• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,151
Kod mene jedanput prođeš polje sa toom sijačicom i posijal si cijelo polje!
Baš me zanima ko bi to kupil tu hrvatskoj.

ima ljudi koji imaju table po 50 i više ha i s njom u jednom danu posiješ tablu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ak imajo novce za fendta vario,quadtracke bogami imaju i za tu sijačicu :icon_mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pitam se samo kak je takva sijačica uopće dospjela u Europu iz SAD-a??

Ali 45.000€, majke mi, puno para, koliko traktora bi se dalo kupiti za te novce :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ova mi je zasad TOP što se tiče ponuda sijačica na njuškalu u tom novčanom rangu. Tko zna, možda i stigne u dvorište :). Samo kako nema markire??
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Ova mi je zasad TOP što se tiče ponuda sijačica na njuškalu u tom novčanom rangu. Tko zna, možda i stigne u dvorište . Samo kako nema markire??

Koliko sam upućen trebaju stići tek pa još nisu namontirani.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Sigurno da bi bila odlična kupovina,a markiri ti ne trebaju,ja sam svoje skinuo,i na žitnoj sijačici mi ne trebaju,manje brige imaš jel češ negdje zapeti sa njima,i još drugih prednosti.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Mislim da bi to bila odlična kupovina...

pa svatko zna svoje ali dati toliku lovu za sijacicu koja se u nicemu nije promjenila od neke 20setak godina starije a u pola jeftinije??prijatelj mi kupio gaspardicu novu u BKTu u roviscu kod lace i mogu reci da je ama bas nista nisu promenili,odnosno nesto poboljsali iliti modernizirali ali kosta samo 40setak tisucica..pa kak su dobre cjene zita na trzistu valjalo bi uzeti novu sijacicu,sigurno se bude otplatila kad se podere do daske:(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je u globalu sijačica namjenjena da se kopča za RD, pa iz tog razloga markiri nisu potrebni.

No kod klasičnog sijanaja itekako su potrebni jer ipak je to 3m i treba ići traktorom dosta dalje sljedeči prolaz i tu bez markira nema sreće. Jer ako se previše preklapa ili pak malo fula sve to jako puno košta u današnej vrijeme.

No na što smo spali...na to da ni sijačica više nema markire u osnovnoj opremi, baš žalosno!

Ima jako puno polovnih njemačkih sijačica za duplo manje novce, a koje su vjerojatno i bolje od ove!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mi platili svoju Hassiu 5000 kn, uljna getriba, markiri prije par godina... Tako da, ove kaj se sad prodaju sličnih godišta samo lupaju cijene u nebesa trgovci...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja imam par Maschio-Gaspardo strojeva na gospodarstvu i prezadovoljan sam s njima. Ova sijačica ima diskove i to joj je prednost, a ove njemačke su većinom sa ulagačima. Volio bih kad bih za 1-2 godine i uzeo Gaspardovu za kukuruz i ovu Gaspardovu žitnu. Što se tiče markira slažem se da se bez njih teško može sijati tako da... mislim da joj je to jedini nedostatak. E evo primjer ova Gaspardo sijačica je sa ulagačima i skuplja je dosta od ove http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...3-metra-gaspardo-25-redova-kao-oglas-11604067.

Još mi je zapela za oko ova Poljostrojeva, ali pitanje je kakve je kvalitete http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-poljostroj-odaci-oglas-10035094?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh