• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

S

salel

Guest
Ne, to su rebrasta crijeva slična kao u usisivača to je neka mekša plastika namijenjena specijalno za grijanje plastenika, evo slika.


Uploaded with ImageShack.us
Pa da,znam za takve.To mi treba,samo su mi malo skupe.Fi 25 je oko 9 kn metar.Kolega mi je uvezao iz vana i izašlo ga je ispod 4 kn/m ali je problem što trebaš uzeti količinu.Jedino kad bi se nas više dogovorilo.Navodno je prijenos topline četiri puta veći nego alkaten.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a šta je sa onim sistemom na bio masu,mislim da je bilo na forumu ovdje prilog na you tube iz Srbije. čovjek 2000kvadrata plastenika grije za cijenu koja je u pola manja od drva koja su najjeftinija.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
@ salel neznam zašto se mučiš oko rebrasti cijevi, vjerovatno da one odaju četiri puta brže toplotu ali ja to nebih sad radio pogotovu ako ih nama na tržištu. Pogledaj ove plastične cijevi što su mi na centralnom grijanju iz kuće, to je zatvoreni sistem i podnose pritisak, debljina stjenke je oko 2mm i namijenjeno je specijalno za patosno grijanje u kući. I ona slabije kao i alkatan prenose toplotu ali ih staviš malo više pa dobiješ dobru temperaturu. Pogledaj sliku ja imam 16 redova na 2m širine i postignem dobru temperaturu. Kod mene ovo crijevo fi 20 jedan metar košta oko 20-25 E centi.


Uploaded with ImageShack.us
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pa da,znam za takve.To mi treba,samo su mi malo skupe.Fi 25 je oko 9 kn metar.Kolega mi je uvezao iz vana i izašlo ga je ispod 4 kn/m ali je problem što trebaš uzeti količinu.Jedino kad bi se nas više dogovorilo.Navodno je prijenos topline četiri puta veći nego alkaten.

Prijenos je tri puta veći,ima ih kod nas za kupiti...
Ja sam uzeo prošle godine 2000 m,3/4 cola...cijena je 5,5kn/m...
 
S

salel

Guest
Prijenos je tri puta veći,ima ih kod nas za kupiti...
Ja sam uzeo prošle godine 2000 m,3/4 cola...cijena je 5,5kn/m...

jel mogu znati gdje si uzeo.Znam da je nekada bilo kod Migića u zg.
 
S

salel

Guest
@ salel neznam zašto se mučiš oko rebrasti cijevi, vjerovatno da one odaju četiri puta brže toplotu ali ja to nebih sad radio pogotovu ako ih nama na tržištu. Pogledaj ove plastične cijevi što su mi na centralnom grijanju iz kuće, to je zatvoreni sistem i podnose pritisak, debljina stjenke je oko 2mm i namijenjeno je specijalno za patosno grijanje u kući. I ona slabije kao i alkatan prenose toplotu ali ih staviš malo više pa dobiješ dobru temperaturu. Pogledaj sliku ja imam 16 redova na 2m širine i postignem dobru temperaturu. Kod mene ovo crijevo fi 20 jedan metar košta oko 20-25 E centi.


Uploaded with ImageShack.us
Moram kupiti svakako a onda bih rađe gibljive cijevi pogotovo što ih planiram ukopavati u zemlju a i nije zanemariva činjenica da bolje otpušatju toplinu.Svakako hvala na sugestiji.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jel mogu znati gdje si uzeo.Znam da je nekada bilo kod Migića u zg.

Dal Migić opče više radi, išo neki dan trebo neke spojnice i tamo nikog pa sam kupio u zelenom hitu di sam iso po bumbare?
 
S

salel

Guest
Dal Migić opče više radi, išo neki dan trebo neke spojnice i tamo nikog pa sam kupio u zelenom hitu di sam iso po bumbare?

koliko ja znam Migić je umro još prije par godina.Firma je poslije još radila ali mislim da više ne rade.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A zašto ne stavljate metalne cijevi? One bi trebale najbolje grijati ili se varam?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
A zašto ne stavljate metalne cijevi? One bi trebale najbolje grijati ili se varam?

hehe, metalne su po metru prek 20 kuna...a od tog se najbolje smrzneš...;)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kak to misliš treba ložiti?...pa peći na pelete su automatske...
Zadnja cijena je bila 1,35kn,kaj su opet poskupjeli?

Očito su poskupjeli, ponuda je 1.66kn (sa pdv), a to da su automatske peći na pellete nisam znao. E sad, da li mi se isplati sve to mjenjati ako uzmem u obzir da godišnje grijem dva mjeseca (pl.rasadnik od 350m2) i potrošim 1200l - 8500kn. A ovo sa cijevima i podnim grijanjima čini mi se previše komplicirano a sve zbog razlike cijene i manje uštede?
 
S

salel

Guest
Očito su poskupjeli, ponuda je 1.66kn (sa pdv), a to da su automatske peći na pellete nisam znao. E sad, da li mi se isplati sve to mjenjati ako uzmem u obzir da godišnje grijem dva mjeseca (pl.rasadnik od 350m2) i potrošim 1200l - 8500kn. A ovo sa cijevima i podnim grijanjima čini mi se previše komplicirano a sve zbog razlike cijene i manje uštede?

a šta kažeš na mogućnost da nakon rasadnika prebaciš podno grijanje u plastenik od 1000 kvadrata i napraviš mini tunele i kreneš sa sadnjom mjesec dana ranije.
 
D

darkota

Guest
A zašto ne stavljate metalne cijevi? One bi trebale najbolje grijati ili se varam?

Mogu metalne, a jos bolje aluminijumske.
P2120855.jpg

P2120861.jpg
Ja sam radio kombinaciju metalnih i alu cevi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a šta kažeš na mogućnost da nakon rasadnika prebaciš podno grijanje u plastenik od 1000 kvadrata i napraviš mini tunele i kreneš sa sadnjom mjesec dana ranije.



Salel dali bi ta tvoja peć od 58 kw bila dovoljna za kako kažeš 1000m2.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znam da su metalne skupe, ali mi se čini da su i najbolje jer su fiksne. To sam pretpostavio jer sva hidroponija ima metalne, gdje god da sam bio u plasteniku ili stakleniku. Mislim da se ta razlika u cijeni kompenzira kroz neko vrijeme.
 
D

darkota

Guest
Salel dali bi ta tvoja peć od 58 kw bila dovoljna za kako kažeš 1000m2.

Nemozes sa 58kw da grejes 1000m2 plastenika :cry:
Za 1000m2 trebala bi pec bar 300kw
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nemozes sa 58kw da grejes 1000m2 plastenika :cry:
Za 1000m2 trebala bi pec bar 300kw


Imam ja takav proračun koji traži peć od 300 kw ali ako bi kao što salel kaže napravio mini tunele u plasteniku kolika bi onda peć trebala. Ako grije 400m2 sa 58 kw na 30 stupnjeva kolika bi peć trebala za mini tunele u plasteniku od 1000m2 na 20 stupnjeva. Mislim da bi tu trebalo tražit uštedu.
 
D

darkota

Guest
Imam ja takav proračun koji traži peć od 300 kw ali ako bi kao što salel kaže napravio mini tunele u plasteniku kolika bi onda peć trebala. Ako grije 400m2 sa 58 kw na 30 stupnjeva kolika bi peć trebala za mini tunele u plasteniku od 1000m2 na 20 stupnjeva. Mislim da bi tu trebalo tražit uštedu.

Ja imam pec od 40kw. Sa njom grejem rasadnik od 90m2, i plastenik od 270m2.
S tim da taj od 270m2 odrzavam temp. samo da je u plusu(+2 DO +6,7) posto se u njemu nalazi salata i rukola.
Moj prijatelj ima staklenik od 400m2. Imao je Stadlera na cvrstro gorivo od 100kw, i nije bio zadovoljan, tako da sad ima pecku od 200kw. ;)
 
S

salel

Guest
Salel dali bi ta tvoja peć od 58 kw bila dovoljna za kako kažeš 1000m2.
nemožeš grijati toliki prostor ali možeš iznad svakog reda postaviti mini tunel i grijati neposredno pored biljke.još je bolje ako cijevi ukopaš u tlo.Meni se u plasteniku uhvati led na brkovima a paprika dole raste.
 

Najnoviji postovi

Na vrh