• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć potrebitim na Banovini

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,364
Forumaši zagorci budemo skupili hrane za životinje, da pošaljemo ljudima? Srce me boli kad vidim one jadne životinje tam.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,685
Čul sam na radiju da ispuštaju vodu na retenciji u Lonjsko polje, tak da držim fige da ne bu došlo do poplave
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ovom covjeku se moze direktno pomoc.
Obitelj Suknaić, poznato je, zadobila je teške udarce u ovom groznom potresu. Kuća im je hrpetina zdrobljenih cigli i šute, nevjerojatno je čudo da su otac Tomo i sin Željko ostali živi. Spasilo ih je to što su ostali ispod štoka nosivog zida, dok se sve oko njih urušavalo, sam Bog ih je spasio, ne znam. Oni imaju 16 konja. Naravno, životinje su bile strahovito uznemirene, no, ipak 15 konja je u velikom ispustu, dakle, ograđenoj livadi, gdje žive u krdu, u lauf štali. I iako ih je strah, jer tlo stalno podrhtava, oni su dobro, jer su u krdu, zajedno su i imaju veliki prostor za trčanje, kad ih ulovi panika. Svi koji se bave konjima, znaju koliko je to važno. Međutim, jedan konj, pastuh po imenu Zekan, novi je. Krdo već ima svog pastuha i Zekan ne može sada k njima, jer bi se dva pastuha potukla do smrti, što se kaže. Zato je Zekan bio izdvojen u štali - s namjerom da se postojeći pastuh proda, a na njegovo mjesto dolazi Zekan (radi svježe krvi krda). Potres je, međutim, u 20 sekundi sorio kuću i štalu obitelji Suknaić. Ja ne mogu vjerovati da je taj konj ostao živ! Spasila ga je gurtna, koja je zadržala gredu, koja bi ga ubila. Kada su izletjeli iz kuće, koja to više nije bila, nego puka ruševina, Tomo i Željko otišli su provjeriti životinje. Bili su uvjereni da je Zekan mrtav, nema šanse da preživi taj lom i kaos. A Zekan ih gleda, živ iz ruševina, van sebe od straha. Tko god zna ponešto o konjima, može samo zamisliti kako mu je bilo. Mic po mic, jedva su ga uspjeli provući kroz ruševine štale. Srećom, pa je po pasmini hladnokrvnjak, ne znam bi li toplokrvnjak toliki stres izdržao, a da sam sebe ne ozljedi. Zekan je sada vezan na metar konopa, između dva traktora, oko njega su ruševine. Ne može konj tako živjeti, on mora noću leći dva sata, da ulovi REM fazu, mora se moći izvaljati, mora se moći kretati. Tomo kaže da je Zekan već smršavio od stresa, možete misliti, trese se tlo, non stop neke sirene, auti, novinari, zvukovi. On ne može pola koraka napraviti. Tomo ima jedan lijepi ispust za njega, no ograda je trošna, Zekan je novi i odmah će je preskočiti, porušiti, i krenuti ka kobilama i nastao bi dar-mar. Ovdje treba vrlo konkretna pomoć: - treba čovjeku napraviti drvenu ogradu, čvrstu, solidno visoku ogradu za ispust za pastuha - trebaju gurtne/trake za električni pastir - treba električni pastir (aparat) - struje nema, ali dobili su neki agregat, ako valja, možda je onda pitanje agregata riješeno - hrana: sijena ima (ali je mokro), treba zobi i kukuruza, mekinja ... Molim vas, dragi ljudi, proširite ovu vijest. Dolaze ljudi sa stvarima koje im nisu toliko potrebne, ovdje čovjeku treba pomoć za njegove živitinje. Daske za ogradu, netko tko to zna posložiti, električni pastir, ako dodje i hrana, super. Zekan stvarno ne može živjeti, kao što je na snimci, a štalu više nema. Ispust ima, ali je sve slabo i potrgano, postoji neka ograda, ali to nije ni za kozliće, kamoli za hladnokrvnjaka od 600 kila.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,193
Ovako stvari se dovoze non stop osobnog sam mišljenja da toga ima previse i skuplja se po domovima i slicno. Ono sto sigurno moze pomoci je crijep i radna snaga koja bi posložila.

Konkretno sela Jabukovac i Mlinoga sto se tice skupljanja stvari prostorije se pune dosta...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,143
U blizini mene 20 majstora za krov će ići.
Sad kud će ići neznam jer po dojavi će ići.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,685
Jedan jači poljoprivrednik kod nas stupil u kontakt s par ljudi iz Majske poljane. U 2 sata skupili šleper žita, sutra ujutro vozi. Neki nisu stigli ni uvrečati žito (ja naprimjer) već je kamion bil pun. Moja roba čeka drugu turu. Za tjedan dana ćemo opet, ali samo direktno k ljudima.
IMG-20201231-WA0027.jpg IMG-20201231-WA0025.jpg
IMG-20201231-WA0045.jpg
Ima objava po fejsu, samo se treba ljudima javiti, sve se dogovori u sat vremena. Kak srce boli kad vidiš srušene kuće, isto tak boli kad vidiš gladno i preplašeno blago, a nevjericu u očima gazdama jer nemaju s čim hraniti blago.
Jadni ljudi😔
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,583
Kod mene jedna ekipa skuplja žitarice i sutra bi to sa kamionom vozili negdje oko Petrinje po selima ili već određenu lokaciju nisam siguran.
Ja dao svoj doprinos za prvu ruku,kad se vrate javim gdje su bili i koliko su vozili.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kupljenec, misliš da je zbilja tak sa crvenim križem kak čujem na ovoj snimci?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,773
Treba voziti direktno ljudima kojima je potrebno. Puno toga če završiti gdje netreba ako se bude davalo bez nekog cilja. Kako dečki kažu na fejsu ima ljudi koji ili sami traže ili netko traži u njihovo ime. Špekulanata je bilo uvijek. Ovaj put ih treba zajebati i zaobići.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,307
Ja se moram i ovdje uključiti,,,
Poučen iskustvom da ljudi kradu,,, sve ama baš sve i ono što im treba i što netreba,,,
Jasno je da pomoć narodu treba u smještaju i struji,,, a to su kontejneri i agregati,,,
I sad pomoć se bifla u ćebadima pa žitaricama šta ja znam što još,,,
halo njegove žitarice su u drvenom ambaru,,, koji se lako neruši,,al on spava il bdije noću vani na minusu,,,
A mi mu šaljemo pomoć u ćebdima il zobi....
Narode tu sličnu kataklizmu sam lično doživio devedesetih,, nažalost,,,
i tad ti koji su tu pomoć dijelili i dan danas su na vlasti ,,,
kako u lokalu,, tako i na svim nivoima,,,,
Da mi nije žao ubio bi se,,,,,
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,863
Svi smo samo ljudi od kojih večina reagira na način da nastoji da pomogne tako - kako može.

Jasno je da se "tamo" bude našlo možda previše deka/ćebadi, odjevnih predmeta, a uvijek bude nedostajalo građevinskog materijala itd.
Ljudi smo, reagiramo u želji da što prije pomognemo "potrebitima, postradalima, ljudima u nevolji".

Druga je stvar da uvijek bude ne-ljudi, lopova, kradljivaca, prevaranata "sitnih loših duša". A kad ih nije bilo?

(Ja sam vozio ove godine dva put suprugu u zlatarnicu dok je kupovala i davala bušiti uha, našim unukama, za naušnice i kupovala naušnice kao rođendanski poklon. Baš tu je zlatarnicu "orobio, opljačkao" 2019., jedan tip koji sad ima 37 godina. Danas sam pročitao, objavila naša policija da su ga čopili. Mi mnogi znani i neznani bedaki ulazimo i kupujemo, platimo i odemo. On je tada ušao, zaprijetio nekakvim oružjem, zavezao žensku, opljačkao zlatarnicu i kidnuo. Zlatarnica i dalje radi, mi i dalje kupujemo, pravda je bila spora, ali je dostižna. Čopili su ga - samo sada bi njemu trebala "sjesti" i jedna malo teža presuda, da bude odbojna ne samo njemu za sva vremena, nego i svima onima koji i samo pomišljaju na pljačku, otimačinu...)

Ja vjerujem da masa ljudi s poštenim namjerama bude i ovaj put naprosto preplavila SVE one malo prije u tekstu spomenute "sitne duše".
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,062
Konačno mi se javio kolega iz Peckog. Veli da predvečer i u noči dežurna ekipa raubera gleda gdje ima što za ukrasti. Voze se bez svijetla i kad on upali reflektora....gaaaas
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,863
Rauberi se poigravaju "s vatrom", samo kad tad budu naletjeli na pravu minu iznenađenja i izvukli ne deblji nego i za njih pre debeli kraj. Pravda je jako spora, ali je uglavnom dostižna. Budu oni naletjeli na one kojima je puna kapa jada i zla i samo budu ti ojađeni ljudi iskalili svoj bijes na rauberima, ali ti rauberi baš takvu reakciju zaslužuju. Prema takvima treba uvijek nemilosrdno...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,062
Taj frend je lovac, ali se boji pucati da mu policija ne oduzme oružje. Ja mu velim da nabavi praćku i petarde!
 

Najnoviji postovi

Na vrh