• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
uf uf ...kombinaciji koliko očeš...može i malo više slika sutra u oranju...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kombinacija je super,samo se bojim da to bude slabo zakapalo bez deflektora.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
kombinacija je super,samo se bojim da to bude slabo zakapalo bez deflektora.

dino slažem se u potpunosti,ak bude zaoravao okovinu sve bude ostalo vani jer nema šta zagrnuti okovinu,znam iz iskustva,ak nemožeš orati sa predplužnjacima onda treba ugraditi peraje na daske onda to bude to ili najbolja solucija diskovi..:supz:meni se malo štopaju predplužnjaci ak ima trave u kuruzi al bez njih nede nikako

Uploaded with ImageShack.us
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Znam o cemu pricate, budemo probali sutra na repici samonikloj, ako nejde onda OLT nastupa, a Lemken ide na strnjake. a onda za nagodinu nabavljam povišenja daske.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Znam o cemu pricate, budemo probali sutra na repici samonikloj, ako nejde onda OLT nastupa, a Lemken ide na strnjake. a onda za nagodinu nabavljam povišenja daske.

Ako u strnjaku Lemken ne može orat s predplužnjacima bolje da ga niste nit kupovali..To je žalosno za takav plug...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Ako u strnjaku Lemken ne može orat s predplužnjacima bolje da ga niste nit kupovali..To je žalosno za takav plug...

Moraš znat da kod nas je teška masna zemlja, i da nejde sa pretplužnjacima oranje, nitko nema u mom selu pretlužnjake na plugovima, ne samo ja. Prilagodiš plug uvjetima oranja, i onda ide. Na nekim njivama moram poskidati i povišenja daske da može brazda prolaziti kroz plug, inace nabija na povišenja i diže plug van zemlje.Samo 5 km dalje u Čađavici svi oru sa pretplužnjacima čisto normalno, al kod nas nejde.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Koliko para..
Mi čekamo jedan variopal 8 5br da dođe iz njemačke pa ga idemo pogledati...

Da i to je to,ipak sam ja dobro čuo.Prije rata na Belje su dolazili na testiranje traktori Šliter i tada su ih kažu testirali sa malo većim plugovima za tadašnje vrijeme.Plugovi i preko 8br u ritsku crnicu na duboko oranje,kažu da su i traktori i plugovi pucali i ostajali u brazdi.Isto tako u žetvi kukuruza su testirali kombajne JD koji su tek prije nekoliko godina izašli na tržište.Kažu da se to tjeralo u kukuruzima koliko može,nema veze jel ima jaraka,vode,vagaša na tabli.Sretni su bili ako bi što puklo i se pokvarilo,sve se to fotografiralo,snimalo,bilježilo i slalo za Njemačku.Isto tako u roku od 24 sata od kvara stizali su potrebni djelovi,novi motori i idemo dalje.

Zvona kako danas ide Oranje sa fendovima u toj crnoj zemlji , dal je ta zemlja masna ili se lagano ore...
Kakva je razlika po tebi za vuci lemken i regent plug hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
koliko novaca plačen plug hvala
neznam koja je bila cjena plug je kupljen prije 7 godina kada smo ga vukli sa steyerom 150 ks ali naravno bile su tri brazde

Auuuu, ovo je masivno u vražju mater...
masivno je ali ide ko zvjer možda je malo čudno ali 75 ks ga veče bez problema i naravno bez prednje vuče.. težak je toliko da je kada su još bile tri brazde probali smo podiči ga sa torpedom ali prednje gume toliko da su bile u kontaktu sa tlom :gitarist:
turopolec:ja mislim da su standardni kao što se stavljaju na ove "normalne" manje plugove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

Dalmatinac

Guest
Ljudi evo imam neka pitanja u vezi sa plugovima konkretno imam traktor case 85ks sa prednjom vucom al nemam odgovarajuci plug. Posto je budzet ogranicen na 1000 europskih kupilica predlazu mi olt ili imt 2x16. Posto sam iz dalmacije ima dosta kamena u zemlji pa mi se vise dopadaju ovi olt izgledaju masivnije a za imt kazu da se krive ali da su savrseni meni se cine mnogo laksi i "njezniji" osim ako nije neka specificna izrada ili legura u pitanju. Na ovima olt sam cak vidio i spiceve za kamenita tla super mi izgleda i cini mi se da je tvornicki uradjeno to bi za mene bilo super za par hektara godisnje. Kakva su vasa iskustva? Pozdrav svima i hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh