• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Z

zetor,torpedo,imt

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
S čime ideš u pripremu takve zemlje :?:
OLT 28 DISKOVA 4-5 PRELAZA I ZATIM POSIJEM TRAVU I MIRAN DESET GODINA.
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Bobo kaže:
Svaka cast! kamen je dobro korjenje pustio steta ga je izoravat...

Takve njive ja ne diram ;)

E PA KOD MENE DRUGACIJIH NEMA,E PA SAD GLEDAJTE KAKO JE U LICI OBRAĐIVATI ZEMLJU,A INACE TU PROLAZE SAMO OLTOVI PLUGOVI SA POJACANIM LEMESIM,OVO OSTALO ODE SVE U KOMADE.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ne, probao sam ih još smanjit,ali ne ide.... :D :D :D
jel netko možda ima takav plug ili je radio s njim?? mogu reći da je hebeno težak,a materijal je jak kao kod nekih trobraznih plugova.... probao sam ga danas, ali nisam uspio povući poštenu brazdu... nije razlog u plugu, lagano se naštima i lijepo ide u zemlju, već imam jaaaaako loše gume,lijeva ni nema ripne a i mokra trava je bila gdje sam ga probavao... jel stanje guma stvarno puno znači pri oranju ili je moj traktor(IMT 542) preslab da bi vukao taj plug?? :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
..ja.. kaže:
ma vec je prije rekao da slika s mobitelom,pa su zato takve..
nema veze čim se slika kod upload-a se sve prilagodi.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Mrki88 kaže:
ne, probao sam ih još smanjit,ali ne ide.... :D :D :D
jel netko možda ima takav plug ili je radio s njim?? mogu reći da je hebeno težak,a materijal je jak kao kod nekih trobraznih plugova.... probao sam ga danas, ali nisam uspio povući poštenu brazdu... nije razlog u plugu, lagano se naštima i lijepo ide u zemlju, već imam jaaaaako loše gume,lijeva ni nema ripne a i mokra trava je bila gdje sam ga probavao... jel stanje guma stvarno puno znači pri oranju ili je moj traktor(IMT 542) preslab da bi vukao taj plug?? :scratch

naravno da gume imaju ulogu.

gle nisam stručnjak al s tim plugom nebuš nekaj oral.nejde duboko,težak za vuč.
traktor se muči s njim ko sa pravim plugom,ak ne i više.
a za 500kn ni nemreš bolje kupit.
i ja sam kupil jeftin plug pa eno ga stoji i ovih dana isem po IMT-a 2x10 niskog.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
daniels kaže:
Mrki88 kaže:
ne, probao sam ih još smanjit,ali ne ide.... :D :D :D
jel netko možda ima takav plug ili je radio s njim?? mogu reći da je hebeno težak,a materijal je jak kao kod nekih trobraznih plugova.... probao sam ga danas, ali nisam uspio povući poštenu brazdu... nije razlog u plugu, lagano se naštima i lijepo ide u zemlju, već imam jaaaaako loše gume,lijeva ni nema ripne a i mokra trava je bila gdje sam ga probavao... jel stanje guma stvarno puno znači pri oranju ili je moj traktor(IMT 542) preslab da bi vukao taj plug?? :scratch

naravno da gume imaju ulogu.

gle nisam stručnjak al s tim plugom nebuš nekaj oral.nejde duboko,težak za vuč.
traktor se muči s njim ko sa pravim plugom,ak ne i više.
a za 500kn ni nemreš bolje kupit.
i ja sam kupil jeftin plug pa eno ga stoji i ovih dana isem po IMT-a 2x10 niskog.

a šta nije bolje da je visoki klirens?? :scratch :scratch a koji si ti to točno plug imao,jel bio sličan ovome i s kakvim si traktorom orao?
ja u planu imam raditi nekih 5,6 rali,uglavnom kukuruz i pšenica ili ječam,a valjda će biti dobar za to...
i ja sam tražio IMT-ov 10 cola, ali nitko ga ne želi prodati, eto koliko je dobar...
 
B

Bobo

Guest
IMT visoki klirens se iz iskustva kopca tek na 558 i vece traktore, jer kad udjes u brazdu, ne mozes dovoljno dici plug... Teze je traktoru vuci ga, jer poluge gledaju prema gore dok ores, a nisu vodoravne, kao kod niskog i tako... iam tu par caka, al za 542 svakako niski klirens i obavezno nove gume. nemas pojma koliko nove gume znace na traktoru sve dok ih ne namontiras.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Bobo kaže:
IMT visoki klirens se iz iskustva kopca tek na 558 i vece traktore, jer kad udjes u brazdu, ne mozes dovoljno dici plug... Teze je traktoru vuci ga, jer poluge gledaju prema gore dok ores, a nisu vodoravne, kao kod niskog i tako... iam tu par caka, al za 542 svakako niski klirens i obavezno nove gume. nemas pojma koliko nove gume znace na traktoru sve dok ih ne namontiras.

a kakav je ovaj moj,visoki ili niski?? ustvari,šta to uopće je KLIRENS?? :scratch :oops: :oops:
da,nemam pojma šta znače nove gume, ove su mi skroz poderane... nadam se da ću do jeseni uspjeti skupiti dovoljno love za gume,malo sam sad kratak s lovom... :roll:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ima ih u plavom oglasniku traže po 2000kn.
bolji je visoki kliner teže se zaštopa.
gledam oblik daske na tvom plugu,tak i meni stoje i to je doslovno za malo vrta izorat i do nekih 15cm dubine.
ja sam iz cjelog sela isprobal plugove.
od olta,leoparda,stayera,jednobrazdnih,visokih,niskih.
sad vjerovo ti ili ne jedino 2x10 ili 2x12 IMT.niski ide kak treba,
od dubine 25cm bez problema,da je lakše ih vuč 3 spora ili 1 brza.
ovi kaj su im daske polegnute niš od takvih osim za vrt.
jednostavno nejdu dost duboko, odlično okrenu brazdu i to je jedino kaj rade dobro.
a kaj nisi nekog od starih ljudi koji rade zemlju pital kaj uzet ili ovdje.

kliners visina rame od poda.
velim ti 2x10 ili 2x12 niski IMT i nemaš greške,još nove gume i sam po gasu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
daniels kaže:
ima ih u plavom oglasniku traže po 2000kn.
bolji je visoki kliner teže se zaštopa.
gledam oblik daske na tvom plugu,tak i meni stoje i to je doslovno za malo vrta izorat i do nekih 15cm dubine.
ja sam iz cjelog sela isprobal plugove.
od olta,leoparda,stayera,jednobrazdnih,visokih,niskih.
sad vjerovo ti ili ne jedino 2x10 ili 2x12 IMT.niski ide kak treba,
od dubine 25cm bez problema,da je lakše ih vuč 3 spora ili 1 brza.
ovi kaj su im daske polegnute niš od takvih osim za vrt.
jednostavno nejdu dost duboko, odlično okrenu brazdu i to je jedino kaj rade dobro.
a kaj nisi nekog od starih ljudi koji rade zemlju pital kaj uzet ili ovdje.

kliners visina rame od poda.
velim ti 2x10 ili 2x12 niski IMT i nemaš greške,još nove gume i sam po gasu.

ma tražio sam ja IMT-ov,al nemam toliko love, prvo gume..... ovaj sam uzeo jer je u dosta dobrom stanju i jeftin je bio,a ako ne bude valjao,malo ga prefarbati i uvaliti nekome da vratim lovu... :D :D
ako mi od nekuda ne uleti koja tisuća kuna, kupit ću onda samo nove gume,a ako plug nebude dobar,posudit ću za ovu godinu od šogora,IMT 2x12 pa s njim radit..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
odma šogoru za uho kaj ti ni rekel da to nebu išlo :lol: .
i kad buš išel po plug pazi da ti majstor ne uvali kak je htel jedan meni.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Koji je ovo plug? Jel 16 cola? Kolko vrijedi? Jel to mogu vući sa 4911?Jel bi se s njim moglo napraviti dublje oranje za vinograd?



 
B

Bobo

Guest
To bi trebao biti LEOPARD 14"...

Ima nosac za IMT brazni tocak, sto je dobra stvar, ako su plaz i peta poderani, al kako vidim da je plug vise-manje OK. Oranje za vinograd, zasto ne? Ak imas kamena puno, puno zivaca, dobar cekic i volja za ravnanjem lemesa svako malo, a inace nema problema. Ako zelis obicnim plugom duboko orati, ne stelas ga ni blizu normalnog stelanja, jer daska nece moci izbacivati zemlju gore, pa ce ti bit tesko vuc. Top-link skracivas i to dosta... Spic treba vuc dolje, a daska moc izbacivat zemlju i onda samo igra zivaca koji ce prije odustat ;)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Jel vrijedi 100 eura? Kolko duboko mogu s njim orati? Čemu služi onaj vijak i poluga neko štelanje?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jaga kaže:
Jel vrijedi 100 eura? Kolko duboko mogu s njim orati? Čemu služi onaj vijak i poluga neko štelanje?
VRIJEDI :!:
Poluga služi za zakošenje pluga,znači da ti ne vuče prednji kraj na traktoru,dubina pa koliko ti je plug visok znači nebreš do rame neg nekih 5-10cm mora imati lufta,a onaj vijak je isto za podešavanje jarma pluga,manje bitno kod 1brazde..
 

Najnoviji postovi

Na vrh