• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ja sam davnih dana navarivao na lemese feder-platu sa Fice ili tako neceg, 4mm debljine, povarena nema da mrdne doobro i iz daleka naostrena brusilicom... Tako ostra je bila dva dana?!?!? zaoblili se lamesi ko nista, pa ti ori s 4mm ostricom.

samoosterci lemesi zakon, a ovaj sa slike nije puno ni potrosen i ovim navarivanjem ja mislim da je u najmanju ruku unisten...

koliko si siguran da su elektrode 9.5mm?!? kakav aparat to tjera?

Kod mene se lemeš nikad ne brusi,jer ga šuder dosta nabrusi;)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Bobo siguran sam 100 % jer smo mjerili bratić i ja.

DSC_0358Kopiraj.jpg


kolko sam ja skužil tu neki tvrde da vare mangan,a od te ljubavi nema niš

Ne varimo mangan nego na vrh feder plate navarimo jedan sloj sa manganskom elektrodom.

Uglavnom ovak su lemeši držali 3 sezone, sad će sigurno duplo.
 
D

Dalmatinac

Guest
Imam pitanje za vas koji se krecete preko grane cujem da u Srbiji tocnije u Rumi ima veliki izbor plugova pa me interesuje kakva je situacija sa placanjem ili neplacanjem carine jer mi kazu da su upola jeftinij pa bi se isplatilo skoknuti preko grane po plug ako je u pola cjene. Imali ko kakvih ¸iskustava? Pozdrav!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bobo siguran sam 100 % jer smo mjerili bratić i ja.

DSC_0358Kopiraj.jpg




Ne varimo mangan nego na vrh feder plate navarimo jedan sloj sa manganskom elektrodom.

Uglavnom ovak su lemeši držali 3 sezone, sad će sigurno duplo.


kod elektrode je bitna debljina metala, a ne obloge......pa se i prema tome se i uzima debljina elektrode.......a tvoja je vjerojatno 3-4mm, jer za 80A ti ide 2,5mm elektroda, a koliko struje ti treba za 9,5mm?????? i tko ima takav aparat, oni u brodogradilištu..........
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kajbi trebal kak na brodogradilištu ja imam prastaru "ragu" koja ide od 60-300 ampera a tali takve elektrode bez problema i nije kak v brodogradilištima nego je među onim prvim starim kovačkim aparatima(budem ga poslikal sutra i stavil v temu*švasaparati? a bome ga imaš i kaj vuč po betonu ima željezne kotače
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
da je po prava elektroda nebi vario sa takvim držačem elektroda, jer bi se ta plastika stopila, od tate stric je 40 godina vario brodove, pa čak sa još jednim čovjekom sav plinovod na krkčom mostu, i varili smo nešto sa elektrodama koje nam je on dao i koje smo kupili u trgovini, ova od 2.5mm vario kao iz trgovine ona od 4mm, te njegove elektrode su još iz Juge, i on kaže da ništa nisu varili da elektrodom većom od 6mm, ni plinovod ni brod, tako da za većom nema potrebe, a te od 9mm su izvana 9mm jer imaju veliku oblogu, a unutra onog glavnog nema više od 3-4mm.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Mi smo je probali već na podrivaču i pokazalo se odlično.

Jednog špica smo prošli sa tom elektrodom i taj je ostao duplo duži
nego ovi na koje nismo navarili mangan.

Po meni definitivno lud materijal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Antonio, kad mjeriš debljinu elektrode s pomičnim mjerilom, izmeri onaj kratki tanji dio koji ide u kliješta, a ne debeli dio s oblogom, taj tanji dio je stvarna debljina elektrode.

Ja imam doma neki stari, prestari VARSTROJ, uglavnom sve šibam na 3 faze i talil je elektrodu od 5 mm ko od šale dok smo krpali daske na plugu, samo kaj žarulje po kući tinjaju dok se vari s tak jakom elektrodom :D
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja i kažem da deblji dio, tanji dio neznam.

Izmjerit ću dok budem kod bratića.
 
B

Bobo

Guest
Zato me i cudilo, elektroda od 9.5mm to mora biti aparat kakvog nisam jos vidio i tako tanak var da napravi s 9.5mm elektrodom... hehe, a nisam skuzio da si mjerio delbjinu obloge... to mi je promaklo.

sve u svemu, feder plata se kod mene pokazala kao lose rjesenje, jer kazem, 4mm debela plata, navarena na lemes kao i kod tebe, nije durala NISTA. zaoblila se na ta 4mm i nema sanse da plug ide u zemlju. Samoostreci lemes zakon i kako sam vec pisao, mislim da je ovim navarivanjem samo lemes unisten...

Ako se vama pokazalo dobro, svaka cast, jos i bolje, ali kod mene to ne pije vodu...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Lemeši su bili tak i tak za mjenjanje tak da ako nebu dobro nema veze..
Ništ nije zgubljeno.

Ako nebude dobro budu novi.

Mi nismo nikad to radili i vjerojatno nebumo, a bratić je to sad prvi put probal tak da budemo vidli.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, samooštreći su zakon, ove godine sam prvi puta kupio jedan novi, svih ovih godina sam krpari osa polovnima, i više je to došlo do kraja, pa kupio novi.......sasvim druga priča, bolje reže zamlju i manje opterečenje na traktoru.......nikad plug nija tako dobro radio.......a drugi plug, na njemu je otkovan lemeš, i mogu reći da radi odlično, samo što je to originalni otkovani lemeš, dok ovaj novi što sam uzeo, za sada dobro radi, al vjerujem da nije kvalitetan kao stari.......
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519


Otisao prije par tjedana u selo na kile...pare nikad vidit,kaze radit ce dvobraznjaka od njega,a taman ga krenio kacit da ode na otpad na kile :blackeye Stoji jos tamo kod njega kako sam ga otkacio bolje da sam ga poklonio nekom forumasu za gajbu piva
Inace zadnja daska polomljena a srednji nosac od brazde je savijen.Rama ispravna.
Poorao sve njive nakon povratka a bilo je svega.Najgore je bilo orat ugazene njive od tenkova i kojekakve povadjene vinograde.
Nakon toga kupljen vn 1020 ravnjak 3br za 17-18 000 novi. Daske su i dan danas kao nove samo mjenjamo raonike i plazove. I tako vec 12 god. Sad iste novce mozes trazit,strasno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nikoliko jos :lol: 1,5 po kili pa racunaj. Racunat cu i ja kad dodje vrijeme. Inace sam morao odrezat bagrem koji je prorastao kroz njega a bio je debljine ruke. :blackeye
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
šteta.dobar je to plug.trebao si ga oprati i stavit takvog na njuškalo.našao bi se netko ko bi ga realno platio..:gitarist:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Bio mi je trn u oku, a u dvoriste ga nisam smio dovlacit sto tata odma dobije sjede kad ga vidi kolike je patnje s njim imao :lol:
Ko ga sljivi ionako mi se nije svidjao,ima jos svacega nekoristenog pa ce biti na prodaju ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh