• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Početnica: Koji plug za koji traktor

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
355 bi bez problema trebal vući 2x12", a što se tiće jednobrasca, čuj, svaki ti paše na traktor, a normalno da bude gazil malo više preko međe, recimo taman po prvom susjedovom redu moraš iči da bi odrezal neku normalnu među :)

Kod nas su ljudi znali ostavljati široke međe pa dok bi susjed pobral svoju zemlju onda bi išli izvlačit među, ili su znali reči nekome koji je blizu oral s dvije brazde da im izvuku među uz susjedov kukuruz.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
imam jedno amatersko pitanje :madmana:
šta ti je to međa?? :scratch:madmana:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
imam jedno amatersko pitanje :madmana:
šta ti je to međa?? :scratch:madmana:

to ti je granica tvoje i susedove zemlje...obično se ostavlja pol metra neoranog između tovjeg i njegovog kad se ore tak da se zna gde ko vlada
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
to ti je granica tvoje i susedove zemlje...obično se ostavlja pol metra neoranog između tovjeg i njegovog kad se ore tak da se zna gde ko vlada

ahaaaa...mah,mi imamo dobre susjede pa kad oni izoru samo uđemo u njihovu brazdu i oremo naše
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
355 bi bez problema trebal vući 2x12", a što se tiće jednobrasca, čuj, svaki ti paše na traktor, a normalno da bude gazil malo više preko međe, recimo taman po prvom susjedovom redu moraš iči da bi odrezal neku normalnu među :)

Kod nas su ljudi znali ostavljati široke međe pa dok bi susjed pobral svoju zemlju onda bi išli izvlačit među, ili su znali reči nekome koji je blizu oral s dvije brazde da im izvuku među uz susjedov kukuruz.

Ma to sam si i mislil da mu nebi smjelo biti previše za vuč 2 brazde 12" jer bi sa njim zaoravao veliku večinu zemlje, ali drugo mišljenje uvjek dobro dođe, samo bi kukuruzovinu zaoraval sa 16" jer ne namjeravam paliti ostatke več malo ureje i na dno sa time!:supz:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ma to sam si i mislil da mu nebi smjelo biti previše za vuč 2 brazde 12" jer bi sa njim zaoravao veliku večinu zemlje, ali drugo mišljenje uvjek dobro dođe, samo bi kukuruzovinu zaoraval sa 16" jer ne namjeravam paliti ostatke več malo ureje i na dno sa time!:supz:

potanjuraj kuruzovinu i lakse ce ti se zaoravat ako ores iza beraca...ali ako uzimas obavezno si uzmi visoki klirens...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
potanjuraj kuruzovinu i lakse ce ti se zaoravat ako ores iza beraca...ali ako uzimas obavezno si uzmi visoki klirens...

To obavezno, nema šanse više na grunt niski klirens, namučil sam se ove jeseni i prolječa ko nitko valjda! Pa sve prvo tanjuraj, pa se svejedno štopa pa vozi nazad...:toimonster::toimonster:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
To obavezno, nema šanse više na grunt niski klirens, namučil sam se ove jeseni i prolječa ko nitko valjda! Pa sve prvo tanjuraj, pa se svejedno štopa pa vozi nazad...:toimonster::toimonster:

Kak ne... Samo veliko prednje crtalo da se okreće a ne malo pa da gura i nabija na sebe travu/kukuruzovinu...

Ovako;http://i50.tinypic.com/15e8pyb.jpg

Visoki je visoki istina, ali ide i ovak OK.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam IMT-a 2x12" i samo mora imati dobra crtala, preporučljivo na obafvije brazde da ona režu i onda se ne štopa.
I jednobrazni 16" se bude štopal ak nema dobro crtalo ispred.

Zapravo, sve kaj je ispod 2x14" IMT FOP-a se štopa u kukuruzovini, hehe :) Taj visoki vrag guta sve i zaore sve!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja imam IMT-a 2x12" i samo mora imati dobra crtala, preporučljivo na obafvije brazde da ona režu i onda se ne štopa.
I jednobrazni 16" se bude štopal ak nema dobro crtalo ispred.

Zapravo, sve kaj je ispod 2x14" IMT FOP-a se štopa u kukuruzovini, hehe :) Taj visoki vrag guta sve i zaore sve!

Ja bum najvjerojatnije uzel u Sloveniji jer su cjenovno puno jeftiniji kaj se tiče pluga i slično a i bliže mi je otiči 40-50 km do Ptuja ili nekam još bliže nego 200-300km do Slavonije!

p.s. imaš inače na salomon.si jedan visoki 2x14" za nekih 250 ili 300 eura!:drinkers:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
koji plug kupiti za same dorado 86

ponavljam potanje iz naslova...

koi plug (koliko veliki) bi pasal na Same Dorado 86 misli na okretace gleda sam jucer jedan trobrazni ali je prevelik predug i pretezak izgleda da cu morati gledati nesto dvobrazno i mora biti za kamenita područja jer vode ima ima i ima kamena ko u prici.
 
B

Bobo

Guest
86ks bi trebalo vuci okretaca 2x16" samo tako... Moze i 2x14".

Nije neka velika mudrost kupiti plug u danasnje vrijeme kad je izbor velik i cjene sarene ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
86ks bi trebalo vuci okretaca 2x16" samo tako... Moze i 2x14".

Nije neka velika mudrost kupiti plug u danasnje vrijeme kad je izbor velik i cjene sarene ;)


ma 2x14 je vuka i universal 64ks ali nisu bili okretaci iskreno par godina je vuka 3x14 posto mu je bio tezak za nositi sam jednog "odstranio" gleda sam 3x16 okretač rešetke i federi za iskapčanje u slucaju kamena ali odoka se vidi da bi bio pretežak za nositi plug je dug skoro 4 metra,
ili uzeti obicni od 3x16 ili okretac 2x16 ili bolje 2x14 problem sto nema ovih za kamen pronasa sam samo 2-3 na cjelom njuškalu.....
 
B

Bobo

Guest
Ako ih ima 2-3 to bi trebao biti dobar izbor s obzirom da trazis plug s "okidacima" sto je kod nas dosta rijetko za vidjeti.

Svedjani, norvezani, to su oni pravili u vise varijanti od mehanickih sistema kidanjem vijka, preko opruga, do hidraulicnih sistema pa se moglo birati...


Ako trazis dobar a efikasan sistem, predlazem svakako kverneland plug s oprugama ako ga igdje nadjes jer opruge rade bez problema ikakvih, a ne traze gotovo nikakvo odrzavanje.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako ih ima 2-3 to bi trebao biti dobar izbor s obzirom da trazis plug s "okidacima" sto je kod nas dosta rijetko za vidjeti.

Svedjani, norvezani, to su oni pravili u vise varijanti od mehanickih sistema kidanjem vijka, preko opruga, do hidraulicnih sistema pa se moglo birati...


Ako trazis dobar a efikasan sistem, predlazem svakako kverneland plug s oprugama ako ga igdje nadjes jer opruge rade bez problema ikakvih, a ne traze gotovo nikakvo odrzavanje.


ovo sam uspio naci

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-3-brazde-federima-oglas-4824444

i ovo

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-okretac-3-brazde-krone-oglas-4943208


oba su 2+1 i mislim da budu ok samo imam strah za rezervne djelove najvise za opruge iako nebi smjele pucati ali je uvjek moguce....


PS: pronaša sam i ovoga nazalost nema cjenu i izgleda da je uvoz ali mi najbolje izgleda ima opruge unutra i "pera" i predpluznjake....
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-rabewerk-oglas-5168281
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako su 2+1 onda može, ali takvi prekretači nisu za tvoj Same, prelagan je i preslab za nositi, ustvari to budeš vidio i sam kasnije, treča brazda bude odmah išla dolje.

P.S. meni se bolje sviđa ovaj Krone mustang :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako su 2+1 onda može, ali takvi prekretači nisu za tvoj Same, prelagan je i preslab za nositi, ustvari to budeš vidio i sam kasnije, treča brazda bude odmah išla dolje.

P.S. meni se bolje sviđa ovaj Krone mustang :)

trecu brazdu i mislim skinuti pa bude za rezervne djelove :)

zasto ti se vise sviđa Krone objasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam zašto, ali na oko mi je puno ljepši i konstrukcijski mi se sviđa, a i samo ime KRONE je vrlo dobar i poznat proizvođač strojeva još od davnina, vrlo vrlo kvalitetno.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Neznam zašto, ali na oko mi je puno ljepši i konstrukcijski mi se sviđa, a i samo ime KRONE je vrlo dobar i poznat proizvođač strojeva još od davnina, vrlo vrlo kvalitetno.

Pogledao sam jucer Krone i dosta je poderan od lemesa spiceva a i daske...
sto mi mozete reci za Rabe plugove, jer sam slicajnu naletio na jedan u jako dobrom stanju. najveci problem je u tome sto ima resetkaste daske I nezmam kako se budu ponasale u Isterskoj crvenoj zemlji...
 

Najnoviji postovi

Na vrh