• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za vađenje krumpira

M

MFstef

Guest
Evo ovak,trebal bi napraviti nekakav plug za vađenje krumpira,pa ak neko ima neke slike od "domačih uradaka" bil bi mu zahvalan ak ih stavi..Hvala unapred
 
S

smcman250

Guest
ova prva vadilici ti je skroz jednostavna za izraditi
 
M

MFstef

Guest
smcman250 kaže:
ova prva vadilici ti je skroz jednostavna za izraditi
a neznam baš da bi to bilo tak jednostavno za napraviti...
 

ajurisak

Novi član
Tu od
23 Velj 2010
Poruka
8
pozdrav forumaši!
Evo neki dan sam nabavio ovu mašinu ali nije mi baš jasno njezino priključivanje na kosišče. Možda je problem u tome kaj imam kosu s vlastitim hidraulikom.Ak ima ko kakvu ideju...
26042010490.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dakle to se montira umjesto grebena na strižnu bočnu kosu .
Glavni dio umjesto grebena a pomični dio (dio od šipki ) na radilicu umjesto kose .
Ako ti ne paše kupac sam .
 

ajurisak

Novi član
Tu od
23 Velj 2010
Poruka
8
puknuti kaže:
Dakle to se montira umjesto grebena na strižnu bočnu kosu .
Glavni dio umjesto grebena a pomični dio (dio od šipki ) na radilicu umjesto kose .
Ako ti ne paše kupac sam .
To mi je jasno ali ne kužim kam se kapče one 4 rupe na vrhu, ili mi možda još nekaj fali k tome.
Možda ima ko sliku kak to zgleda?
Sory nije na prodaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislim da ti fali nešto
Vjerojatno se kopča tamo negdje gdje je ukruta koja drži greben u dignutom položaju ...Uglavnom ništa posebnu , ta ukruta drži tu stvar u uspravnom položaju i na njoj podešavaš nagib prema nagibu terena (ako nije ravno).
Uglavnom bez nje ne možeš u biznis ;)
 

ajurisak

Novi član
Tu od
23 Velj 2010
Poruka
8
Je tak sam si i ja mislil , ak ne najdem neku sliku moral bum to zmontirati i videti kaj se da napraviti
 
S

smcman250

Guest
e daa...tocno...na gornje rupe ti dolazi ona sipka kaj drzi kosu u okomitom polozaju...tocno takvu ja imam.. :D
 

ajurisak

Novi član
Tu od
23 Velj 2010
Poruka
8
smcman250 kaže:
e daa...tocno...na gornje rupe ti dolazi ona sipka kaj drzi kosu u okomitom polozaju...tocno takvu ja imam.. :D
Daj malo to poslikaj,kak se ponaša mašina,kak je u malo težoj zemlji jel more iti dosta duboko??????????????
hvala!
 
S

smcman250

Guest
ajurisak kaže:
puknuti kaže:
Dakle to se montira umjesto grebena na strižnu bočnu kosu .
Glavni dio umjesto grebena a pomični dio (dio od šipki ) na radilicu umjesto kose .
Ako ti ne paše kupac sam .
To mi je jasno ali ne kužim kam se kapče one 4 rupe na vrhu, ili mi možda još nekaj fali k tome.
Možda ima ko sliku kak to zgleda?
Sory nije na prodaju.
sad se tek sjetio...fali gore jedan dio kam se nasarafi ona sipka kaj drzi to...budem sad jedan dan poslikao pa ces vidjet kak izgleda to...
 
S

smcman250

Guest
pozz..evo sutra cu staviti sliku...zaboravio sam da trebam poslikati.. :D
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
smcman250 kaže:
pozz..evo sutra cu staviti sliku...zaboravio sam da trebam poslikati.. :D

Ajde kupio sam tastu takav plug, platio ga duplo nego piše tamo na njuškalu ne ja nego on i još je sad problem prikopčat ga.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
vadilica.jpg


Što kažete na ovako neku jednostavnu vadilicu koja bi se kopčala otraga na traktor, a krumpir bi vadilo 5-6 zavarenih šipku tupih pri vrhu, ovo je gruba skica na brzinu.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Gustavo kaže:
Što kažete na ovako neku jednostavnu vadilicu koja bi se kopčala otraga na traktor, a krumpir bi vadilo 5-6 zavarenih šipku tupih pri vrhu, ovo je gruba skica na brzinu.
:scratch neće valjati...ima da se pokrive šipke...bude tu psovanja preko glave...
al dok se ne proba, nemože se ništa reći...interesantna zamisao, treba probati, pa posle komentirati... :scratch
meni se nedopada nikako...na papiru je sasvim OK, al praksa je sasvim drugo...
živ bio...
pozdrav joe!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo moj jadan , nije ko ovi za dviiljade kuna ,ali se bome naradio .
Kolio me koštao mogu ga i na njivi ostaviti .
dsc02811_b6b72.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo moj jadan , nije ko ovi za dviiljade kuna ,ali se bome naradio .
Kolio me koštao mogu ga i na njivi ostaviti .
dsc02811_b6b72.jpg

Puknuti,
ovaj tvoj ručni rad bi, po mojoj skromnoj procjeni, trebal davati jenake ili bolje rezultate nego onaj za dviiljade kuna (neka se ne uvrijede vlasnici skupog plugića)
Možeš li izvuči klin i poslikat plug s prenje strane tak da se vidi koliko je svinut lim koji reže zemlju?
Kolike debljine je taj lim? Jel dosta 4 mm?
Ja sam ove godine napravil probu s plugom za ogrtanje, samo sam ga suzil maksimalno.
Misam baš bil prezadovoljan, jer mi je dosta krumpira ostajalo pokriveno zemljom.
Ak si ti zadovoljan, možda dogodine napravim nekaj slično.
l.p.
 
Na vrh