• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Stari model pluga, sa starom hidraulikom, koja zahtijeva okretanje s promjenom smjera ručice, a ne automatski.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ovako da se pohvalim, ujak je kaparisao plug danas, riječ je o Lenkmenu Variopal zahvata od 12-22 cola i nije riječ o novom plugu, ali je sve na njemu obnovljeno tako da se slobodno može reči da je novi, evo par slika, kad ga dovezemo bit će još :(clap):







 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar plug :icon_thumright:

@marijogjulic:dal znaš prepoznat original Lemken rezerveni dio i zamjenski ??
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ja još plug nisam osobno vidjeo, ja vama prenosim kako je meni ujak rekao, a iskreno mislim da ni nebi znao prepoznati. :s:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Po meni Bkl je jedna ozbiljnija firma tako da mislim da bi gore trebali biti originalni dijelovi.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Tako je, dečki su stvarno odlični trgovci, tako da i ja mislim da je sve original gore :(wait):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam kupoval u BKL-u, imaju orginal djelove za LEMKEN plugove! Ali imaju i zamjenske djelove Njemačke kvalitete, tako da za svaki đep imaju. :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
140 ks i četiri brazde,mislim da je to malo puno za te konje,a ako suzi plug na 12 cola,neznam jel pokriva trag kotača.Ti konji i tri brazde do 16 coli ore lijepo u svim uvijetima,preko toga mislim da je sve forsiranje motora i getribe.Tak je moje gledanje prema tome,jel sam i ja probavao svakakve kemije,i puno toga se može napraviti za nuždu,ali za čuvanje stroja ipak treba malo sluh upotrijebiti.Ja sam sa maseyom 95 ks sijao pšenicu sa 3 metra sjetvenom linijom,i ide to,ali kako je njemu,to ne pitaj,i sada sijem sa tom linijom i renolom 140 ks,e sada vidim kako to treba iči.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A vidjet ćemo kako će ići, jer do sad je orao s New Hollandom 100ks s trobraznim na 14 coli bez problema :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
140 ks i četiri brazde,mislim da je to malo puno za te konje,a ako suzi plug na 12 cola,neznam jel pokriva trag kotača.Ti konji i tri brazde do 16 coli ore lijepo u svim uvijetima,preko toga mislim da je sve forsiranje motora i getribe.Tak je moje gledanje prema tome,jel sam i ja probavao svakakve kemije,i puno toga se može napraviti za nuždu,ali za čuvanje stroja ipak treba malo sluh upotrijebiti.Ja sam sa maseyom 95 ks sijao pšenicu sa 3 metra sjetvenom linijom,i ide to,ali kako je njemu,to ne pitaj,i sada sijem sa tom linijom i renolom 140 ks,e sada vidim kako to treba iči.

4 x 12 = 48
3 x 16 = 48
S 4 brazde po 12 cola pokriva isto kao i s 3 brazde po 16 cola.

Ako je do sada tu zemlju bez problema orao sa NH od 100 KS i 3 x 16 cola onda bi dodatnih 40 KS i vjerojatno veća težina traktora trebalo biti dostatno za dodatnu brazdu od 14 cola.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma išlo bude 140 ks i 4x14", predpostavljam po njegovom pisanju da uopče nemaju tešku zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh