• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
znas ja vise praktikujem sistem ofrlje i preko stapa i kanapa
tako da bi bil odobro ako imas volje i zele,da nam lijepo objasnis kako si sta si preradjivo koji si diferencijal koristio koje gume koja redukcija, i da to naravno poslikas jer si ti jedini ovde koji je to kacio na tomu vinkovica

fireman ja mislim da tv nema bocne reduktor isti prenos i brzine kao u 400 serije samo sto 700 serija nosi 7.50 gume pa je malo brzi

inace bilo bi tesko motati volan sa ukljucenim kardanom jer dosta otezava upravljanje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Daj uslikaj ako imaš volje. Znaš da je to za nas TVjce jako interesantna stvar.
Ovo ti je kažeš za seriju 400. A za seriju 700 sve bi to bilo drugačije pošto ima veče kotače i bočne reduktore.
Petre, Tomo NEMA bočnih reduktora. Ima samo kratke i duge poluosovine, te jedan ležaj između njih. Prijenos je potpuno isti kao na 400, 500, pa i 800 seriji, jedino je brži radi većih kotača.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eh sad neznam ni ja više. Zbalija je reko kad je nešto popravljao u rukavcima da ima spojnica zube i različiti broj na osovini i na spojnici. Ja sam mislijo da je osovina tanija od spojnice i da je excentrično postavljena u spojnicu.
Sad sam pogledao katalog, stranica Rukavci zadnji. Zašto onda piše:
- pod brojem 1 poluosovina
- pod brojem 6 zupčanik sa unutranjem ozubljenjem
- pod brojem 17 zupčanik redukcije zadnji ljevi

A zna se da se djelovi 1, 6 i 17 spajaju međusobno :scratch :shock:

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18349193.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
to nije i nemoze biti reduktor, to ti je sistem zastite od pucanja poluosovina,dakle kad dolazi do opterecenja polusovine taj dio se ponasa kao zglob i sprecava pucanje poluosovine,sto 400 serija nema pa sam ja na svom polomio dosta poluosovina,jendnostavno kod tv 400 serije one pucaju ko ledenice na smicanje
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To je sigurno istina da se time spriječava lomljenje poluosovina. Istina je i to da ti lomiš toliko osovina i zbog toga što jih variš pa ponovo voziš.
Da je spojnica a ne reduktor bile bi na osovini ripne a ne zubovi.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To je sigurno istina da se time spriječava lomljenje poluosovina. Istina je i to da ti lomiš toliko osovina i zbog toga što jih variš pa ponovo voziš.
Dakle, zapravo lomi samo jednu :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ZJ
A šta misliš na onu teoriju o bočnom reduktoru što sam napisal gore?
Da je spojnica a ne reduktor, bile bi na osovini 17 ripne a ne zubovi. To mi je malo čudno.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Daj uslikaj ako imaš volje. Znaš da je to za nas TVjce jako interesantna stvar.
Ovo ti je kažeš za seriju 400. A za seriju 700 sve bi to bilo drugačije pošto ima veče kotače i bočne reduktore.

Nekad sam razmišljao o serijskoj proizvodnji i zaštiti patenta.Ali niš od toga.
U zadnji trap štaviš jedan župčanik drugi počistiš cca 3mm ma podloški ručice mjenjača napraviš mjesto na jednu rupu i staviš jedan osigurač da nebi pogonio krivu osovinu i sve ponoviš još jednom ako radiš dvo osovinku dvaput .Zvuči jednostavni vjerujte i je.
Opisat ću to još detaljnije slike nisan našal ali negdi su bile.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
ZJ
A šta misliš na onu teoriju o bočnom reduktoru što sam napisal gore?
Po mojemu bi bilo
1 glavčina
2 spojna čahura
3 osovina
Ali nemora biti pošto to nisam baš imal prilike videti rastepeno :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
:scratch odošte vi momci u ofsajd :rolleyess:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
ZJ
A šta misliš na onu teoriju o bočnom reduktoru što sam napisal gore?
Da je spojnica a ne reduktor, bile bi na osovini 17 ripne a ne zubovi. To mi je malo čudno.
Nemre biti reduktor nikak. Te (polu)osovine su postavljene koaksijalno. Da bi bil reduktor, moral bi biti ili planetarni (kaj nije) ili pak sa 2 para zupčanika i jednom pomoćnom osovinom (kak za rikverc). To kaj je sa svake strane drugačiji broj zubi, nikaj ne znači. Obična redukcija. Pa i moj Štore je imal na spojničkoj s prednje strane strane upola manje zubi nego sa stražnje strane (dvije osovine spojene ozubljenom cijevi).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemre biti reduktor nikak. Te (polu)osovine su postavljene koaksijalno. Da bi bil reduktor, moral bi biti ili planetarni (kaj nije) ili pak sa 2 para zupčanika i jednom pomoćnom osovinom (kak za rikverc). To kaj je sa svake strane drugačiji broj zubi, nikaj ne znači. Obična redukcija. Pa i moj Štore je imal na spojničkoj s prednje strane strane upola manje zubi nego sa stražnje strane (dvije osovine spojene ozubljenom cijevi).

moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
:finga:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kako te ja razumem ZJ kažeš da, osovina na jednoj strani spojnice i poluosovina na drugoj strani imata jednaki broj okretaja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187

moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
moj Štore
:finga:
Imaš praf, nije moj, jer je tata vlasnik. :) A heb' ga, kad volim tu staru stvar.
Zakaj sam napisal moj? Zato jer je bilo različito od serije do serije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kako te ja razumem ZJ kažeš da, osovina na jednoj strani spojnice i poluosovina na drugoj strani imata jednaki broj okretaja.
A kak drugač?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Imaš praf, nije moj, jer je tata vlasnik. :) A heb' ga, kad volim tu staru stvar.
Zakaj sam napisal moj? Zato jer je bilo različito od serije do serije.
Kao i kod večine na forumu ;) :finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ali je zato SAME moj.
Japa se više voli vozi na njemu, a ja na Štoreu.
Ti više voliš vjetar u kosi :lol:
 
Na vrh