• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo sta sam ja prije par godina svojem napravio :madmana: kasnije je povaren i oro je koda mu se nista nije dogodilo:)

[/IMG]

[/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je bilo usluzno oranje jos prije pitam jel ima kakvih panjeva veli lik nema nista sve cisto samo pici ja prvi i drugi prolaz polako kad krenuo treci taman ga htio stisnut po gasu kad prvi kraj u zrak i iza belaja panj od stare jabuke!!!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i si mu bar kaj više naplatil mislim za štetu na plugu ?? i ja sam zišel slično ali meni se ftrgel "boclin"na osovini(tam gdje se kopča poluga hidraulike na osovinu pluga) pošto je plug poprilično jaki..kak se ftrglo tak se zvrnul i probalo nas je 5 podiči ga ali bezuspješno i onda doma po traktor i vilice i kaj smo ga zdigli i stavili drugu osovinu i teraj dalje..
 
B

Bobo

Guest
I ja sam isao orati tamo gdje je buldozer pocupao panjeve od kojekakvih vrba i slicnog drveca i reko, necu ici s 549, idem s 539 i jednobraznjakom pa cu polako, nema toga puno... klinac, ne moze tamo 539 vuci plug... nista, kuci po 549 i polako i noga na kvacilu... cinilo se cisto ali sam jos izorao panjeva i panjeva. jedan je i ostao i to moram otici na proljece bagerom cupat, jer je bas u njivi...

Kad radis tudje njive koje nisu dugo radjene, uvijek brzina manje i noga na kvacilu. prilikom jednog malciraja sam kroz malcer protjerao automobilsku gumu a trava preko kabine na 549... ovaj htio to paliti, kisa ga otjerala i guma ostala zaboravljena... desava se svega i svacega...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
i si mu bar kaj više naplatil mislim za štetu na plugu ?? i ja sam zišel slično ali meni se ftrgel "boclin"na osovini(tam gdje se kopča poluga hidraulike na osovinu pluga) pošto je plug poprilično jaki..kak se ftrglo tak se zvrnul i probalo nas je 5 podiči ga ali bezuspješno i onda doma po traktor i vilice i kaj smo ga zdigli i stavili drugu osovinu i teraj dalje..

Nisam mu nista vise naplatio jos sam mu taj isti dan doso s povarenim plugom izorat dokraja nije meni bilo za njega da mu izorem nego da vidim jel plug dobro povaren:lol: kud je taj sve oro i sta je izoro bio je i dobar greda je bila jako slaba neznam zasto, vidi se ne drugoj slici da je vec bio napuknut to mu je bilo trece varenje i druge godine sam ga prodo kad sam kupio 12" VK!!!!
Ti si bio bolje srece!!!!
Bobo i meni je bila noga jos na kvacilu jer tek sam krenuo u brazdu inace da nije bio bi proso jos koji metar naprijed meni se ove godine kad sam susjedu stari vrt malciro u travi pokupio zice od starog madraca imo sam sta pol sata cvikat i cupat s osovine i lopatica!!
Meni nije jasno kako on nije znao za taj panj a lik ima 50god jel zaboravio ili nesto drugo neznam to sam mu oro za vrt i krumpir!!!!
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nekak bas cudno izgleda taj kod mene u ilovacnoj zemlji bi se brzo pofrkal:lol:
zasto mu ne napravi jos neko pojacanje te trece brazde jer ova zelena cijev se sva spigala!!!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
danas sam kod trazenja pluga naletio na ovaj-

http://www.njuskalo.hr/traktori/plug-3-brazde-vario-12-18-col-oglas-6373645

plug mi se bas dopada,ima svu opremu,cijena dobra,upravo ono kaj trazim. samo su mi ove daske odrezane cudne,nemam pojma kak bi se to ponasalo u oranju,nikad nisam vidio nesto slicno. jel to neki posebni plug ili bi radio u nasoj zemlji?

meni se iskreno nesviđa,možda je malo prenizak a predplužnjaci premali a bome je i puuuno novaca..evo sad ti stavim sliku šta sam ja latio te novce..:(hi):

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa ja svakako nemam nikakvog iskustva s takvim plugom,meni se dopao na izgled,i cijena i marka. posto je 2+1,skinuo bih jednu brazdu,i piči! ali sad kad ti tako kazes da ti se ne dopada... da vidim sliku.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
pa ja svakako nemam nikakvog iskustva s takvim plugom,meni se dopao na izgled,i cijena i marka. posto je 2+1,skinuo bih jednu brazdu,i piči! ali sad kad ti tako kazes da ti se ne dopada... da vidim sliku.
i kupio sam ga u tvom podravskom kraju,koprivničkim bregima..:eek::
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel se da stelati na tvome colaža? koliko konja traktor ga vuce?ovaj sa njuskala ima jako veliki raspon,i sve preko cilindra radi. za visinu ne znam,ali trazim nesto od 75-80cm,meni na slici izgleda tu negdje... imas kakvu ideju zakaj su daske odrezane?ja sam ti jako daleko od koprivnickih bregi,iz okolice ludbrega sam,ako ti je poznat taj gradic?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
jel se da stelati na tvome colaža? koliko konja traktor ga vuce?ovaj sa njuskala ima jako veliki raspon,i sve preko cilindra radi. za visinu ne znam,ali trazim nesto od 75-80cm,meni na slici izgleda tu negdje... imas kakvu ideju zakaj su daske odrezane?ja sam ti jako daleko od koprivnickih bregi,iz okolice ludbrega sam,ako ti je poznat taj gradic?

da se štelati od 14 do 20 coli.sad je na 18.mehanički se štela..daske su najvjerovatnije namjenjene za neki tip tla..po meni sve te izdužene tanke i uske i neke spiralne uopće neodgovaraju našem podneblju.naše zemlje po meni najbolje oru plugovi koji imaju daske sličnima od olta,imt-a i leoparda.sve drugo neznam...znam gdje je ludbreg,pa to ti i nije tak daleko.kao i meni od bjelovara..:(grin):e da vučem ga sa dajcom 160 konja.ovim većim sa moje slike
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
onda po svemu sudeci otpada? steta. od ukupne ponude dvobrazdnih i 3+1 prekretaca,samo mi se taj dopao. danas jos idem pogledati jedan V&N dvobrazdni preokretac,od opreme ne znam kaj ima,plug je 1994. navodno kao nov,cijena 20.000kn. ispada da bi mozda bilo najbolje uzeti novi plug,to me otpocetka kopka.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
onda po svemu sudeci otpada? steta. od ukupne ponude dvobrazdnih i 3+1 prekretaca,samo mi se taj dopao. danas jos idem pogledati jedan V&N dvobrazdni preokretac,od opreme ne znam kaj ima,plug je 1994. navodno kao nov,cijena 20.000kn. ispada da bi mozda bilo najbolje uzeti novi plug,to me otpocetka kopka.

bio bi najbolji novi ali za 20tisuća kuna nemožeš kupiti novi okretač..kupio jedan poznanik tri brazde novog kuhna,mislim da je cjena oko 80000 kuna..:(think):jedino da si uzmeš obični leopard tri brazde i to je stroj za male novce nekih 6,7 tisuća kuna..jedino ak baš kupuješ okretač..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znam da se ne moze kupiti novi za 20 000,ali ako 18 godina star plug vrijedi toliko,onda ima racunice dati za novi jos jedanput vise. okretac mora svakako biti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
danas sam kod trazenja pluga naletio na ovaj-

http://www.njuskalo.hr/traktori/plug-3-brazde-vario-12-18-col-oglas-6373645

plug mi se bas dopada,ima svu opremu,cijena dobra,upravo ono kaj trazim. samo su mi ove daske odrezane cudne,nemam pojma kak bi se to ponasalo u oranju,nikad nisam vidio nesto slicno. jel to neki posebni plug ili bi radio u nasoj zemlji?

Nisu to odrezane daske,to je takav tip daski..

Ne vidim problem oko takvih daski,moglo bi to ljepo radit,ipak ne radi se tu o nekom XY plugu nego je to Kverneland..Ima svu opremu plug na sebi i dobro izgleda..:(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh