• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
2 ili 3 brazde za 533/39 je za one koje žele jako brzo završiti posao.

Ma koje 2 ili 3 brazde????

Za malog ferka jedna brazda 16" uvrh glave!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene imaju 2 pluga ratar 16".......i problem, vuku obojica sa 533, jedan traktor bolji drugi lošiji......uglavnom, ti plugovi kako da ga namjestiš nefunkcioniraju dobro, treba ići na dubinu od 35+ cm da on dobro složi, a u težim uvjetima traktor to nemože vući......al nije potrebno ići preko 30cm, ako idu na 25-30, bude jako loše napravljeno.......pa taj plug treba izbjegavati.......ipak za traktor od 35ks, ja bi uzeo 14", njega vuče u svim uvjetima i terenima......i dobro složi brazdu....postavio sam filmić, i tamo se sve viidi kako takav plug funkcionira..........


http://www.youtube.com/watch?v=9D_dPZaT2SQ
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Bratić se malo pozabavil lemešima na plugu.
Na vrh je još navario mangan.

DSC_0624Kopiraj.jpg
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Bratić se malo pozabavil lemešima na plugu.
Na vrh je još navario mangan.

DSC_0624Kopiraj.jpg

ovaj dio na lemešu kaj kao reže brazdu...jel to dobro...dal imaš sliku oranja poslje tog pluga..?
 
B

Bobo

Guest
Zavaruje se mangan samo tako, samo ako je aparat dobar... nema sto dobra bazicna elektroda nece zavariti. Mene zanima gdje nabaviti mangan i po kojoj cjeni...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Striko je mangansku elektrodu kupil u mađarskoj.
Debela 9.5 mm.

Ovaj rezač po sredini na lemešu se kod nas baš i ne vidi nešto kad
je zemlja lagana, ali one jeseni 2010 se itekako poznala jer se teško oralo
i bila je 'slanina' i prerezalo je popola i lakše se pripremilo.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Striko je mangansku elektrodu kupil u mađarskoj.
Debela 9.5 mm.

Ovaj rezač po sredini na lemešu se kod nas baš i ne vidi nešto kad
je zemlja lagana, ali one jeseni 2010 se itekako poznala jer se teško oralo
i bila je 'slanina' i prerezalo je popola i lakše se pripremilo.

čekaj el nije ono privario neki komad željeza na lemeš??:rolleyess:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ovaj dio na lemešu kaj kao reže brazdu...jel to dobro...dal imaš sliku oranja poslje tog pluga..?

Ovo i mene zanima ,daj nabaci sliku kak plug izgleda normalno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
To je uzeto od lisnatih opruga onih što idu na prikolicu.

Onda ipak to nije običan flah nego se ipak radi o feder-plati:roll:

Dobro je tak navarit lemeše,nije skupo a drži dost dugo...
 
B

Bobo

Guest
Ja sam davnih dana navarivao na lemese feder-platu sa Fice ili tako neceg, 4mm debljine, povarena nema da mrdne doobro i iz daleka naostrena brusilicom... Tako ostra je bila dva dana?!?!? zaoblili se lamesi ko nista, pa ti ori s 4mm ostricom.

samoosterci lemesi zakon, a ovaj sa slike nije puno ni potrosen i ovim navarivanjem ja mislim da je u najmanju ruku unisten...

koliko si siguran da su elektrode 9.5mm?!? kakav aparat to tjera?
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
varenjem materijal oslabi i mora se kalit ili od tog nema niš jer ga toplina otpusti a bazična nema kaj delat kod mangana možda ste vatili hardox ali mangan teško kod mene u firmi je isto bilo specijalaca koji su tvrdili da se to da varit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ako sam ja dobro skužil Antonia, on veli da je stric samo na federplatu navario var s manganskom elektrodom...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ma ako sam ja dobro skužil Antonia, on veli da je stric samo na federplatu navario var s manganskom elektrodom...

Hurli
Da krivo sam se izrazio tamo kad sam rekao flah, ali mislio sam na feder platu.

Šanana, dobro si skužil.

Materijali su dosta loši u odnosu na mom se to dosta vidi
jer moji su kao novi već petu sezonu, a vi su se ajmo reći potrošili već u tri sezone,
mada bi još išli sigurno.
No tu već dolazi i to što taj plug ore dosta pjeska, a on troši lemeše duplo naspram drugih zemlji.

Trenutno imam samo ove slike.
Na tom plugu su ti lemeši.

DSC00337Kopiraj.jpg


DSC00336Kopiraj.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh