• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

B

Bobo

Guest
bobo jel možeš stavi koju sliku svog imt pluga sa vogelovim plužnim tjelima

Ima vec puno slika na forumu, potrazi malo, ako ne uspijes, javi, postavit cu opet...

Bobo jel su to original Imt plugovi ili su kopija???


Koliko ja mogu vidjeti da je ovo kopija, ili (posto se radi o auto-poljostroju) jako losem originalu. IMT vec godinama grca u dogovima, traktori se cekaju i po godinu dana nakon uplate, tak da ono... moguce da je original, iako mi po nekim detaljima ne lici tako, al ajde... moguce da je i IMT proizvod, al kajo los.

Na plugu sa crnim daskama sam na sajmu pokusao nogom "savinuti" dasku kad sam vidio koliko je tanka i uspio sam ju bez imalo truda "pomaci", a da plug ne mrda nikud... Da se jace nogom uprem u dasku, misli mda bi pukla, a kamo li da taj plug neki malo zesci traktor provuce malo dublje u jesen, Od pluga bi ostala samo rama...

Dino je napravio pravi potez, uzeo polovan poderan plug i prepakirao ga novim daskama, lemesima i plazovima. Makar zna sta ima i da to valja, jer PLAMEN daske su jako debele (time nedoknadjuju losiju kvalitetu materijala) al opet ce trajati dulje nego ove tanke (nazovimo ih tako) "original" daske...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Da, taj sam gledao i zanimao me jer mi se nalazi jako blizu. Tako da se bolje prije raspitati.
Koja je veličina onda idealna za te traktore od proizvođača Pietro Moro?
 
B

Bobo

Guest
Ovaj jednobraznjak je plug RIGOLER, znaci samo i jedino za dublja oranja, na plicim radovima "ne radi nista" sam kut daske daje do znanaj da je ovakav plug namjenjen da zemlju izbacuje visoko, a vidi se i po obliku samog pluznog tjela da je klinastog oblika, tj da je lemes uzak, a daska vrlo visoka...

Cjenu ne zelim ni komentirati, pogotovo kad znam da se treba kopcati na 539. Ovaj plug vrijedi nekome tko ore duboko za vocnjake nekim "pravim" traktorom, i koji ce ga zaraditi.

Slusaj Dinu, trazi IMT jednobrazni ili OLT jednobraznjak novijeg datima (stari su jako teski i nezgrapni za vuci) i pogrijesiti nikako neces.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nikako,533 mora ic s tim plugom u gotovo svim uvjetima...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
onaj imt okretač,to ako nađeš gdje ima,svaka čast,ja ga uživo još nisam imao prilike vidjeti. A ako ga i gdje nađeš,njega ne možeš skopčati na 533,jer to je 757 plug, znači 14 cola,to je veliki plug,a kao drugo,ima dvoradni cilindar, znači 2 crijeva. A mislim da 533 nema tu mogučnost.
Ja nemam 533 niti 539 niti uopče IMT,a vjerujem da pola forumaša ima 539,pa bi neki mogli tu pomoć.
Ja sam ti rekao svoj savjet,IMT 1x16 i to je zakon.
A onaj drug link,plug je istrošeniji nego onaj što sam ja dao,a pošto vidim da ti je daljina problem,taj plug je još 150 kilometara od mene,skoro kod Valpova,tako da je to tu negdje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
16cola za malog ferkija idealno za sve uvjete i za puno mase ,kao smišljeno:partyman:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo i mog ljepotana, olt slavonac, vele da je 12 cola! Prošli tjedan je dobio nove šlape a na daske sam namontirao jučer one produžetke ali jih nisam stigao uslikati! Fale mi jedino crtala kojih nemam ali su u izradi! Inače sam jučer orao i ide ko u puter, baš sam zadovoljan kak je kovač riješil stvar!
Jedina zamjerka mi ide na visinu od 65cm, ali poklonjenome konju se ne gleda u usta!:mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ova tema če se obrisat
pitanje postavi u temi PLUG.
btw. mislim da je to ATHLAUS ili kako se vec piše...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
interesira me tobrazni prekretać plug, a da ne daje veliki otpor taktoru, koji plug se preporučuje,
mislio sam regenta, ali čitam po forumu puno ljudi se žali da je težak za vuć, vidim dosta hvalite overuma jake izvedbe a lagan za vuć, a neznam kako stoje rabewerk, i kverneland........
promjenio bih plug do jeseni, a neznam na kojeg bih obratio pažnju, znam da mora imati razmak između daski 100 i visina 75- pa na više, ali mi je bitnije da je lagan za vuć, pa da znam na kojeg da bacim oko, pa onda će mjere imat ulogu. uzel sam dosta zemlje na brdinama, pa me malo plug zaustavlja, jer je ovaj sadašnji kaj imam dosta težak za vuć. a posudil sam od susjeda nekog atlasa žuto trobraznog ravnjka, i njega vućem dosat solidno......
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
imam molbu da mi pomognete kod odabira dvobraznog pluga okretača (njuškalo ili drugi oglašivači, ima ih više da ne stavljam linkove pa ako se nekom da pogledati ), cilj je zaoravati i kukuruzovinu znači po mogućnosti što viši i dulji, imam traktor od 60 konja s prednjom vučom, sredstva su ograničena do 2000 eura
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vogel&Noot L950 2 brazde štelajuči od 12-16 cola,odličan plug za slabije traktore a zaorava kuruzovinu bez greške.Samo neznam dali češ nači taki okretač
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Delo 1 pozdrav imam ja takav isti plug inače to je marka Niemeyer ,kolko vidim po slikama lemeši su novi ,ne izgleda poderan i ja sam za svojeg dao nesjećam se sad točno koliko al blizu ove cijene samo što sam ja morao kupovat nove lemeše i još par stvari tako da me na kraju izašao dosta više od ove cijene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh