• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
tibor88 kaže:
na koju to dubinu ide? nece li zekanu to biti puno?

ide do 60-70 cm,
ja ču ga vuči na 40-50cm, pa malo jest slab al ide...
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Bogami ovaj je slabe konstrukcije za 50 cm dubine.
Ja sam neki dan uzeo u Lateranu s tri radna tjela ima ga traktor šta nositi a kamoli vući.Teži oko 600 kg.
Budem poslao slike a može se vidjeti na Lateranovoj stranici -podrivači.
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Ero kaže:
Bogami ovaj je slabe konstrukcije za 50 cm dubine.
Ja sam neki dan uzeo u Lateranu s tri radna tjela ima ga traktor šta nositi a kamoli vući.Teži oko 600 kg.
Budem poslao slike a može se vidjeti na Lateranovoj stranici -podrivači.

ovaj teži 1000 kg... :D :D
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
podrivaci

Pozdrav

Imam zetora 7745 i kakav podrivac bi mi preporucili s obzirom da je zemlja teska mislim s kolko radnih tijela i na koju dubinu :mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pozdrav

Imam zetora 7745 i kakav podrivac bi mi preporucili s obzirom da je zemlja teska mislim s kolko radnih tijela i na koju dubinu :mrgreen:

Sa jednim ili maximalno s dva radna tijela na neku dubinu do 70cm,jer kod nas nije isto baš neka lagana zemlja a čovjek (moderator Dino) tera sa mf 590 bez prednje vuče (80ks) podrivač sa dva radna tijela do max. 70cm dubine,a što se tiče mašine i snage mogo bi i veču dubinu podnes ali je dosta proklizavanja.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam posudio podrivac od kolege sa jednim zubom i kada sam ga zakacio za john deere od 115 ks i pustim oko 50 dubine traktor stane i vrti na mjestu kao da nema rifni na gumama tako da mi nije jasno kako ovi rusi od 80 konja vuku 5 zubi.
OLT taru vucem bez problema a podrivac ne ide !
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
čemu služi:?:
Služi dubinskom prorahljivanju tla, probijanju nepropusnih horizonata tla-tabana pluga koji nastaje dugogodišnjim oranjem na sličnu dubinu...
Pdrivanjem se dobiva bolja ocjeditost tla,bolje procjeđivanje i akumulacija vode te time bolji vodozračni režim tla....ujedno lakše je i dubinsko ukorjenjavanje bilja...Znači sve u svemu popravljaju se svojstva tla:supz:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
ja sam posudio podrivac od kolege sa jednim zubom i kada sam ga zakacio za john deere od 115 ks i pustim oko 50 dubine traktor stane i vrti na mjestu kao da nema rifni na gumama tako da mi nije jasno kako ovi rusi od 80 konja vuku 5 zubi.
OLT taru vucem bez problema a podrivac ne ide !

Zeko, sve ovisi o tome kakav je teren, ali i kakav je podrivač. Najbitniji je kut upada zubi u zemlju i oblik radnih tijela. Zbog toga sam ja vukao 5 radnih tijela sa Rusom od 80 ks
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
neki ogromanjski komad zeljeza :mrgreen:

31032011163800x600.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo dečki Matija je malo pošpricao podrivač..sad je ko novi...

DSC00715.jpg

DSC00716.jpg

DSC00718.jpg

DSC00720.jpg

DSC00721.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je tvoja izrada? da ga smanjis bio bi zanimljiviji ;)
recimo 3-5 radnih tijela.. ti odmah na 9 :shock:
 
Z

zlatko9

Guest
..e bilo je i tri i pet i sedam ;) ovaj od devet je ostao od jedne serije..
..malo je poveci ;) ali radi posao..naravno ko ima potrebu i traktor koji moze nositi;)
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Izgleda ok ali bratko 150 000 kn, za oko 100k kn kupis Dondi koji je valjda najbolji podrivac koji postoji, skupa sa valjkom i svim ostalim rekvizitima. Ja kad sam vidio uzivo taj Dondi sa 7 siljaka dobio sam napadaj panike koliko je to ogromno, visoko i koji su to profili, strasno nesta. Pegoraro nisam vidio uzivo ali je isto ispod 100k kn, iako ima covjek koji je imao Pegoraro pa ga prodaje jer uzima Dondi. Iako postoji valjda 5 ljudi u Hrvatskoj koji ce kupit novi podrivac i bacit 100k kn na njega.
 
Z

zlatko9

Guest
..replika stevi ;)
..cijena je realna i jeftiniji je od slicnih podrivaca dondi i pegoraro za cca 50 tisuca ;)
..prije nekoliko godina je bila prezentacija podrivaca u radu na poljma hane koska i izmedu ostalih podrivaca bio je i dondi i pegoraro ali je prvo mjesto odnio upravo ovaj podrivac..
..najveci ucinak sa najmanje potrosenog goriva ;)
..cca 30 % manja potrosnja u odnosu na ostale ;)
..ima negdje i cijeli elaborat koji je radio institut..
..konkretno ovaj podrivac ima dulple valjke..ima dubinske tockove..i ima uredaj za vibraciju..
..sam vibro uredaj uveliko olaksava rad i smanjuje potrosnju goriva..
..doista bi volio da imas priliku vidjeti konkretno ovaj podrivac u zivo jer dondi i pegoraro su mali u usporedbi sa ovim strojem ;)
..brinem se za tvoje srce kad bi ga vidio ;))
..ovakove podrivace ima hana (cca 5-7 komada ) i najstariji su vec desetak godina u radu i rade bez greske ;)
..takode i kutjevo ima desetak ovakovih velikh podrivaca ;)
..(kutjevo je izbacilo sve ostale tipove podrivaca i zamjenili ih sa ovim)
..e sad samo osvrt o bacanju novaca..
..ulaganje u podrivac je jedno od naj kvalaitetnijih ulaganja u poljoprivredi ;)
..podrivanje povrsina uveliko povecava prinose..smanjuje zadrzavanje vode u nizinama i da ne nabrajam sve pozitivne strane podrivanja..
..istina je da je ovo podrivac sa 9 radnih tijela i zahvata sest metara..istina je da treba traktor +260 ks a to imaju samo veliki i ajmo reci jaci poljoprivrednici..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
lijepo. ajde da ponovim pitanje.
ima li u ponudi nesto za nas manje poljoprivrednike? recimo do 3 radna tijela?
 

Najnoviji postovi

Na vrh