• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
razumio sam te da imas medju reduktor prijenosnog odnosa 1:2, a pozeljno je da imas 1:2,2, pa sam mislio tu razliku da nadomjestis manjim gumamama, gumama manjeg obima, milsim da nebi trebalo puno manje gume,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ti kada imaš veliku vučnu silu sa kardankom prikolicom snaga traktora je manje bitna stvar , uvijek postoji brzina dole :icon_super:
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
995
dali je netko ramišljao o pogonu diferencijala preko hidro motora,, mislim da je lakši jer ne treba kardan mjenjač, samo motor i crijeva i kada vidiš da si u problemu samo stisneš ručku za kipanje i ona vrti, kada više ne trebaš spustiš ručku i mir
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
995
Ne moze! Morao bi svaki put van upotrebe izbacivati hidromotor iz pogona.

kako misliš izbacit van upotrebe,, kada ulje ide u njega on vrti a kada ne ide t.j. kada na razvodniku zaustaviš onda on staje ako me razumiješ, ne kužim jesi li na to mislio ili nešto drugo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
kako misliš izbacit van upotrebe,, kada ulje ide u njega on vrti a kada ne ide t.j. kada na razvodniku zaustaviš onda on staje ako me razumiješ, ne kužim jesi li na to mislio ili nešto drugo

Hidromotor bi kočio jer bi ulje bilo zarobljeno kad se vrti hidromotor bez pogona on mora vrtjeti ulje .
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
995
Hidromotor bi kočio jer bi ulje bilo zarobljeno kad se vrti hidromotor bez pogona on mora vrtjeti ulje .

:icon_scratch:
-ako sam dobro shvatio morao bi imati dovod ulja iz traktora u svoj rezervar pa razvodnik i priključak na hidro motor,

- moja prva ideja je bila hidro motor spojiti na diferencijal a hidro motor bi se stalno vrtio a kada bih uključio kiper ventil u njega bi došao pritisak i on bi davao snagu a kada bi ventil vratio u suprotnom smjeru snaga bi padala nešto slično kao i hidraulično cilinddar, zar oni ne rade na isti sistem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Nemre to tak. Najbolje bi bilo hidromotor mehanički odvojiti od pogona diferencijala (nekakva kandžasta spojka npr.). Ak je na razvodniku zatvoren protok ulja kroz motor, motor je mehanički blokiran.
Ak se motor vrti, ponaša se kao pumpa, i treba mu osigurati nesmetan protok ulja. Usput, troši i snagu, odnosno štopa kotače na prikolici. Postoji još jedan problem: maksimalni dozvoljeni broj okretaja motora.
Pretpostavljam da si mislil da mu hidromotor pomaže na nekih 5...7 km/h, i da se onda motor vrti nazivnom brzinom (da prenese najveći moment koji može). Dakle, treba i prijenosnik između motora i diferencijala. Problem nastaje pri cestovnim brzinama. . .
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
995
sve si u pravu osim cestovnih brzina koristio bi se za brzine oko 5 km/h tj. samo kada bi počeo upadat a koliko sam skužio za to bi između hid.motora i diferemcijala moralo biti kvačilo a to je već komplikakica:mur:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Da bi imao neku razumnu snagu (odosno silu i brzinu) mislim da bi trebala pumpa malo veće litraže nego serijske pumpe na traktorima
Komplikacije da i ne spominjem :(hi):
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma mogla bi i pumpa sa traktora svojim protokom da pogoni ali kako; morao bi sa traktorom ici u najnizem stupnju prijenosa, dakle sto sporije, a hidro motor odogaovarajuce velicine prema protoku pume redukovati broj okretaja , usporiti isto da dobijes veci okretni momenat na tockove prikolice, Sto se prijenosa tice, mogla bi mozda varijanta jednosmjerna spojka, kako sto ima kardan ili da se jednostavnije izrazim pogon kod bicikla, dakle kad mislis da je kriticno mehanicki uklopis taj prijenos, i ako ides brze ne smeta mu nece vrtiti hidro motoro nego ce okretati tu spojku naprazno, kad imas potrebu da se pomognes vucom prikolice onda samo ukljuci hidromotor da vrti, kad se uspnes uz brdo iskopcas mehanicki ili nastavis dalje ukopcan, ali ne mozes ici u rikverc.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pod uslovom, da su kotači na prikolici od slanine...:icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Joe, ide to, ali samo u jednoj brzini.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Znam da ide, "dvojica ga vuku, a trojica ga tuku"...:icon_rofl:
tj. prdi tuče, al neće da vuče...:icon_thumright:
 
M

markovic92

Guest
i ljudi novi sam ovde ajd vi sad meni recite koji je sistem diferencijalnog mosta kardanskog prenosa naj efikasni za IMT 558 koji ce raditi bez veci problema i dali on ima mogucnost u rikvercu da radi ?zahvalan sam unaprijed na odgovorima i na pomoci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh