• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pogledam, frisko stavljen, zovem kaze otisao. Kad nije sezona plugova? Koliko pratim cijene su dosta visoke a rijetko tko prodaje nesto da valja i da je kompletno ili da se isplati kompletirati.
Najvise me sokirala cijena preinake jednoradnog na dvoradnog, novi dvoradni cilindar 100 eura, ajd to je ok, crijeva s izvodom 25 eura komad, a kocka 115 eura kosta, skuplja od cilindra.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
A sad sve ovisi ali 200 eura na plugu od dva soma eura nije neki veliki
novac/postotak plus u dosta slučajeva se može samo kocka dodat na cilindar i normalno ce radit jer večina njih koje sam vidio imaju spremne izvode za složit na dva crijeva.

Sto se cijene kocke tice kolega je kupio u nekoj trgovini za 400kn.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Samo da se nadovežem na prethodni post, i ja sam primjetio da se slabo prodaje i na njušalu se vrte jedni te isti plugovi, a cijenu nitko ne spušta. Išao sam gledati nekog Ebarhardta 3 brazde (2+1), ali daske poderane do kraja i čovjek cijeni 2000 e. Priznao mi je da sam ja drugi koji ga je došao pogledati, i da većina preko telefona nude zamjene. E sada, koliko su dijelovi ovih lokalnih kovača adekvatni za zamjenu, a oginali skupi..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Gotovo svatko u danasnje vrijeme ima nekakav pristup internetu. Ljudi za koje nikad nebi rekao, sjede za laptopom i listaju njuskalo. Dobre prilike brzo odu, nazalost..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Jos je kod nas to korektno,u njemačkoj dobre prilike u par minuta odu, maksimum pola sata.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Naravno da je manji,pošto duge daske nisu naglo spigane,nego pod blagim kutem okreču zemlju. Rezultat je manji otpor i ljepši rad...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
Kak je gore napisano, duža daska je svakako bolja za težu zemlju jer nju treba okrenuti za razliku od rahle zemlje koja samo biljne ostatke zakopa
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za tešku zemlju koji je bolji plug da je od špice do špice krači ili

Nema veze koji je razmak,vrsta daske,vrsta plaza i položaj lemeša određuju dal se vuće lakše ili teže.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Oblik daske mi se sviđa,makar mi izgleda dosta kratka,ali ako kažeš da slika vara... Možda bi plug bio sasvim OK.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Hvala na odgovoru ali imaš li nešto bliže meni,ne znam ja doći do tamo.... to je u Vojvodini
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Šid [emoji2] nije ti jako daleko. Usput pojedes janjetine i kupis ostalih sitnica. Ako i nadjes negdje kod nas razlika ce biti da ti pokrije gorivo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
Neznam jeli imaš Sekru gdje u blizini ? Ja sam tamo pital pa odustal (750 kn/kom). Na kraju sam delal sam i jednog zgubil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh