• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

V.D.

Novi član
Tu od
30 Kol 2019
Poruka
3
Jel ima netko iskustva sa plugom lemken saphir? Kakvi su orači jel su teški za vući
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Pa mislim da ne ovisi samo o zemlji...ima plugova kojima je jednostavno geometrija bolja i lakse se vuku..a pogotovo dolazi do izrazaja kada nemas viska 🐴 pa je sve bitno...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Evo jednog Lemken Saphira 3 brazde.
 

Prilozi

  • plug-lemken-saphir-3-skibowy-nieuszkodzony-sprzedam-565835965.jpg
    plug-lemken-saphir-3-skibowy-nieuszkodzony-sprzedam-565835965.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 26

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A da to možda ne ovisi o zemlji? :mad:
Usporedba otpora za različite pluge se može delati samo na istoj parceli. I onda ima razlike od godine do godine, ali gleda se neki prosjek.
Pa mislim da ne ovisi samo o zemlji...ima plugova kojima je jednostavno geometrija bolja i lakse se vuku..a pogotovo dolazi do izrazaja kada nemas viska 🐴 pa je sve bitno...

Kad bi barem ja mogao u to povjerovati.

Vjerovati možeš, ali ne moraš. Prema mojem iskustvu @llmb0611 je u pravu.
Imam mali plug Batuje 2x8" kojeg sam proširil na 2x9,5" i Regenta 2x14" kojeg sam suzil na 2x12". U istoj zemlji se Regent nimalo teže ne vuče nego manji Batuje, čak imam osječaj da ide malo lakše, ali to je možda subjektivno. Batuje ima kratke daske, ali su one, tloctrno gledano pod većim kutem i bacaju zemlju dalje od brazde. Lemeši su strmiji nego na Regentu koji ima dugačke spiralne daske. Batuje lijepo okrene brazdu ako je brzina oranja dovoljno velika, a Regent jednako dobro kod veće i kod manje brzine oranja.
Sad kad više ne orem parcelu s izrazito teškom zemljom, mogel bih plug ponovno raširiti na 2x14" i sigurno bi ga vukel bez nekih problema (probal sam kad sam ga kupil), ali mi se neće zafrkavat sa šraufanjem, jer i ovak izorem dosta brzo.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Imam 1x16 cola...zadovoljan plugom...al uvijek trazis ako ima nesto bolje...
Mislim da bi nadogradnja koja bi mene zadovoljila bila.okretac...
Trazio sam vec odavno po oglasima ali jedino sto sam uspio naci je bio regent 14"...
Postoji li uopce okretac 1x16" i koji proizvodac?
Ne mogu sada naci link ali mislim da sam.jednom pronasao.neki poljski plug, ali samo novi i bio je cca 2500€ sto mi je ipak malo previse...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
A opcija kupnje 2 brazdnog, pa skineš 2 brazdu. I odma imaš rezervne dijelove..
Kolega kupio neki MTD 2 brazde za 400e.
Znači ak naletiš na nekaj povoljno, more se nekaj skemijat 🛠️🛠️
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Samo je pitanje, ako je s mehaničkim okretanjem, bude li štel okretati s jednom brazdom?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Kak funkcionira okretanje? Nisam nikad imal okretaca pa.nznm... Na oprugu ili? Mislis da nebude imal tezinu kaj.ga povuce da okrene?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jednobrazdni (napravljen od 2-brazdnog) vjerojatno ne, jer mu je masa "s krive strane".
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Ako bi nasel mehanickoga okretaca, se moze preraditi da mu se ugradi cilindar? Je jako komplicirano?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Teško je reći. Zavisi ima li mjesta ili ne.
Radije najdo plug s dvoradnim cilindrom, pa onda nemaš taj problem...osim problema kaj IMT nema kiper izvod.
 

Najnoviji postovi

Na vrh