• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za rigolanje

B

Bobo

Guest
Re: plugovi za regolanje

Plug nije moj nego kolegin, al je to jedan te isti plug ;). Ako nisi uzeo od nekog prekupca, onda si kupio od mog kolege plug.

Cuj, ne znam kako radi, al se na njega mi se nikada nije zalio. Koliko se sjecam da tocak nije na plugu imao, vec ga je sam stavljao, jer duboko oranje ipak opterecuje hidraulik traktora a tocak to uvelike ublazava. On je s njim sebi orao za oveci nasad sljiva te je isao usluzno na 2-3 mjesta nesto malo (znam da je prijatelju iz skole orao 2ha za visnje), toliko da plug ne stoji besposlen. Ocito mu vise nije trebao, pa ga je prodao da mu ne stoji. Racunica mu je Ok, jer koliko god da ga je platio, uradio je sebi kvalitetno, osao malo usluzno da malo zaradi kad se ukazala prilika, i prodao plug dalje. Ti planiras ici usluzno i bas si traziti posla tako da ce ti se ulaganje vrlo brzo vratiti.

Gledao sam jednom prilikom da je "stepenicu" izmedju dvije njive visoku 2m traktorom zajasio i s tim plugom razorao, kao da je to oduvijek bila jedna te ista njiva.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: plugovi za regolanje

Ovo se iz avioni vidi da je jedan te isti plug ;)
 
J

josip moslavac

Guest
Re: plugovi za regolanje

A gle a zasto ne bi mozda bila takva dva ista pluga,nikad se ne zna.a decki moji danas sam probao plug i mogu vam reci da super radi,stvarno prava stvar,treba mu samo puno posla naci!
 
B

Bobo

Guest
Re: plugovi za regolanje

Gdje si kupio plug?

Ja garantiram zivotom da je ovo jedan te isti, jer mu je daska krpana na istom mjestu, na istim mjestima fali boje, isti brazni tocak gore, a sto je najvaznije, ima na osovini zavaren onaj plavi nosac za crtalo... Vjeruj mi, jedan te isti plug.
 
O

ostrozin

Guest
Re: plugovi za regolanje

evo jednog pluga za duboko oranje ! ovaj izvaljuje sve na sto naleti ! samo mu treba jak traktor ! plug se stela po osovini lijevo ,desno i ima stelanje za nagib ! ima i jak predpluznjak ! ovih dana bice ofarban !
 
J

josip moslavac

Guest
Re: plugovi za regolanje

a baci koju sliku da vidimo,a dobro bobo je jedan te isti plug,kupio sam ga u slobostini tam iza mavrovicevog ranca jedno 3 km,a ne znam kak se mjesto zove
 
B

Bobo

Guest
Re: plugovi za regolanje

Je, stavio je on sliku, ali niej bila po pravilima, pa je obrisana...

Da, bio si u mom soru... Mogo si na ice i pice da si se javio... ja sam od Mavrovica zracne linije 1km.

Steta sto nemam slika kad je kolega orao s njim. Prijetelju iz skole je orao i ovi su pre zadovoljni poslom. Kupio si dobar plug.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: plugovi za regolanje

Evo jedan plug snimljen danas u prolazu...nemam pojima čiji je i sa čime se vuče ali je ogroman....možda se ni neprimjeti na slikama ali je višiji od krova auta i to dosta...


 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: plugovi za regolanje

josip moslavac kaže:
evo ovak ja sam radio 200kn/h,mislim da to nije ni puno ni malo kaj vi mislite,dubina je bila negdje oko 50cm,cak mozda i dublje malo a i negdje je bilo 45cm,a to sam radio s caseom jx90,isao je bez problema,ali to sve zavisi kakva je zemlja
Evo par slika pluga:

Ne citiraj slike bez veze.

Bobo

Koliko si platio taj plug?
Koja je to marka?
 
J

josip moslavac

Guest
Re: plugovi za regolanje

a ne znam koja je marka,uglavnom plug je iz belja rodom,a sad vise nis drugo ne znam,a cujte decki aj probajte pogoditi kolko je placen pa cu vam ja onda reci.kolko vrijedi za vas ovak iskreno?
 
J

josip moslavac

Guest
Re: plugovi za regolanje

a gle bobo nisam ja znao da si ti tam blizu,jebi ga drugi put.ja sam dolje u slavoniji jednom ili cak ni jednom godisnje nemam po kaj ic dolje jedino ovak ak kaj kupim,ali ak ti ides kud prema popovaci slobodno svrati do mene.
decki kaj se ti onog pluga na kotacimo to vuce tg na gusjenicama ili cak neki buldozer ipak je to plug za jebacko regolanje
 
N

neno2

Guest
ja sam neki dan kupio plug za regolanje dvobrazni okretač sa resetkastom daskom
znam da je malo čudno al istinito ide do 80 dubine trenutno mi je na poravku al čim
ga dovezem poslikat ču ga da vam pokažem
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
neno2 kaže:
ja sam neki dan kupio plug za regolanje dvobrazni okretač sa resetkastom daskom
znam da je malo čudno al istinito ide do 80 dubine trenutno mi je na poravku al čim
ga dovezem poslikat ču ga da vam pokažem
sa čime to vlečeš, T 84
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
neno2 kaže:
ja sam neki dan kupio plug za regolanje dvobrazni okretač sa resetkastom daskom
znam da je malo čudno al istinito ide do 80 dubine trenutno mi je na poravku al čim
ga dovezem poslikat ču ga da vam pokažem
može li se znati cijena?
 

mhara

Novi član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
6
jaga pitao sam za plug i ne zanima ga posudba ili iznajmljivanje ali kaže da bi prodao i jedan i drugi.za ravnjaka traži 1000e,a za okretača 20000kn.kaže da je okretača platio 2000e i da se tri dana vozao po italiji dok ga nije našao a i da ga je ovaj na carini oderao dobrano.možda se to čini puno ali on za hektar riglanja uzme minimalno 5000-6000 tisuća kuna.ako imaš sa njim posla ne bi ti bilo loše da kupiš onoga ravnjaka jer bi ga brzo otplatio

Prijatelju, da li bi mogao provjeriti jesu li ovi plugovi još uvijek na prodaju
Hvala
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jaga pitao sam za plug i ne zanima ga posudba ili iznajmljivanje ali kaže da bi prodao i jedan i drugi.za ravnjaka traži 1000e,a za okretača 20000kn.kaže da je okretača platio 2000e i da se tri dana vozao po italiji dok ga nije našao a i da ga je ovaj na carini oderao dobrano.možda se to čini puno ali on za hektar riglanja uzme minimalno 5000-6000 tisuća kuna.ako imaš sa njim posla ne bi ti bilo loše da kupiš onoga ravnjaka jer bi ga brzo otplatio

Prijatelju, da li bi mogao provjeriti jesu li ovi plugovi još uvijek na prodaju
Hvala

Razno raznih plugova imate u podravskoj slatini od propalog pika sada su na otpadu ima ih koji su veći od mog ferca.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
@mhara
najvjerovatnije će biti na prodaju,a kad ga vidim ovih dana pitat ću ga pa ti javim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh