• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Vjerojatno nije 48-ica, ona im 14.9 gume straga, a ove na slici su 12.4 i ja bi reko da je to TD 4506

Ja na TD45 tvornički imam 13.6 straga.

Vidio sam da je ovo 12.4, no na 4006 mi nije vukao, bio sam između 45 i 48, no znam dvije 48ice sa ovakvom kabinom, pa reko, neka bude 48.

Uz to, 48ica je češće imala zadnje utege na kotačima, barem od onih koje ja poznajem, pa eto, to je presudilo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, to je td 4506 j. U originalu je bio s ramom preko, al je stavljena kabina od td75.

Uredu, to smo otkrili, nego daj ti meni reci kak funkcionira to mehaničko prekretanje, vidio sam to na jednom trobražnjaku prije par godina, ali nisam se previše zanimao za to, no sad bi baš imal želju isprobati neki dvobrazni takav prekretač.:mrgreen:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Uredu, to smo otkrili, nego daj ti meni reci kak funkcionira to mehaničko prekretanje, vidio sam to na jednom trobražnjaku prije par godina, ali nisam se previše zanimao za to, no sad bi baš imal želju isprobati neki dvobrazni takav prekretač.:mrgreen:

imas ručku koju potegneš i onda plug krene, okrene se i zakoči.
Tak isto i u drugu stranu :)
E sad sve mora biti dobro poštelano,podmazano i ta opruga dobro podešena jer inače neće ponekad do kraja se okrenuti.
Moj Rabe se okrene al ako sam na nekom bregu il malo visi kak mu nepaše onda neće....
Makar kod nas ni ne korisitmo to okretanje jer nemores u breg orati.... :(
Al sve usvemu ok funkcionira :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Ja imam za prodati okretač mehanički 2x12

I moj nema ručku nego sam se okine kad digneš do kraja.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
meni bi recimo bio zanimljiviji ovaj s ručkom, jer bezveze mi ja da se svaki puta plug okrene kad se digne gore, a puna puta ga nebi trebalo okretati, ovaj s ručkom mi se čini bolje riješenje za traktore koji nemaju mogučnost dodatne hidraulike za klasičnog prekretača.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Pa nemoras digniti bas 100% do kraja, 95% dignut nebi okinio...

Ja sam imao sa ručkom i to je katastrofa...
Stalno otvoreno staklo, stalno ruku izvlaciti da povučeš, ugl bolje je ovo,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ja sam imao sa ručkom i to je katastrofa...
Stalno otvoreno staklo, stalno ruku izvlaciti da povučeš, ugl bolje je ovo,

Najbolji je cilindar,to je uvijek sigurno.:mrgreen:

Ovi što se okreču na ho-ruk su za nekoga tko ima 2-3ha.Jer ako se malo zemlja nebre na jednu stranu više se ne želi okretat ili ak malo traktor visi opet zeza..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
a znate da imate i dva federa,pa stavite jačeg i ne zeza vas okretanje,a i mora plug biti naštelan da stoji ravno,evo ja prodam svojeg kad sve izoram
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
A čuj definitivno je najbolji cilindar za okretanje.

Ja sam imao dva tipa meh. okretača, i sad ovaj što mi je ostao ima bolji patent za okretanje, prebaci se težište i mora se okreniti svaki puta, i još nema ni ručku koju moraš povlačiti ( koju sam imao na lemkenu ) a to je katastrofa.

A i cijene su prilično različite , nije isto dati 3-4.000kn i 7-10.000 za hid. okretač.

Ako koga zanima okretač može doći kod mene slobodno pogledati kako to radi pa se odlučit da li mu to paše.

Jedan takav sam prodao u sv križ začretje negdje prije pa ako ima tko tamo iz okolice može i tamo to pogledati..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
viš a ja sam imal nimayera koji je imal polugu koja se pretisnula u topling i okrenul se plug,ali je bil 10",sad imam ovog na polugu 12",a sad bi trebal 14" zbog širine traktora,ali isto mehaničkoga,jer hidraulika je uredu tak dugo dok ne počne zajebavati
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Tako je i kod mene na gassneru, toplin stisne okidač.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
dali neko posjeduje plug pottinger servo 1m i da mi kaže nešto više o tome plugu hvala
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Uredu, to smo otkrili, nego daj ti meni reci kak funkcionira to mehaničko prekretanje, vidio sam to na jednom trobražnjaku prije par godina, ali nisam se previše zanimao za to, no sad bi baš imal želju isprobati neki dvobrazni takav prekretač.:mrgreen:

okreće se na potezanje ručice koja ide skroz lagano... blizu traktora je i opce nema istezanja do nje ni nistza slicno ... imao sam prije rabewerk isto mehanički okretač, i mogu reć da je na ovom to puno bolje riješeno ... mislim na položaj ručice ... i sad dal visi negdje il ne, nema neke razlike, uvijek se okrene bez brige... drugi tjedan idem u oranje za pšenicu i kasnije zimske brazde, pa stavim neke slike ...
 
H

has2

Guest
imt plug savjet

poštovani imam gotovo nov dvobrazni plug imt niski klirens ja mislim od 10 cola, da li mi neko može odgovoriti jesam li možda trebao kupiti IMT plug visoki klirens, jer traktor "kinez 55 konja ima nešto visočije ruke hidraulike od IMT traktora.
Od komšije sam posuđivao dvobrazni plug IMP visoki klirens i moj traktor ore ko po loju, dok sa mojim plugom niski klirens u zemlju uđe nekih 10cm, i ni centimetra više što me nervira jer sam ga platio nekih 750 eura.Danas sam kovaču dao lemeše sa svog pluga da ig produži i proširi a malo i povije pa se nadam da će se nešto napravit i to je dodatnih 50eura.
bilo kakav savjet bi mi dobro došao, Hvala!
 
B

Bobo

Guest
Sanana, je, ovo je Leopard s "krivom gredom" (Tako se u narodu zovu). Ja imam leoparda 3x14" s "ravnom gredom" i isti su plugovi, samo se ovaj noviji loakse da popraviti ako ga polomis. Pricaju da stari lijepse ore, al sve je to isti klinac...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam uzeo novi raonik, nadam se da će biti dobar, za moj olt jedna brazda.......





imam još 2 nova raonika za olt slavonca, ako se nevaram, ili ako netko bolje zna, neka napiše od čega su.......njih bi prodao


 
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
.

Imam jedan plavi olt plug 16 cola,nešto mi nejde baš,sve nekako ukoso stoji.
A treba bi savijet koje crtalo da stavim umijesto orginala,potrošeno je i sve lamata i cvika u brazdi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh