• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja mislim da su daleko bolji traktori nego Zetori koji masno drže cjenu.
Meni se ova dva čine baš povoljno s obzirom na snagu i izgled, a kvaliteta je neupitna:!:

Te serije kao sto je taj duplak se smatraju jednim od naj kvalitetnijih. Kada se kupovao veliki traktor trazilo se tak onesto ali nije bilo bas za inat. A smijesno je porediti ove traktore sa Zetorima :oops:
Zetor je naj kvalitetniji u cijeni a ostalo :rolleyess: iako mi to neide nikako u glavu :madmana: valjda se ljudi boje kupiti nesto sto je rijetko
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Te serije kao sto je taj duplak se smatraju jednim od naj kvalitetnijih. Kada se kupovao veliki traktor trazilo se tak onesto ali nije bilo bas za inat. A smijesno je porediti ove traktore sa Zetorima :oops:
Zetor je naj kvalitetniji u cijeni a ostalo :rolleyess: iako mi to neide nikako u glavu :madmana: valjda se ljudi boje kupiti nesto sto je rijetko

Ma meni je upao u oko ovaj manji sa prednjim utovarivačem...70 ks.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ma meni je upao u oko ovaj manji sa prednjim utovarivačem...70 ks.

I on je fin, samo prednji utovarivac i traktor bez prednje vuce :rolleyess:
Ovaj duplak kome treba steta je propustiti, stvarno nije skup da imam para sad bih ga uzeo pa makar i nebio potpuno iskoristen
A tek na njega nabaciti utovarivac 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ovo ne da je strava od traktora ovo ide ko nevreme;)
Jako robustan traktor,gledao sam jedan 1255XL i malo mi krivo kaj ga nisam kupio,jer kakav god bio nebre bit loš..
A i ova cijena s njuškala je skoro pa smiješna,nemoj Zetore stavljat u isti koš sa ovime,Zetor je nužno zlo dok nemaš kaj drugo za vozit;)

Ma nije da zetor nije nizasta, dobar je za otici u prodavnicu po pivo, bar ima grijanje nije kao ferdzo da je na sve strane klimatizovan, uslov je da je prodavnica blizu, snate brzina i to ;)
A meni je 1455 XL vrh, bas kada smo kupovali pa je stric isao u Svicarsku gledati traktor pa je trebao izmedju ostaloga pogledati i jednoga 1455XL ali na kraju se ispostavilo da je oglas lazan :madmana: , a jest mi bilo krivo :twisted:
Samo neznam kakva im je potrosnja :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo ne da je strava od traktora ovo ide ko nevreme;)
Jako robustan traktor,gledao sam jedan 1255XL i malo mi krivo kaj ga nisam kupio,jer kakav god bio nebre bit loš..
A i ova cijena s njuškala je skoro pa smiješna,nemoj Zetore stavljat u isti koš sa ovime,Zetor je nužno zlo dok nemaš kaj drugo za vozit;)

Imal sam aj tamo negdi 1999. godine INTERNATIONALA 423 doma s prednjim utovarivačem, 42 ks, straga gume 14.9-28, napred 7.50-16, e kakav je to bil stroj, getriba 8+2 ma samo dok se setim....bil je na probi kod nas u utovaru gnoja, al nismo se uspjeli iznovčati da ga kupimo, još mi je dana danas žao tog traktora, sad je negdi na području Šandrovca-Pupelice, znam ga vidjeti ponekad....
I sad mi naleti ovaj zgodni 744 s prednjim utovarivačem i opet mi fali 20 tkn da ga kupim....a bikovi još nisu za van....:x
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sve je to fino smao kako su im skupi djelovi ?? i da li ih im au poljostroju ih sigurno nema a kad ti ode treba ti odmah i jos nesto mislim da ce na za koji dan bit i fergusoni preskupi ...
 

matija0001

Novi član
Tu od
21 Lis 2010
Poruka
1
ja imam sličnu toj samo zelena,ali ide po selu sijat pa ju svatko navlači i tjera kako hoće ali je još u solidnom stanju, ako misliš da je puno para nije jer neizgleda loše sad je samo upitna kvaliteta materjala. ako ti treba kupi jer je dobra stvar i nećeš požalit.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vec na oko se vidi da heder malo visi na lijevo. Ok, pofarban je a ni cijena nije prevelika... Obiso sam ih nekoliko ovih dana i uglavnom je stanje svud donekle podjednako, dosta lose
 
B

Bobo

Guest
Na 90% 142 heder visi lijevo, "tako dodju iz tvornice" serijska oprema ;)... Za to ima lijeka i napravi se na brzinu da bude ravno s ostatkom kombajna...

Kico, imas u tvom kraju zmaja 171 sa zitnim i kukuruznim hederom za nekih 10 000€ to je pravi stroj, jedan od bojih zmaj kombajna.

142 je daleko od loseg, ali ipak je ono pila.

Gledaj cjene drugih zmajeva 142, pa ces vidjeti da je ovaj jeftiniji od konkurencije (ok, nema kukuruzni heder, on je 2000€) ali ipak, sta ja znam... Sve ovisi koliko mislis raditi s njim i koliko ga dugo zelis zadrzati kod sebe.

kod 142 gledaj kuciste vjerta i povratne mase, to im najprije trune. Motor im standardno "prducka" to je normalno, dodje s godinama. Kazu na srpskom forumu da problem lezi u pogonu PVP koji se rasklima (nije isti kao na traktorskim motorima) pa zato.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Gledo sam i toga 171, preveliko je to a o kombajnu nebi puno, znam da je '90. godiste, vredi on te novce samo nije za mene. Jedan mi se svidio ima obadvije adaptacije i stanje je donekle ok, motor ko grom a papira nema. Za ove novce po koje se Zmajevi nude nema se sta kupiti i meni bi se on u 2 god otplatio. Da mi radi 3-4 mozda 5 god ja bi bio sretan a kasnije bi uzo nesto mladje stransko.
Imam na ponudi dosta dobrog DF '89. godina samo za njega mogu uzet i sušaru i Zmaja. Za sada prvenstveno me zanima bolji Zmaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh