• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Imenjače ja bi ipak rekao da je.. IMT FOP Novi Bečej.. takav je moj isti bio samo manji.. ista plužna tijela kao ovaj sa slike samo eto je moj bio malo niži i krači
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ti bi trebao znati da su raonici od 754 pluga, onog sa kverneland glavama, a daske su cudne, jer nemaju izmjenjiv onaj dio prsa, kao trokut, ili su daske pravljene iz jednog komada......
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čestitam na kupnji. :)
Možes li poslikati sa zadnje strane? Zanima me gdje je montirana zadnja glava.
Taj plug se izuzetno lagano vuče, ali je dosta težak. Kak se ponaša IMT 539 kad ga nosi uz brijeg?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Fala @iwanho
Nadam se da sam pogodil kut da vidiš kaj te zanima.
19612
Nije težak plug kak izgleda masivno, toga sam se bojal da ga ne bum mogel nositi. Ajmo reći da je težak ko tanjurače 24 diska. Čak sam probal naglo spustiti i odma podići da vidim jel bu diglo prve kotače, al ne mrda nikam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pogodil si kut snimke. :) Hvala. (y)

Jesi li siguran da je 12"?. Imam takav Regent, ali je 14". Kad sam zadnju glavu prebacil na ovaj drugi dio nosača (drugi flah), dobil sam 12". Jedino sam onda moral napraviti novi nosač za zadnje pretplužnike jer su na starom rovali 5 cm šire nego je uzimala daska.


Moj Goldoni ima 2 t i moram biti opreza kod vožnje uz veći brijeg. Sve je dobro dok je ravna podloga, ali kad prvi kotač naleti na kakav kamen na putu, hoće ga odignuti. Fergo je doduše lakši, ali ima veći međuosovinski razmak i težište vjerojatno više naprijed pa time nadoknadi težinu.
Ja sam sa svojim zadovoljan. Evo kak je zaoral rauolu visine 130-170 cm (moral sam dosijavati pa je bila jako različite visine) bez tanjuranja ili malčiranja.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Je 12" je, mjeril sam ga. Ma odličan je plug, velim, ni mi dal vrag mira i išel sam ga odma sprobati, onak nenaštimanog. I tak nenaštiman je zagrnul svo kukuružinje.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Bolje kupi neki zapadni polovni, to ti je moj savjet.. provjerena kvaliteta
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Zašto bi morao osim ako nisi išao na natječaje neke, vogel je dobar.. imam Vogel M1020 samo što je ravnjak
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Taj plug agro masz ti je kratak jako, to će štopat u kukuruzovini, gledaj da ti bude razmak barem 95 i da ima visine.. moj je 80 visok i 102 razmak
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Bok, novi sam ovdje i prvo bi vas htio pozdraviti.
Vidim da se dosta razumjete u plugove i zanima me jedna stvar nedavno sam kupio eberhardt plug i nije mi jasna jedna stvar, konkretno na sredini pluga ima neki šaraf koji sluzi za stelanje pa bi molio ako ima netko takav plug da mi objasni dali je to za stelanje prve brazde ili nesto drugo
Hvala unaprijed.
20968 I
 

New12345

Novi član
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9
U planu imam kuplju 3 braznog okretaca..u uzem izboru imam 2pluga, jedan ima 1 cijev a drugi 2 za okretanje..pa me zanima u cemu je razlika i koji je bolji sa 1 ili 2 cijevi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh