• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Poooz
Vidim svima je potreban pogon samo zbog izvlačenja iz nepristupačnih mijesta..
Dok sam ja došao na jednu drugu ideju kupio sam diferencijal od mana 6.90 sa gumama 8.50 r17,5 i imam traktor zetor 7245 i većinu vama je poznato da on može radit sa kardanom preko brzina na mijestu e a ja bi to iskoristio na način da kardan spojim sa diferencijalom i po potrebi ubacim jos jednu getribu tako da bi traktor mogao ic i 50-60km/h ali to bi samo koristio dok je prikolica naravno prazna i bio bi brzi na cesti dok sam prazan...
Pa me zanima kakva vi mišljenja imate o tome?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
a podmazivanje mjenjaca traktora,,,,onda to su prevelike brzine da se reduktori i ostala cuda vrte na tim okretajima, duplo vise nego sto je predvidjeno, da ne govorim o sigurnosti
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Pa podmazivanje mijenjaca i reduktora bi se normalno odvijalo kao i kad normalne brzine jedino kaj bi se to previše okretalo ali opet nisu to pre velike brzine a sigurnost tu nemamo kaj pričat kocnice moraju radit i na prikolici a sve ostalo nebi smijelo nista smetat osim policije da te multanova ne slika :)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega, jel ti znaš koji su propisi za traktore koji idu 50 km/h ili brže? Kočnice na sva 4 kotača, gibljiva prednja osovina, felge izrađene iz jednog komada.. itd. Da s tim Zetorom naletiš na grabu pri brzini od 50 km/ha, ispast češ van iz njega, i završiti u crnoj kronici.. A na kraju, taj traktor ni nema snage da vuče bilo kakvu prikolicu tom brzinom koju si ti napisao.
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Znam ja koji su propisi i sve i u potpunosti se slažem ali napisao sam sa praznom a ne sa punom prikolicom i po ravnom a ne po uzbrdicama i krivinama
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A i mene je predavač naučio da traktori po pravilu ne bi trebali voziti više od 40 km/h, bez obzira ako mogu. E, sad je li on upravu ili ne..:rolleyes:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ako baš imaš puno transporta po cesti, vidi dali možeš produžit petu brzinu, zamjenom zubčanika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Katic
Može tak kak si zamislil.
Ubacis reduktor u ler i imaš 5 cestovnih brzina.
Samo nejdi prek 45 km/h. Važno je da ih možeš postići pri manjem gasu od 2200. Jedino bi trebalo paziti da ga prikolica ne izgura u zavoju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak more na MTK Super Specijalu, zakaj nebi moglo i na traktoru.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Naravno da može ali...:(sweat):
najbolje je bacit na papir, iz prospekta uzet br obrtaja kardana po brzinama, zatim odnos glavnog prenosnika u kupljenom pogonskom mostu, obim točkova na istom i eto ti.....odmah znaš na čemu si
ali ipak onih 50-60 km/h je ......
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Svi ste me uhvatili na tih 50-60 hahaah
Ja sam rekao da bih mogao ic a ne da cu ja toliko ic mada bi i mogao da je cesta ravna i bez jama ali to je ipak velik brzina dosta je kako je kolega rekao 45.. Ali vidijet cete za kojih mijesec dva postavit cu vam slike pa ćemo vidjet kako je ispalo i koliko je dobro :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kaj bu na to rekla lamela i spojnička osovina koja je inače sklona lomu na unutarnjem lageru?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Eksperimenta radi zakači traktor za auto ili neko drugo vozilo pa ga pošlepaj na 50kmh i onda vidi koliko je to već rizično , ja sam već probao
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Moguče je voziti 60 km jedino bi trebale prednje gume biti radijajlne jer zetori dupljaci vole skakutati nakon 35 km radi tvrdih guma ali kad su radijalke ne skakuču isprobano na 7341 .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Moguće je i 100kmh ali po meni i 50 je već rizično opasno
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Da Savo u pravi si ali dupljaci su nestabilniji meni je 80-ka išla više od 50 km i ni je skakutala dok 82-ka skakuče a sad traktor ni je za trke nego vuču a opet ako ne probaš neznaš .
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Nemogu da nadjem temu ugradnja prednjeg pogona -vuče na IMT 542.pa ću ovdje postaviti pitanje dali se može ugraditi prednjs vuča sta je sve potrebno koliko košta i dali ko to radi .od kojeg traktora paše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Od 542 DV (jako rijedak model) ili 549DV, no, teško buš našel rabljene dijelove.
Teško da se isplati, osim ak ne najdeš dijelove za sitne novce ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh