio sve to ali od tanjih cjevi a ne od 60 mm. Poslikaj mi tu svoju mašinu koja spaja cjevi od 60 mm ili bolje rečeno koja mjenja promjer cjevi tako da može jedna u drugu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Ja vjerujem da si ti napravio sve to ali od tanjih cjevi a ne od 60 mm. Poslikaj mi tu svoju mašinu koja spaja cjevi od 60 mm ili bolje rečeno koja mjenja promjer cjevi tako da može jedna u drugu.

ne radim tak, nego delam križ na sredini od većeg promjera cijevi koji je dužine do jednog metra, uguram unutra tanje cijevi i zašerafim prek na prek šerafom...
i delam sve od debele stijenke, ne vjerujem u tanuškane...
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
mašina za savijanje cevi

pošto su meni hteli uzeti 3eu za jedan luk majstori ostali bez posla uradio primitivnu mašinu i uradila je poso
sdc11229.jpg
,
sdc11230.jpg
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
svaka čast majstore,i meni bi jedna takva dobro došla.daj napiši neke podatke,koji je promjer valjaka,koliko su udaljeni ovi dva fiksni valjci jedan od drugog i kako guraš cijev kroz valjke
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
pošto su meni hteli uzeti 3eu za jedan luk majstori ostali bez posla uradio primitivnu mašinu i uradila je poso
Joj joj pa misi mogao staviti veće slike!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh