• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Sad si zamisli mojega japu u toj kaljuži :rolfer:

neznam šta je japa :scratch

nije bitno imaš li muda ili ne , bitnije je da imaš rusa :butthead:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
neznam šta je japa :scratch

nije bitno imaš li muda ili ne , bitnije je da imaš rusa :butthead:
Japa je TATA

Nebi mene dobil ni u čamcu tu pa baš i da ga je rus napravil :finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
neznam šta je japa :scratch

nije bitno imaš li muda ili ne , bitnije je da imaš rusa :butthead:
Japa ti je otac u našem lokalnom govoru. (Mislim da si ga videl jedne godine samnom u Gudovcu).
Inače, poznat je k'o sitničav kad je tehnika u pitanju (za 40+ godina koliko ima traktore, nije razbil niti žmigavac).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Japa ti je otac u našem lokalnom govoru. (Mislim da si ga videl jedne godine samnom u Gudovcu).
Inače, poznat je k'o sitničav kad je tehnika u pitanju (za 40+ godina koliko ima traktore, nije razbil niti žmigavac).
Sori, nisam znal da si tu
Sitničav ili picajzla :lol::lol:;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Sori, nisam znal da si tu
Sitničav ili picajzla :lol::lol:;)
Svejedno. Anegdota od prije skoro 30 god., kad je Štore bil novi. Išli su po drva. Videl je kaljužu na putu i okrenul se i otišel doma. Bilo mu je šteta zamazati traktor. Po drva su opet išli nekoliko tjedana kasnije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Svejedno. Anegdota od prije skoro 30 god., kad je Štore bil novi. Išli su po drva. Videl je kaljužu na putu i okrenul se i otišel doma. Bilo mu je šteta zamazati traktor. Po drva su opet išli nekoliko tjedana kasnije.
Da je pedantan to sam skužil, ali toliko :scratch
Na te neke stvari si me trebal prije upozoriti, ali dobro da znam jer jabuka ne pada daleko od stabla :finga: ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Svejedno. Anegdota od prije skoro 30 god., kad je Štore bil novi. Išli su po drva. Videl je kaljužu na putu i okrenul se i otišel doma. Bilo mu je šteta zamazati traktor. Po drva su opet išli nekoliko tjedana kasnije.

ako ti je tata suvišan u životu samo ga pošalji kod mene na par vožnji i ima srčka da ga strefi , zagarantovano :rolfer:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
upravu je savo nije bitno srce bitan je traktor,odnosno rus,imam i ja srce pa bi protjero svugdje negdje ali tomo mali prc zaglavi se onde ovde,kad je nizak,ali inace nisu mi neke ekstremni uslovi pa mogu i zaobici kaljugu sa traktorom

ima i u mom kraju i svugdje ljudi koji na traktor gledaju ko da je bog,evo skoro komsija kupio nov traktor,i ode malo u sumu vrati se,joj zali mi se blata kaze na sve strane svega sam ga isprljo vidis na sta lici,moram ga sad oprati,kako cu ga ovakvog u garazu,ja sam mu se samo nasmijo i okrenuo se, a mo jtraktor samo u jednom ziovtu opran i to prije koji mjesec jer sam kupio masinu za pranje pa da vidim koliko je jaka na 3cm masti
 
B

been

Guest
savo,svaka čast za slike ,ja mislim da ovako nešto većina forumaša nije vidjela a da ne pričamo o doživljaju,samo nam daj još slika da se divimo,stvarno si nenadmašan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
ako ti je tata suvišan u životu samo ga pošalji kod mene na par vožnji i ima srčka da ga strefi , zagarantovano :rolfer:
Nije mi suvišan, bez brige. Samo voli čuvati stvari.

Muhaničar, imaš praf. Jabuka ne pada daleko od oraha:D (a nadam se da mi bude i sinko takav ;) )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
ako ti je tata suvišan u životu samo ga pošalji kod mene na par vožnji i ima srčka da ga strefi , zagarantovano :rolfer:
Neda on svoga BABU nizašta na svijetu :rolfer:
Nije mi suvišan, bez brige. Samo voli čuvati stvari.

Muhaničar, imaš praf. Jabuka ne pada daleko od oraha:D (a nadam se da mi bude i sinko takav ;) )
O tome čemo kad se vidimo ;)
 
A

asim22

Guest
savo jelti rus vazdusno hladzenje ili imas iskustva sa vazdusarima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
savo jelti rus vazdusno hladzenje ili imas iskustva sa vazdusarima
imam i vazdušara i vodenjaka , a imam i nešto iskustva sa njima
a da ne idemo u off , pitaj na pp
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Ne nađoh nigdje na Forumu opisana iskustva sa pogonskim prikolicama za T.V.

Neznam kako bi se ponašala u blatu i šumi. Pjesak i gruh (sitno kamenje )odlično savladava.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Ne nađoh nigdje na Forumu opisana iskustva sa pogonskim prikolicama za T.V.

Neznam kako bi se ponašala u blatu i šumi. Pjesak i gruh (sitno kamenje )odlično savladava.

koliko sam ja shvatio vlasnike TVova da oni nemaju sinhroni izlaz kardana , a koliko pratim temu niko nije uradio kardanku na TVa

ili su vlasnici lijeni
ili je tomo tolika sila da mu ne treba kardanka :rolfer:
ili nemože
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
BERTOLINI, zar ti nisi pravio kardanka za TV? Daj stavi slike , to moramo videti!

Nisam bas upoznat u ova problematika ali aj da kazem: Kardan na TV nije sinhoniziran!
Dobro bi bilo da je kardan sinhoniziran sa menjac, ali mislam da moze i bez to. Moglo bi to da se napravi i da se koristi u samo jedna brzina na TV, recimo da bi ta brzina bila 1-brza, i to da se koristi samo u ekstremni slucaevi, znaci kada stvarno je doslo do veliko proklizavanje, kada upadnes u blato ukljucis kardan, presaltas u 1-brza, ispadnes iz blata, i kad ispadnes od blato, iskljuci kardan, presaltas u veca brzina i gas...


A kardanka bi radila i u rikverc, ali menjac isto u 1.
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Šta vam dođe to sinhroni kardan?
Pozzz Joe:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joe
To ti je da kardan radi u zavisnosti od pogona traktora. Znači kolko se kotači brzo vrte toliko se i kardan brzo vrti. Barem ja to tako razumem.

Ali to Toma nema, nemaju ni puno drugih traktora, a imaju Zetor, IMT, Vladimirec...
Slažem se sa Danot da bi bilo dobro ako čak samo u jednoj brzini radi. Tolko da se izvučeš i blata. Trebalo bi se radit pogon u nekoj brzoj brzini jer i rikverc radi u brzima brzinama. Ali prva brza jako sporo ide 2,3 km/h a druga brza bi išla 7 km/h. To ti je kod max obrtajima motora (3000).
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Joe
To ti je da kardan radi u zavisnosti od pogona traktora. Znači kolko se kotači brzo vrte toliko se i kardan brzo vrti. Barem ja to tako razumem.

Ali to Toma nema, nemaju ni puno drugih traktora, a imaju Zetor, IMT, Vladimirec...
Slažem se sa Danot da bi bilo dobro ako čak samo u jednoj brzini radi. Tolko da se izvučeš i blata. Trebalo bi se radit pogon u nekoj brzoj brzini jer i rikverc radi u brzima brzinama. Ali prva brza jako sporo ide 2,3 km/h a druga brza bi išla 7 km/h. To ti je kod max obrtajima motora (3000).

za vladimirca griješiš :roll:
a za zetora nije provjereno ima li veze spora-brza , jer meni se čini da on vrti sinhronizovano kardan sa mjenjačom ali ne i sa reduktorom

i još jednu stvar zaboravljate , ako se napravi da recimo imaš pogon u jednoj odredjenoj brzini (stepenu prenosa) i ako nemaš mogućnost da se razzubi negdje ta redukcija koja je na prikolici , kada prešaltaš u stepen prenosa za maksimalnu brzinu , kardan ima da se okreće nenormalno brzo

jednostavna računica , ako se kardan okreće recimo 500rpm na brzini kretanja od recimo 5kmh , kada budeš išao 25kmh kardan bi se okretao 2500rpm , što nema šanse da je dobro
razmišljajte i o ovome problemu , znači negdje bi trebalo da se ostavi mogućnost isključivanja , izmedju diferencijala i te redukcije

ja na ovome mome reduktoru imam tu mogućnost i sada kada sam u transportu iključim reduktor i kardan izmedju traktora i prikolice se uopšte ne vrti , kada dodjem u ekstremen uslove onda uključim reduktor (na prikolici) i uključim kardan u položaj ''sinhrono'' i tada je sistem u standby režimu
e onda mi ostaje samo pri potrebi da uključujem ručicu kardana koja pali pogon na prikolici

ali opet izbjegavam da idem 9 brzinom jer se kardan stvarno brzo vrti
 

Najnoviji postovi

Na vrh