• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

B

Bobo

Guest
Stari ili novi tip. Sto te konkretno zanima?

Ja imam stari tip prepravljen u trobraznjaka a susjed ima novi tip (rama slicna kao na IMT plugovima)
 
L

lovac00

Guest
Stari ili novi tip. Sto te konkretno zanima?

Ja imam stari tip prepravljen u trobraznjaka a susjed ima novi tip (rama slicna kao na IMT plugovima)

Ma to ti je naj vjerojatnije stari tip visoki klirens negdje 86g.,plug super zaorava ali plužila su dosta daleko od traktora pa je traktoru dosta teško orat sa njim!Posudil sam od susjeda slavonca 2x12 ide puno lakše govorim o imt 539.Zanima me jel tko ima kakvu ideju oko preinake,za skraćivanje nešto o tom smislu da bi plužno tijelo bilo odma iza zadnjeg kotača kao npr.kod slavonca!Moram kupit noževe stari su dosta poderani jel tu možda ima nesto za iskemijat,kupit iste kakvi su i bili ili nesto drugačije,ili jednostavno kupit slavonca!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
kakav je ovaj plug? na 07:55
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cLuR4DV4LCc[/YT]
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Imam ovaj plug, 2 brazde, hidraulcno premetanju, stelovanje colova od 10 do 16.
Plug je u poprilicno dobrom staju..
Prodao bi ga ,a cijenim ga 850 €..:scratch

slika-1213-2011-11-1321189273-velika.jpg


slika-1213-2011-11-1321134004-velika.jpg


slika-1213-2011-11-1321119891-velika.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ma to ti je naj vjerojatnije stari tip visoki klirens negdje 86g.,plug super zaorava ali plužila su dosta daleko od traktora pa je traktoru dosta teško orat sa njim!Posudil sam od susjeda slavonca 2x12 ide puno lakše govorim o imt 539.Zanima me jel tko ima kakvu ideju oko preinake,za skraćivanje nešto o tom smislu da bi plužno tijelo bilo odma iza zadnjeg kotača kao npr.kod slavonca!Moram kupit noževe stari su dosta poderani jel tu možda ima nesto za iskemijat,kupit iste kakvi su i bili ili nesto drugačije,ili jednostavno kupit slavonca!!

Posto spominjes dugacku ramu, pricam o ostarom tipu posavca.

Ore 539 sa posavcem stari tip samo tako, samo treba tocak izbaciti iz price, ili ga prebaciti nazad. Naprijed tocak pravi probleme, pa se plug zabija u zemlju. Ja sam od dva takva slozio trobrazni i 539 ga vuce u ugaranju strnjaka (doduse, samo za probu) i poorao sam nekih 20x20m s ovom kombinacijom bez problema. Ugaranje strnja radim najdublje na 15cm dubine, i samo za tu namjenu sam slagao taj plug. Planiram ga vuci s 549dv.

lemesi, raonici, ne nozevi. Pluzna tjela, daske, pluzne glave, ne pluzila... Da znas sto da trazis u trgovini ili kad s nekim budes razgovarao...

Inace, veliki problem (barem meni) stvara povecan luft na ona dva klina naprijed na rami i to planiram napraviti fiksno, posto trobraznjaka necu premetati za odorivanje. Tu se plug jako otima i ne moze se lijepo nastelati i ne ore kako treba, al sto se tice otpora u oranju, ore se sasvim fino s njim.
 
L

lovac00

Guest
Posto spominjes dugacku ramu, pricam o ostarom tipu posavca.

Ore 539 sa posavcem stari tip samo tako, samo treba tocak izbaciti iz price, ili ga prebaciti nazad. Naprijed tocak pravi probleme, pa se plug zabija u zemlju. Ja sam od dva takva slozio trobrazni i 539 ga vuce u ugaranju strnjaka (doduse, samo za probu) i poorao sam nekih 20x20m s ovom kombinacijom bez problema. Ugaranje strnja radim najdublje na 15cm dubine, i samo za tu namjenu sam slagao taj plug. Planiram ga vuci s 549dv.

lemesi, raonici, ne nozevi. Pluzna tjela, daske, pluzne glave, ne pluzila... Da znas sto da trazis u trgovini ili kad s nekim budes razgovarao...

Inace, veliki problem (barem meni) stvara povecan luft na ona dva klina naprijed na rami i to planiram napraviti fiksno, posto trobraznjaka necu premetati za odorivanje. Tu se plug jako otima i ne moze se lijepo nastelati i ne ore kako treba, al sto se tice otpora u oranju, ore se sasvim fino s njim.
A nista onda kupit ću nove lemeše,pa ću vidjet kako će bit a lufta na klinovima nema.Razmišljam o nabavi 549dv,kad je ovakva situacija u agraru kakva je neznam puno love a kad to vratit "nikad"!!:gitarist:
 
B

Bobo

Guest
Ajd pogledaj temi IMT 549 pa jos jednom razmisli zelis li imati takvu makinu u dvoristu...

ovo je samo dobronamjeran savjet: Trazi dalje ;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ovo su slike sa jesenskog sajma u gudovcu 2010.

jedine veze vogel-imt sam vidio u ovim plugovima...
p1010027qgr.jpg

p1010028n.jpg


dali ovaj plug ima veze sa vogelom,ili?
p1010083ss.jpg

p1010084ku.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ovaj na auto-poljostroj standu nema veze ni s IMT-om a kamo li s Vogelom...

Dasku tog pluga sam nogom pokusao onako savinuti i da sam jace upro, vjerujem da bih ju uspio slomiti... Obicno zeljezo i to 5mm debelo, ako i toliko... deflektor se rukom moze savijati... Daleko je to od IMT-a...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
taj auto-poljostroj mi je stvarno fascinantan
Svakog sajma imaju IMT plugove na štandu,ali svaki put su drugačiji.
evo primjera:
p1010083im.jpg

p1010144e.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prvi je 14 cola a drugi 16. 758.3 ima razmak medju glavama 108cm.
 
B

Bobo

Guest
Kico, ne boj se da Dino ne zna razliku... Covjek ima 758.20 kod kuce ;)

Skrece paznju da plugovi opcenito drugacije izgledaju... od rame, do daske, lemesa, vijaka.. .sve je razlicito. Sveke godine druga kombinacija...


Porjeckao sam se s likom na auto-poljostroj standu prije neke dve godine u gudovcu, da mi kaze cjenu za 755.30 i 756.30, a on mi rekao da ni je dan ni drugi ne postoje... Ajd, pitam da 756 sa Vogel glavama, kaze da ni to ne postoji, da ne fantaziram...

Mislim si u sebi, KTJ, majmune, odo ja u SE-KRU po plug... A tamo na standu ko za vraga 3x12" s vogel daskama... A ovaj na A-P standu tvrdi da su to kopije, da to nije original...


Ma jaooo, tamo vise ni ne zalazim ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
taj auto-poljostroj mi je stvarno fascinantan
Svakog sajma imaju IMT plugove na štandu,ali svaki put su drugačiji.
evo primjera:
p1010083im.jpg

p1010144e.jpg

Bobo jel su to original Imt plugovi ili su kopija???
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Morao sam popravljati lemese od starog konjskog pluga!
Bio juče na odpadu, i ništa od tanjih gibnjeva nisam našao, nego sam našao istrošeni plaz,,,jedva ja to preseko...dal uopšte to valja navarivati umesto gibnjeva?...nešto mi to jako tvrdo...
Pitanje: dali varove na lemesima treba obrusiti da budu ravni...ili ostaviti, da ga zemlja poravna? Šta kaže praksa?





pozzz joe!:mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Pobrusi...nemaš puno snage na raspolaganju.
Navari kromom špicu i rezni brid s gornje strane, kao i čelo daski ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Hvala!
na manjak snage nisam ni mislio...dobro ti kažeš, pobrusiću što viri...
eto meni zanimacije sledeći vikend
poz joe!
 

Najnoviji postovi

Na vrh