• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
meni se takoder dopao,ali ne znam nista o takvim plugovima,a gazda gizdavi me ohladio...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
bio bi najbolji novi ali za 20tisuća kuna nemožeš kupiti novi okretač..kupio jedan poznanik tri brazde novog kuhna,mislim da je cjena oko 80000 kuna..:(think):jedino da si uzmeš obični leopard tri brazde i to je stroj za male novce nekih 6,7 tisuća kuna..jedino ak baš kupuješ okretač..


V&N novog je covjek platio 6000€ +pdv
3brazde okretač
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
meni se takoder dopao,ali ne znam nista o takvim plugovima,a gazda gizdavi me ohladio...
pitaj bobu ,on više zna o modelu daske..mislim svaka čast tim izduženim daskama ali neznam,dapače imam trobraznog okretača sa takvom daskom ali stoji već 10etak godina jer mi je mali i loši su lemeši..budem slikao pa da vidite kak zgledi..:icon_winkle:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Nisu to odrezane daske,to je takav tip daski..

Ne vidim problem oko takvih daski,moglo bi to ljepo radit,ipak ne radi se tu o nekom XY plugu nego je to Kverneland..Ima svu opremu plug na sebi i dobro izgleda..:(y):

tak je Marko...kakve odrezane daske...hehe!

Plug je ok...jedino mi se ne sviđaju pretplužnjaci, premali su, i još k tome nema povišenja dasaka
Nebi nikak zaoraval masu,u ovom stanju ne! Par stvari bi se moralo predelati!
Al bi zato za oranje livade ili neke ilovače dušu dal...

Ali gogo...puno ti je da daš 3 ooo evra a dobiš plug 2 brazde...a 3 nemreš nositi sa zekom,moda bi vlekel,ali i to nebi bilo to

bolje si gledaj dvobraznog okretača ili Landsberga 2+1=ONI NISU SKUPI!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Cuj novi vogel je dosta skup, ja sam pitao na sajmu za okretaca vogela 1020 i reko mi je 40 000 kuna bez pretpluznjaka.......
Ja sam jesenas kupio vogela M 1020 sa jacom gredom resetkasta daska, siri se od 14-20 cola mehanick i ravnjka ali 32000 kuna me izaso, i bionaamciji i nace su oko 38 000
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Cuj novi vogel je dosta skup, ja sam pitao na sajmu za okretaca vogela 1020 i reko mi je 40 000 kuna bez pretpluznjaka.......
Ja sam jesenas kupio vogela M 1020 sa jacom gredom resetkasta daska, siri se od 14-20 cola mehanick i ravnjka ali 32000 kuna me izaso, i bionaamciji i nace su oko 38 000

nije mnogo
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
40 000kn za m1020 okretača,to je nemoguće tolko izađe obični ravnjak 3br
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
e sad dal je to m1020

znam ja tog čovjeka jer je iz mog sela i ta cjena koju si napisao je točna, nisam vidio taj plug iz bliza ali dosta dobro zaoravan biljnu masu a koji je točno model i koju opremu ima neznam.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
znam ja tog čovjeka jer je iz mog sela i ta cjena koju si napisao je točna, nisam vidio taj plug iz bliza ali dosta dobro zaoravan biljnu masu a koji je točno model i koju opremu ima neznam.

marđetko,ne?
znao je doci dok sam oral pa se peljal mi na plugu...hah :)
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Pozdrav dečki danas onako slučajno zagledah na svojem plugu sitnicu ,znaći na komplet plužnom tijelu koje se prišerafluje na ajmo ga tako nazvat srp imam šlicovanu rupu tj rupu koje ima izrezano par cm prostora i po toj rupi plužno tijelo može se kretat naprijed nazad točnije mogu dobit različitu visinu od grede pluga do vrha špica lemeša pa me zanima jel netko od vas zna ćemu to služi,hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh