• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc oko zupcanika

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Imao bi i ja jedan zupčanik za napraviti, konusno spiralni sa 7 zuba...

Zubi.jpg

Ako ko zna da se samo taj može napraviti.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mislim da Kušec ne može raditi spiralne,bar prije par godina nije mogao.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Ni Hittner, ni Kušec ne mogu napraviti bez da se radi u paru, a kod mene bi to bilo 2 zupčanika i jedan tanjurasti...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Onda ti je jednostavnije naručit tu osovinu novu sa tim zupčanikom. Od čega je to,sigurno neki prigrtač?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Pokrajca sam prvog pitao, i on mora u paru. Novi komad ne postoji niti se radi više, radi se o balirci za sijeno. Kako su izgledi morat ću ga sam popraviti.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Svi navedeni mogu napraviti s ravnim zubima pa nek ide dok ide
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Možda neko od Vas bi znao pronaći model i tip reduktora.
Na njemu piše samo:

PRESS PACK 2007011
FMG

Izgled reduktora.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Čija je preša? Jesu li metričke ili colne mjere šarafa i lagera?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Preša je talijanska Rota. Šerafi su svi metrički M5 na poklopcu, M14 na nosaču osovine tanjurastog, M45x1,5 na zupčanicima za podešavanje ležajeva, lageri 30210A, 33014, 32209A, 32210A, ima ih još 2 na drugom zupčaniku ali ta nisam skidao.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Probao i kod Someka, ne mogu to napraviti, rekao da probam kontaktirati D.P. Metalia d.o.o.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Probaj ti kontaktirati člana majstor levaka. Mozda to on može naci polovno.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ekipa kakva su iskustva sa zupčanicima koje napravi Hittner, ima li to smisla stavljati u getribu traktora. Pukla je vilica na reversu, pala između zupčanika rikverca i na obadva potrgala po zub.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
To netko radi za njih. Moraš promijeniti oba. Traži i kaljenje, ali to sve traje nekoliko mjeseci!
Mogu li se ti zupčanici popraviti?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ekipa kakva su iskustva sa zupčanicima koje napravi Hittner, ima li to smisla stavljati u getribu traktora. Pukla je vilica na reversu, pala između zupčanika rikverca i na obadva potrgala po zub.
Zupcanike za mjenjace smo radili , c.4320 cementacija +kaljenje 50 do 55 rokvela i obavezno brusiti zube . Valjda sam nesto pomogao 😉 Pakistanci navaruju zube ali ja to ne bi nikad radio,nema tu vise centricnosti i mjere preko zuba. Pogotovo sto je u pitanju mjenjac.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ekipa kakva su iskustva sa zupčanicima koje napravi Hittner, ima li to smisla stavljati u getribu traktora. Pukla je vilica na reversu, pala između zupčanika rikverca i na obadva potrgala po zub.
Ja sam nosil delat prije jedno 8godina, neka 2 zupčanika za ovakak stroj, i danas je još stoj u pogonu.

 

Najnoviji postovi

Na vrh