• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Jedno crijevo je jednoradni cilindar. Dva crijeva su dvorani cilindar. Lakše i jednostavnije je sa dvoradnim cilindrom raditi.

Bok, novi sam ovdje i prvo bi vas htio pozdraviti.
Vidim da se dosta razumjete u plugove i zanima me jedna stvar nedavno sam kupio eberhardt plug i nije mi jasna jedna stvar, konkretno na sredini pluga ima neki šaraf koji sluzi za stelanje pa bi molio ako ima netko takav plug da mi objasni dali je to za stelanje prve brazde ili nesto drugo
Hvala unaprijed.
View attachment 20968 I
Neznam šta si imao do sad ali ako si imao OLT ili IMT to ti je umjesto one ručice. Poništavanje bočnih sila. Znači ako ti vuče traktor u bilo koju stranu to rješavaš sa tim obilježenim.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kako god danas sam išao da pogledam ovaj plug Potinger ali sam se razočarao zato što je 14 coli a meni treba 12 coli za moj traktor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne znam kakva je kod tebe zemlja, ali videl sam u okolici Brčkog da čovjek ima IMT542 i 2x14" plug. Skinul je treću brazdu jer mu je bil prevelik!
Ne vjerujem da tvoj nebi mogel vleći 2x14, jer mi s vrlo sličnim traktorom (rekel bi da je tvoj i teži) vlećemo 10" OLT Posavac prerađen na 14".
Ak ti nije predaleko za otići traktorom, probaj plug prije kupnje.
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Trebam nešto uzet za zetora 6245 koji je razširen na 2 metra. Prijašnji vlastnik je orao sa 2x12 i reko je da je bio traktor preširok za taj plug. Sad imam olta 2x10 i trebam orat sa zetorom 5011 jer je premali za 6245. Da dodam da mi nije baš do toga da sužim traktor jer imamo nešto brda pa se dosta pozna jer je širji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Zašto je raširen toliko? Sredina traga na 2 metra, ili vanjska sirina tockova?
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Vanjska širina je 2 metra. Dobro dođe ki kad gazimo silažu da možeš gazit uz zid jer inače smetaju sprednji reduktori koji ako je sve u originalu gledaju izvan felge
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Mislim da to ne bi trebalo biti problem za oranje. Pomakneš plug na osovini koliko treba.
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
To znam ali zanima me kakav je taj plug. Jel dobro okreče brazdu? Neman baš puno za orat pa se mi ne ispalti kupovat obratača.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A kao plug ne znam, nisam radio sa njim.

Radio sam sa 756 (12 coli) pa prešao na OLT Posavac 12 coli... OLT pojede IMT u svakom slučaju.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Mi smo imali 757 dosta dugo jako lijepo radi i okrece brazdu samo mu treba staviti deflektore
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Taj prednji disk i nije od neke važnosti, ako zaoravaš iza berača kukuruza zna se štopat.
U ovom slučaju na temelju njega još spustit malo cijenu.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok.
Zanima me što je bolje klasično crtalo ili nož na raoniku ili ako netko ima iskustva sa nožom neka podijeli, hvala
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Crtalo reze gornji dio, noz reze donji dio. Iskombiniras obadvoje i gas.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Ma štopa mi se između grede i nosaca crtala pa mislim maknut crtalo i stavit noževe na raonike
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ne kužim kako se tamo može štopati. Možda si crtalo pustio previše nisko pa samo crtalo kupi masu i vuče.
 

Najnoviji postovi

Na vrh