• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E ovo se zove plug :finga:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=A30W8m18Umk&feature=plcp[/YT]
 
B

Bobo

Guest
Taj plug je unikat, kao i taj traktor... Plug je napravljen za obaranje svjetskog rekorda u oranju i vukao ga je case STX...
 
B

Bobo

Guest
Da, jedan jedini koji je napravljen i koliko znam da ga je otkupila firma LEMKEN da im sluzi u demonstracijama njihovih velikih strojeva, posto je ovo jedan od jacih traktora ikad napravljenih u svijetu...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da, jedan jedini koji je napravljen i koliko znam da ga je otkupila firma LEMKEN da im sluzi u demonstracijama njihovih velikih strojeva, posto je ovo jedan od jacih traktora ikad napravljenih u svijetu...
Bobo napravljeno je tih šlitera od 500ks 5-10kom,par komada je bilo i prije rata na Belju. Tamo su dolazili na ispitivanje.
 
B

Bobo

Guest
Schluter TVL 5000 napravljen samo jedan jedini... Imas na internetu literature o njemu koliko hoces...

Jedini europski traktor jaci od IMT 5500, ali ne u serijskoj proizvodnji, tako da je IMT ipak napravio veci posao ;)

do 500ks mozda i ima vise od spomenutih 5-10, ali ovaj jedan jedini i to garantiram glavom...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
može jedno pitanje u vezi plugova?gdje se mogu naći djelovi za plug obrtač eberhardt europhanter 96.godina??el tko zna šta?:?:
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
u vezi dijelova za eberhardt probaj nazvat jakopica imaju i web stranicu
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
može jedno pitanje u vezi plugova?gdje se mogu naći djelovi za plug obrtač eberhardt europhanter 96.godina??el tko zna šta?:?:

iz bjelovara si,ferenčak bi morao imat takvog šta,odi pa pitaj.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
iz bjelovara si,ferenčak bi morao imat takvog šta,odi pa pitaj.

ma bio sam kod ferenčaka..ima dosta djelova za taj plug ali predplužnjake nema,jer ih uopće nema u katalogu..a vidiš jakopica se nisam uopće sjetio..idem pogledat..hvala dečki..:prayer:
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
možda nije za ovu temu ali evo nešto o onom traktoru od prije par postova,tekst je kopiran s vikipedie Im Jahre 1978 wurde als Unikat
der stärkste Schlepper Europas,
der Profi Trac 5000 TVL mit 500
PS, gebaut. Der Bauauftrag kam
vom jugoslawischen Staatschef
Josip Broz Tito. Pläne zur
Serienfertigung des 5000 TVL
wurden mit den politischen
Veränderungen inJugoslawien
nach 1990 hinfällig.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
neznam njemački, jel može ko to doslovno prevest, spominje se yugoslavia i tito pa me baš interesira kaj to ima veze s tim traktorom.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Najjači,najmoćniji, traktor u Europi, napravljen Profi Trac 5000 TVL( doslovno bi bilo profesionalni, ali to ispada glupo ako prevedem doslovno) sa 500 ks. Ugovor o izgradnji došao je od Jugoslavenskog vođe Josipa Broza Tita. Planovi za serijsku proizvodnju 5000 TVL su propali su nakon političkih događanja i propasti jugoslavije 1990.godine.

evo ja se nadam da će razumjet, ja mislim da sam dobro preveo.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da i to je to,ipak sam ja dobro čuo.Prije rata na Belje su dolazili na testiranje traktori Šliter i tada su ih kažu testirali sa malo većim plugovima za tadašnje vrijeme.Plugovi i preko 8br u ritsku crnicu na duboko oranje,kažu da su i traktori i plugovi pucali i ostajali u brazdi.Isto tako u žetvi kukuruza su testirali kombajne JD koji su tek prije nekoliko godina izašli na tržište.Kažu da se to tjeralo u kukuruzima koliko može,nema veze jel ima jaraka,vode,vagaša na tabli.Sretni su bili ako bi što puklo i se pokvarilo,sve se to fotografiralo,snimalo,bilježilo i slalo za Njemačku.Isto tako u roku od 24 sata od kvara stizali su potrebni djelovi,novi motori i idemo dalje.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Najjači,najmoćniji, traktor u Europi, napravljen Profi Trac 5000 TVL( doslovno bi bilo profesionalni, ali to ispada glupo ako prevedem doslovno) sa 500 ks. Ugovor o izgradnji došao je od Jugoslavenskog vođe Josipa Broza Tita. Planovi za serijsku proizvodnju 5000 TVL su propali su nakon političkih događanja i propasti jugoslavije 1990.godine.

evo ja se nadam da će razumjet, ja mislim da sam dobro preveo.

ček sad nekužim??Tito je dogovorio proizvodnju te mrcine od traktora a on je umro 80..a proizvodnja se nije pokrenula do 90esete..šta su čekali tako dugo?rat??ili je to bilo samo mrtvo slovo na papiru??:?:?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
tako glasi prijevod, a što je stvarno bilo to je drugo, koliko ja znam taj jedan što postoji je napravljen 1978.godine, a tada je bio živ Tito i možda je čak od njega došla ideja za proizvodnju. trebalo se je krenuti u serijsku proizvodnju, ali je Tito umro 80-te, a to je ostalo mrtvo slovo na papir, a potvrđeno je propašću Jugoslavije 90-te.
Bar ja tako pretpostavljam.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
tako glasi prijevod, a što je stvarno bilo to je drugo, koliko ja znam taj jedan što postoji je napravljen 1978.godine, a tada je bio živ Tito i možda je čak od njega došla ideja za proizvodnju. trebalo se je krenuti u serijsku proizvodnju, ali je Tito umro 80-te, a to je ostalo mrtvo slovo na papir, a potvrđeno je propašću Jugoslavije 90-te.
Bar ja tako pretpostavljam.

šteta..mogli smo imati najveći traktor na svijetu..najvjerojatnije bi ga radili u IMTu....osobno mi je žao Torpeda što je propao..mogao je danas raditi nove Deutzove..isto kako đaković radi nove kombajne..:gitarist:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
šteta..mogli smo imati najveći traktor na svijetu..najvjerojatnije bi ga radili u IMTu....osobno mi je žao Torpeda što je propao..mogao je danas raditi nove Deutzove..isto kako đaković radi nove kombajne..:gitarist:

A tko veli da opet neće...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Schluter TVL 5000 napravljen samo jedan jedini... Imas na internetu literature o njemu koliko hoces...

Jedini europski traktor jaci od IMT 5500, ali ne u serijskoj proizvodnji, tako da je IMT ipak napravio veci posao ;)

do 500ks mozda i ima vise od spomenutih 5-10, ali ovaj jedan jedini i to garantiram glavom...

Ako dozvolite, ali i ovo sa rezervom, ovo sto smo gore na filmu vidjeli mozda i nije onaj "jedini" 500 konja ,nego od tipa koji je privatno za sebe to tunirao, bune me dvije izduvne cijevi pa ispada da je V MAN motor, o ovaj tunirani je bio liniski, brodski navijen motor, predplacen sam na Profi i bio je taj test, ali sva mi je"arhiva" u HR pa nemogu naci taj primjerak .

Moj majstor(tokar u remontu gdje sam ja ucio zanat) je isao da radi(poslat) u tu firmu i oni su slali traktore u HR; ali nije na Belju bio(barem mi nitko to nije kazao) taj od 500 konja, Belje je (tako su meni govorili)dobilo 10 komada nekako isovremeno zglobnim JD, Mirkovac 2 a Brestovasc (Zvona ce znati gdje to)8, oni su za par godina skrsili te dok su JD dulje trajali.Motori su bili ok, ali dozlovce je sve pucalo, zemlja teska i radilo se dan i noc,a oni manji su se pokazali mozda i bolje od JD traktora iste snage, toje bilo nepoderljivo.

Zvona dobro kaze ovo za testiranje kombajna.mozda sam to i priej pisao(odrastao sam na Belju), po ljeti bi ti kombajni odradili u Spaniji da se dolovce peku, onda u jesen vagonima stizali u Mirkovac u kukuruz, dolazilibi zgodni , dobri majstori, mislim cak da je sef postao i nas zet:) i danoncno bi bdili, imali su prekrasnu radionicu, u to doba sprejevi i sl., ako vozac vec nije imao srca da ga sili, majtor bi sa punim bunkerom prealzio preko kanala da vidi kada ce sto odpasti, ako se ne varam, jednom su ostavili(poklonili) jedan kobajn, zvali su ga majcica, volii smo te majstore, to je bilo vrijeme krize, par nepar, bonov ai sl. pa smo se malo zicali:)

PS.da iskoristim priku da pitam, koji plug za zetora kristala 12245(ako se nizam zeznuo u oznaci), zemlja lagana
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
PS.da iskoristim priku da pitam, koji plug za zetora kristala 12245(ako se nizam zeznuo u oznaci), zemlja lagana
Dali je 12245 obični ili turbo jer obični je 115,a turbak je 140ks. Ovisno o konstrukciji pluga dovoljno 3x14 za ovog običnog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh