• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

B

Bobo

Guest
Pa kaze da mu je to prevelik kombajn, a 162 nije bas najsavrseniji kombajn na svijetu. treba puno prerada da bi radio kako treba, jer mnogi tvornicki ne valjaju... Motor ako je mercedes to mu je plus, drugo nista...

Previse prenosa ima i prekomplicirano je izveden, previse se toga u danom trenutku moze pokvariti. Ti kombajni serije 16x zahtjevaju jako jako dobru pripremu prije zetve i tokom rada pazljivog sofera, inace... nula bodova...

sto mislis, zasto se 162 prodaje za 35-40 000kn s obadva hedera? samo kukuruzni heder mu vrijedi pola te cifre ;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ovaj što je šanana dao je pravi stroj,vidio sam ga osobno.
Čovjeg ga prodaje jer je ostao bez zemlje,a osim tog zmaja,ima još jedan kombajn...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nije daleko otic pogledati, ima jedan 142 u V. Zdencima odmah do Grubisnoga. Onaj 171 je u Hercegovcu nije los samo ja na neke zemlje nebi mogo ni blizu s njim zbog sirine.
161 sam imo ponudu prije par godina sa neispravnim motorom za 2000e i nisam uzo, kasnije ga covjek prodo za 1000e sa oba adaptera. Cuo sam za tu seriju da nije najsretnije uradjena, da imaju raznih problema, znaju im cak pucat osovine bubnja. Tesko je nabavit dijelove za njih jer se dosta toga vise ne radi.
4 reda je za mene idealno.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
na tim ljepim remontiranim zmajevima fali samo sječka i neke male stvari i onda je to pilana
 
B

Bobo

Guest
Ne treba mu sjecka...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DU38R-RTYqE[/YT]

Ovo i sebi moram napraviti. Kaze covjek da nema problema sa zaoravanjem poslije kombajna, a da ne muci motor koliko i sjecka. na 142 sjecka po ravnom da, ali ako je brdo, onda uzi heder ili jaci motor. Ovaj mu postane pre slab, tj moras uz brdo cmiliti ko puz...

kico, tako je 16x serija ima svojih muha dosta, pogon ladje je lose rjesen, varijator pogona mu je kao na malom zmaju, s jednim remenom. glomazan je, odrzavati ga treba stalno, jer je dosta komplicirano zamisljen i napravljen. 142 je zmajev najjednostavniji kombajn za posjedovati. Lakoca rukovanja, odrzavanja, adaptacija se lako napravi. Djelovi se dan danas u srbiji proizvode za njega, tako da bojazni nema.

Jednostavniji je nego moj malisa...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Ne treba mu sjecka...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DU38R-RTYqE[/YT]

nisam skužijo jer to nešt kao okretač za sjeno ,da slamu razbaca da neradi slogove radi to čovjek iz sela sa okretačem
 
B

Bobo

Guest
Da, ima dvije elise koje dobivaju pogon od zadnje osovine slamotresa. reduktori su uzeti od pogona uvlacnih lanaca s kukuruznog hedera (vrte se jedan prema drugom). Stavljeni lezajevi, remenice, remen, spaner i deri. Ako netko zeli slamu balirati iza ovog kombajna, samo se izvuku dvije civije i elise se skinu i slama normalno ispada iza kombajna.

Ja cu sebi ovo napraviti cim naidjem na kakav jeftin kutni reduktor, posto ne moram onda poslije ici razbacivati slamu s traktorom i dzabe trositi gorivo, kad moze odmah iza kombajna ostati razbacano. na moj kombajn je dovoljna i jedna elisa i mislim da ce raditi dosta dobro.

Misko: taj 560 se vidi da je u sumi radio i nispoto to vise nije dobar traktor...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kome treba belarus traktor 1021.2 (105ks, 4 cilindra, sinhro mjenjac) covjek ga POKLANJA, tj treba na sebe preuzeti ostatak rata (pola traktora otplaceno) i traktor je vas... Ako je oglas istinit, traktor ne izgleda lose, pa kome treba sve pise ovdje...

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-belarus-1021.2-oglas-4406257


Oglas je istinit,poznam lika. Čovjek je policajac što prodaje taj traktor,ali neznam razlog zašto ga prodaje.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kome treba belarus traktor 1021.2 (105ks, 4 cilindra, sinhro mjenjac) covjek ga POKLANJA, tj treba na sebe preuzeti ostatak rata (pola traktora otplaceno) i traktor je vas... Ako je oglas istinit, traktor ne izgleda lose, pa kome treba sve pise ovdje...

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-belarus-1021.2-oglas-4406257


Ja sam ga kontaktirao, ali sam dobio govornu poštu i na kraju se sjetio da nisam broj ostavio, nadam se da ta mašina i broj pamti.. al' pošto vidim da je u 7 sati više od 500 puta pogledano ne očekujem mnogo, ali ću ipak sutra opet nazvati..
Uglavnom, taj smo traktor mislili uzimati, ali novoga iz Novog Sada (Agropanonka), novi košta 28 000 eura... tako da je puno a i došao bi tek za par godina, pa je ovo savršena prilika, nadam se da nitko nije ugrabio...
 
B

Bobo

Guest
Jel nemate vi neke subvencije za traktore ili je to proslo?

U svakom slucaju, SRETNO!

Oglas je postavljen vise puta, tako da ne znam jel prodan traktor ili ne...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Sad malo gledam na drugom forumu, kažeš treba platiti drugio dio polovice ?

hm.. nisam bas skonto kako je on to napisao... al ajd, uglavnom u Srpskom djelu naše države je 50 % poticaja od države za nove traktore proizvedene u Srbiji, susjed ima poslovnu jedinicu u Srpskoj republici, ali otom potom, vidjet ću prvi šta sa ovim sutra kad nazovem pa javim ovdje :)
 
B

Bobo

Guest
Pa, naravno, pise sve u oglasu... Placeno je 58 rata a treba otplatiti ostatak od 62 rate... Netko je bas dobra dusa pa ce poklanjati skoro nov traktor.

Pa da je dotle doslo, prije bi ga zapalio nego nekome poklonio ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pa, naravno, pise sve u oglasu... Placeno je 58 rata a treba otplatiti ostatak od 62 rate... Netko je bas dobra dusa pa ce poklanjati skoro nov traktor.

Pa da je dotle doslo, prije bi ga zapalio nego nekome poklonio ;)
Taj mora da se najeo ludih gljiva,ili ne iizgleda sve tako jednostavno kako jest:scratch:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh