• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Jel bi mi mogao netko u kratkim crtama objasniti na što treba obratiti pažnju kod pluga, onako kao laiku...

Nisam baš "doma" po pitanju plugova, a imam neku opciju ponuditi plugove za hrvatsko tržište po 30-tak posto jeftinijim cijenama od trenutnih na tržištu... ali trebao bih sve relevantne podatke pa da mi mogu prilagoditi modele onako kakvi se najčešće traže kod nas...
 
K

KRESO

Guest
slafko kaže:
Jel bi mi mogao netko u kratkim crtama objasniti na što treba obratiti pažnju kod pluga, onako kao laiku...

Nisam baš "doma" po pitanju plugova, a imam neku opciju ponuditi plugove za hrvatsko tržište po 30-tak posto jeftinijim cijenama od trenutnih na tržištu... ali trebao bih sve relevantne podatke pa da mi mogu prilagoditi modele onako kakvi se najčešće traže kod nas...

hmm , to ti je jako relativno ,ali po mome trebalo bi obratiti pažnju na:

1) izbor visine , razmaka između tijela ( što više to bolje naravno i izbor debljne grede pluga)
2) izbor dasaka ( za različite tipove tla )
3) solidan materijal koji je otporan na habanje
4) dostupnost potrošnih materijala ( lemeši , crtala, pera, špicevi)
5) po mogučnosti neka poznatija marka ili barem licenca od neke marke
6) cijena - naravno

to bi bili moji kriteriji pri odabiru pluga
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
KRESO kaže:
to bi bili moji kriteriji pri odabiru pluga

Jesi li to naveo kriterije po važnosti ili nasumično? :D

Hvala na informacijama, bude koristilo... :D
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Jel bi ovaj bio bolja varijanta za rigolanje! Neki talijanski 18 cola! Kolko to ide duboko! Mjerio sam od dna lemeša do vrha daske skoro 60 cm?


 
K

Karlito

Guest
malo stariji plugovi

Eicher-Pflug-Prospekt-1.jpg

Eicher-Pflug-Prospekt-2.jpg


da mi je samo znat kakvi su to traktori nekad bili tri brazde bez prednje vuče....inače plug mi ok izgleda

Eicher-Pflug-AG106-1.jpg

Eicher-Pflug-AG106-2.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dečki HITNO mi je da saznam
IMT jednobrazdni oznaka 752 koliko je to cola nemrem do sutra ič pogledat a cijena je siča više košta prava runda,
pošto mi to bivši kolega prodaje čeka me do subote.
za te novce koje oče nek stoji negde u kutu.
 
B

Bobo

Guest


Ovo je plug koji je napravljen u tvornici LEMIND Leskovac, i na sebi ima samo IMT naljepnicu. Cesto su to radili i to nije nista strasno. Dobri plugovi i ako ga mozes dobiti za malu paru, KUPUJ!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
hvala Bobo.
ma 500kn.to je za mene cjena.
kupit ču ga pa nek stoji,ak niš budem jarke izvlačil sa njim.
 
B

Bobo

Guest
500Kn je Dobra cjena...


Ovdje jednobraznjaci idu po 150€ i to poderani do zla boga. uredan plug ispod 200-250€ ak nadjes, da je imalo dobar, pala ti sjekira u med.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
njemu netreba sam stoji.traktor i večinu priključaka je prodal.
a imamo mi i neke svoje usluge pa zato je ta cijena.tek tolko da nije đabe.
čul se malo prije s njim plug čeka da dođem kad stignem čovjek koji ga pital odustal.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pozdrav....
prilikom oranja jedne površine koja je nekada bila šikara,pa je očito nisam dovoljno dobro očistio,naletio sam na korijen i pukla mi je ova poluga koj aje označena na slici.... e sad, kada sam pitao čovjeka na lokalnom sajmu jel ima takva poluga za kupiti,on je rekao da da,i košta 550kn :shock: .. pošto mi je to malo puno,pitam vas jel ima tko kakvu ideju....
pukao je točno onaj dio koji prolazi kroz kuglu na hidraulici....

evo slika....
i624794_DSC00061.JPG
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma hebeš sliku,glavno da se vidi o čemu se radi....
ne vrijedi,probali zbrusit,varit,al čim je išao u brazdi desetak metara,puca.... potrebna mi je nova štanga,jer sam ovu več potrošio skroz brušenjem....
ako netko ima ili zna da netko ima stari plug kojega ne koristi, a ima tu polugu u komadu, neka javi i ja sutra dolazim po nju....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Mrki88 kaže:
ma hebeš sliku,glavno da se vidi o čemu se radi....
ne vrijedi,probali zbrusit,varit,al čim je išao u brazdi desetak metara,puca.... potrebna mi je nova štanga,jer sam ovu več potrošio skroz brušenjem....
ako netko ima ili zna da netko ima stari plug kojega ne koristi, a ima tu polugu u komadu, neka javi i ja sutra dolazim po nju....
Mrki, buš danas popodne doma? Da svratim na tu obećanu cugu, pa ti budem rekel kaj treba napraviti ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ZJ kaže:
Mrki88 kaže:
ma hebeš sliku,glavno da se vidi o čemu se radi....
ne vrijedi,probali zbrusit,varit,al čim je išao u brazdi desetak metara,puca.... potrebna mi je nova štanga,jer sam ovu več potrošio skroz brušenjem....
ako netko ima ili zna da netko ima stari plug kojega ne koristi, a ima tu polugu u komadu, neka javi i ja sutra dolazim po nju....
Mrki, buš danas popodne doma? Da svratim na tu obećanu cugu, pa ti budem rekel kaj treba napraviti ;)

navrati.... doma sam cijeli dan....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
izbusi osovinu, napravi novi klin tako da na sredini ima 3-4mm sirine zadebljanje izgleda kao podlozna plocica, to bude na sredini. probusi osovinu na mjestu najmanjeg naprezanja, s prednje strane, kroz rupu zavari klin, zatvori rupu, zavari oko tog prstena i nepuca vise...

Valjda si skuzio, malo sam nabacao, ali.... Inace tako je otac radio osovine kojima su pucali rukavci, i poslje bude ok, to se sve fino jos malo pojaca i iduci put puca nesto drugo ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Evo,ja sam to ovako riješio....
još nije gotovo,danas još povariti do kraja i pojačati pa ga sutra probati....
sve mjere su kao i u orginalu,nadam se da će slagati brazdu kao da je nov!!!!
i643343_DSC00033.JPG

i643342_DSC00034.JPG

i643341_DSC00035.JPG

i643340_DSC00036.JPG
 
B

Bobo

Guest
Cini se dosta mekano, al ne mora biti... Vidjet cemo kako ce se pokazati u radu.


malo skrecem s teme: Vidim da imas najgoru kosilicu ikad zamisljenu i napravljenu na kugli zemaljskoj... Ak ti treba jos jedna slicnih osobina, imam ja za prodati, samo da se rjesim krsa iz dvorista. Nitko ju nece kupiti ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Bobo kaže:
Cini se dosta mekano, al ne mora biti... Vidjet cemo kako ce se pokazati u radu.


malo skrecem s teme: Vidim da imas najgoru kosilicu ikad zamisljenu i napravljenu na kugli zemaljskoj... Ak ti treba jos jedna slicnih osobina, imam ja za prodati, samo da se rjesim krsa iz dvorista. Nitko ju nece kupiti ;)

nije ništa mekano,danas probao,ide ko da je nov!!!!!
ma, hebeš kosu,nju sam dobio uz traktor,a ja za kositi nemam skoro ništa,mogu to i ručno... :D :D
znam kako ti je,prodajem i ja svoju,pa nitko neće....
 

Najnoviji postovi

Na vrh