• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

B

been

Guest
imaš li ti sinhroni izlaz kardana , znači onaj položaj poznat u narodu ''preko točkova''
ako njega nemaš opet zaboravi radnju i sa pogonom preko kardana , moguće je ali nije to to

čim si rekao koji traktor imaš odmah si se razotkrio :weedman:

znači sad se znamo,biće posle rasprave i o vitlima,a jeli to preko točkova znači da se okreće samo kad i točkovi ili lupetam:finga:ako je to to onda ga nemam,ali zašto misliš da bi to teško uspjelo:confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
jako jako teško je to uskladiti a i nepraktično je jer bi ti odgovaralo vjerovatno u samo jednom stepenu prenosa
vjerovatno će ti ostati neriješen problem pogona prikolice unazad , a vjeruj mi da i to jako treba , jer ako preneš nekom putanjom kroz šumu ili negdje drugo i predomisliš se , nema nazad , jer pogon prikolice može da te odveze naprijed odakle nemože 5 traktora da te izvuče nazad
a ako imaš pogon i unazad u 99% slučajeva ćeš se sam izvući
opet kažem izvodljivo je ali se kolje bik radi jednog odreska :rolfer:

nego ti lijepo taj svoj traktor utrapi nekome (ne kažem da je loš) i nabavi sebi nekog duplaka koji ima izvod preko točkova i ima da budeš glavni baja u selu
evo već nekoliko dana koristim ovu prikolicu u nenormalno teškim uslovima i nemožeš vjerovati koliko je ''prohodna''
u par navrata sam prošao pun kuda nisam mogao prazan
 
B

been

Guest
jako jako teško je to uskladiti a i nepraktično je jer bi ti odgovaralo vjerovatno u samo jednom stepenu prenosa
vjerovatno će ti ostati neriješen problem pogona prikolice unazad , a vjeruj mi da i to jako treba , jer ako preneš nekom putanjom kroz šumu ili negdje drugo i predomisliš se , nema nazad , jer pogon prikolice može da te odveze naprijed odakle nemože 5 traktora da te izvuče nazad
a ako imaš pogon i unazad u 99% slučajeva ćeš se sam izvući
opet kažem izvodljivo je ali se kolje bik radi jednog odreska :rolfer:

nego ti lijepo taj svoj traktor utrapi nekome (ne kažem da je loš) i nabavi sebi nekog duplaka koji ima izvod preko točkova i ima da budeš glavni baja u selu
evo već nekoliko dana koristim ovu prikolicu u nenormalno teškim uslovima i nemožeš vjerovati koliko je ''prohodna''
u par navrata sam prošao pun kuda nisam mogao prazan

što se tiče zamjene traktora zasad o tome ne razmišljam jer sam ga sredio kao da je bar 10ak god.mlađi,a pošto kod nas i nisu prečeste situacije gdje treba vitlo ili dodatni pogon za izlaz ja i da lje imam volju da to napravim naravno ukoliko me neće koštati previše.a kod kretanja unazad spreman bi bio čak i iskopčati kardan,jer mislim da je i t5o jednostavnije nego razvući sajlu a da ne pričamo o nekim terenima gsje se nema za što zakačiti sve da imaš i par 100m sajle,nego šta u slučaju kada traktor poegne brže od pogona prikolice,dali bi se nešto polomilo ili samo proklizali točkovi
 
A

asim22

Guest
dobro tije savo reko utrpaj taj traktor ako mozes sta uzet lijepo
jer bez rikverca sveje nula
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
dobro tije savo reko utrpaj taj traktor ako mozes sta uzet lijepo
jer bez rikverca sveje nula

danas sam išao kroz zeznut teren i jednostavno nije moglo dalje jer je prikolica propala nekih pola metra , ali zato na rikverc je krenuo kao iz topa
vratio se nazad samo metar-dva i naprijed je izašao kao zmaj
 
B

been

Guest
danas sam išao kroz zeznut teren i jednostavno nije moglo dalje jer je prikolica propala nekih pola metra , ali zato na rikverc je krenuo kao iz topa
vratio se nazad samo metar-dva i naprijed je izašao kao zmaj

to je to,svaka čast,ali dajte i meni malo optimizma
 
A

asim22

Guest
snimicu gdje radim sa vitlom i straktorom kad stavim lance
na prikolicu i kopitare na traktor jedva izidzem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
to je to,svaka čast,ali dajte i meni malo optimizma

dodji kod mene na vožnju , kada vidiš kuda se prolazi ima uši da ti otpadnu
a ti dobro znaš za šta ja koristim ovu prikolicu , jer je u tvojoj struci :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
tamo gdje kardanka može da te odvede treba helikopter da te izvadi :finga:

image0029lx.jpg


image00300.jpg


image00310.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
danas sam išao kroz zeznut teren i jednostavno nije moglo dalje jer je prikolica propala nekih pola metra , ali zato na rikverc je krenuo kao iz topa
vratio se nazad samo metar-dva i naprijed je izašao kao zmaj

Jel to to, što si stavijo slike? :? :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Jel to to, što si stavijo slike? :? :)

nije to , ovo ej današnja situacija iz koje nisam mogao da se sam izvučem , da sam bio pun velike šanse bi bile da prodjem tuda jer sam išao kroz slične nedođije

@danot , naravno da sam izvukao došao je još jedan MTZ52 i lako me izvukao :gitarist:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E pa to sam ja ovako i razmišljao. "Ako se Savo sam iz ovoga izvukao :scratch, pa prosto nemoguče ali ko zna. Ajd da pitam."

Pa šta si tu uopšte radijo, izgleda mi kao neka deponija materiala. Dobra je makina i da je do tu došel.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
rudnička deponija jalove zemlje , dobro si zapazio iako su slike lošeg kvaliteta

makina je sila , ali baš sila , rus je to brale moj on prosto uživa na ovakvom terenu , a teren je takav da je SAMO rus mogao da dodje do mene , nijedan drugi traktor nisam ni pomišljao da pozovem u pomoć jer jednostavno nemože doći do mene
da je bila prikolica natovarena velike šanse su da prodjem kroz to , jer prolazio sam (ustvari stalno prolazim) kroz slične prepreke
ali ovdje je bio problem što je prikolica bila prazna i nisam imao dovoljno pristiska na njene točkove tako da mi pogon na prikolici nije bio iskorišten ni 5%
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Savo, izašo on odatle ili ne nema veze, ali treba uopče imati muda za napeljati to unutra.
Svaka čast :prayer:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e to je zove zaglavljivanje sa traktorom,dakle savo nasao si joj granicu dokel moze da gura(prikolica)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Savo, izašo on odatle ili ne nema veze, ali treba uopče imati muda za napeljati to unutra.
Svaka čast :prayer:
Sad si zamisli mojega japu u toj kaljuži :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Sad si zamisli mojega japu u toj kaljuži :rolfer:
Da je njegov traktor u pitanju (ma ustvari i da nije) valjda bi mu srce stalo :rolfer:
Nemoj mu ni sliku kazati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh