• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podesavanje konsuno zavojnih zupcanika, diferencijal

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Cini mi se da bruji iz diferencijala, moze li uzrok biti istrosenost lezajeva pa da konusno zavojni zupcanici nemjau pravilan razmak, koliko je komplikovno to podesiti na vrijeme, prije nego stradaju zupcanici.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koplicirano približno kao i prvi sex , znaš da mora ispasti dobro a ne znaš kako mora ispasti
uglavnom , treba dotjerati jedan drugome (slično kao i u sexu) toliko blizu da se dodiruju u čim večoj površini a da se ne naguravaju
Za to treba imaji boju i okretati , oketati , okretati ..

vlč.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nekad kad se ima prostora sto je opet retko stavljam tanki papir izmedju. mora da ostane trag svakog zupcanika ali ga nesme iseci. ako su losi lezajevi ili previse lufta nista od toga vecinom dok se zamenu. treba i sam diferencijal pregledati iznutra kakvo je stanje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
mogu li se na neki nacin dotzegnuti ti konusno valjkasti lezajevi, odnosno da se priblize zupcanici jedan drugom ukoliko su dobili rzmak, neka matica podloska ili kako vec

nekad kad se ima prostora sto je opet retko stavljam tanki papir izmedju. mora da ostane trag svakog zupcanika ali ga nesme iseci. ako su losi lezajevi ili previse lufta nista od toga vecinom dok se zamenu. treba i sam diferencijal pregledati iznutra kakvo je stanje

Šta želiš da kažeš ako se vozi sa lošim ležajevima koji imaju previše lufta da se zupčanici toliko oštete da ih treba mjenjati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ne nego da treba lezajeve zamenuti ako se poprilicno rasklimaju. vecinom posle prave nepozeljne zvukove. zupcanici se vide kao i sve ostalo ako se ostete ali bez zamene ostecenih delova nema ni pravog stelovanja. koliko puta sam skidao lezajeve zbog opiljaka u njima koji su ih unistili. stelovanja uvek ima ali i to ima nekad granicu dokle moze. stelovanje i aksijalnog lufta i stelovanje na konusnom zupcaniku tj osovini. i nepisi velikim slovima
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Velika slova se omakela, hehhe, pa bolje zamjeniti i lezajeve na vrijeme nego komplet konusno tanjurasti kasnije, vjerovatno lezajevei se potrose pa se poveca zazor zupcanika, pa to onda bruji, ako nebude islo sa straim lezajevima onda novi, koliko je to tesko na traktoru zamjeniti, koliko je pristupacno ide li korz pokolopac mjenjaca
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
da fendt 106 ls, 1979 godina, ide on ali bruji kad se zagrije ulje, niz stranu malo vise se cuje, htio bih to na vrijeme podesiti prije havarije,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A da probaš sa friškim kvalitetnijim uljem?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
upravo sam danas pribavio hipenol 90, malo samo stedio pa sam kupio od modrice
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
a da probaš prvo provirit nekako unutra da utvrdiš dali hoda diferencijal ili nešto drugo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da fendt 106 ls, 1979 godina, ide on ali bruji kad se zagrije ulje, niz stranu malo vise se cuje, htio bih to na vrijeme podesiti prije havarije,
niz stranu , da li to znači da se više čje kad je traktor bočno nagnut'.
Ak je tak onda bi to više bilo do ležaja kotača a ne difa

vlč.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
bez bocnog nagiba samo niz stranu onako ravno kad idem brze, psebno kad ga salatm iz vece u manju i pustam kuplung, tad konsni ndobije opterecenje pa vise zabruji, ako je konusni, smunjam da je nekih od zupcanika, najprije da je lezaj pinjona, pogonske osovine konusnoga, bar ja tako mislim danas ise novo ulje, mada sumnjam da ce pomoci.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
"zavijanje" niz brdo je imao jedan ursus, kad sam mu radio kočnice vidio sam da je otpušten diferencijal
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
košuljica konusnovaljkastog ležaja je u kućištu koje ima navoj, zavrtanjem stežeš diferencijal, na nekim se to postiže podbacivanjem limića pod ležaj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uzeo si prelagano štivo
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BrE44D0SKKI[/YT]
bitno je mjesto dodira zuba , vidi se negdje na filmu gdje pokazuje u knjizi ..nije samo bitan zazor ...

vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako ovak naštelate stari traktorsi konusno tanjurasti par ne gine mu lom u kratkom vremenskom roku.
To vredi za novo, ali izvoženo i neravno baš i ne.
 
Na vrh