• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Čestitke.
Sviđa mi se plug.
Lemken bi bio i moj izbor u kupnji novog pluga
nekad u budućnosti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolega svaka čast na prinovi i da dugo služi. Ako nije tajna, koliko evropljana dođe to veselje?
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Prvo je dogovor bio 10 000€, ali na kraju su nam skinuli na 9500€ :(handshake):

I hvala na čestitkama :icon_thumright:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cijena je ok,plug je noviji,i obnovljen,a da ne govorimo o kvaliteti...

a ja imam pitanje... dal se moze ispustiti staro ulje iz dvoradnog cilindra na plugu? i na koji nacin? ja sam mislio drzati prikljucke otvorenima, i uvlaciti i razvlaciti cilindar,tad bi ulje izaslo,al se bojim da ne ostane neki zrak unutra,ili nesto slicno... bog zna koje ulje je bilo u traktorima koji su radili s tim plugom,ne bih to htio mijesati sa svojim uljem,makar ga nem vise od litre unutra...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
najednostavnije je skini cilindar i ispusti ulje,,ne brini ozračit će se on sam
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ne diraj ništa,može ti se desiti da ti kocka neče odrađivati kasnije kako treba,taj sam ja slučaj imao,nakon nekog dužeg vremena je opet proradila ali bolje ne dirati ako radi dobro.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,643
cijena je ok,plug je noviji,i obnovljen,a da ne govorimo o kvaliteti...

a ja imam pitanje... dal se moze ispustiti staro ulje iz dvoradnog cilindra na plugu? i na koji nacin? ja sam mislio drzati prikljucke otvorenima, i uvlaciti i razvlaciti cilindar,tad bi ulje izaslo,al se bojim da ne ostane neki zrak unutra,ili nesto slicno... bog zna koje ulje je bilo u traktorima koji su radili s tim plugom,ne bih to htio mijesati sa svojim uljem,makar ga nem vise od litre unutra...
Priključi tlačno crijevo na traktor, a s povratnog skini spojnicu i usmjeri ga u neku kantu. Probaj nekoliko put okrenuti plug, tak da traktor protjera svoje ulje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
aha,znaci,na taj nacin cilindar ne bi bil bez ulja ni u jednom trenutku?
prije sam ispustil malo ulja,za cajnu zlicu,i ono je crno,kao rabljeno motorno. to u traktorskoj getribi ili hidraulici nisam jos nikad videl, uvijek je ulje zuto...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Novo ulje, tj. ono iz traktora ce ti izbacit staro. I kad krene izlazit novo, promjenio si ulje :) bitno da je neka tekucina u njemu, a koje boje, nema veze ;)
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Evo ga plug je isproban i odlično radi :icon_super:



















I jedan kratki video :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=bzNzDAMWqOU&feature=youtu.be[/YT]
 

ivan49x

Novi član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
19
Da se pohvalim sa novim plugom zaorivanje kuruzovine iza beraca

http://www.youtube.com/watch?v=4Y1VJurbeHU

jedino sto plug tada nije bio dobro nastelan na ovoj dole poteznici malko je sukalo traktor korekcijom je sve bilo dobro jos ga je lakse vukao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kupio sam OLT 16" jednobrazni i orem sa njime bez problema kukurzovinu. Međutim dosta je ostane vani jer mi zemlja prelazi ispod deflektora i okreče ju samo daska. Deflektor nema nikakve funkicije da bi gornji dio zemlje bacio prije u brazdu. Orao sam na 27 cm. Jedan mi veli da nije dovoljno duboko, a drugi da to nema veze jer on sa svojim ore na bilo kojoj dubini dobro. Da li ima ko kakvu ideju iz iskustva da mi veli. Došao sam na ideju da zavarim komad flaha na deflektor sa doljnje strane i tako ga proširim.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
uslikaj ga, pa da vidimo točno o čemu je problem. sličan problem ima i kod prijatelja na 14", možda se deflektor ispravio previše...
 

Najnoviji postovi

Na vrh