• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poplave i stete

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Eto zanimljivo bi bilo znat kako se nose nasi clanovi sa poplavama i vjerojatno dugorocnim stetama kako na kucama,imanjima ,kamo su smjestili zivotinju i ostalo ,oni koji se bave stocarstvom.
Dosta njih vjerojatno nije ni na kraj pameti pisati sada o tome ,ali kad uhvate vremena...
Kakva su iskustva oko pomoci drzave u takvim situacijama?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ovakvih je mjesta prošle godine bilo dosta,šteta velika(na ovim se mjestima duhan za 10 dana osušio),pomoč-nula,ništa, zero:(punch):
greenshot
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par slika od jutros...

Imao jedno spašavanje auta! Na putu ispred traktora bilo preko metar vode, a auto je bio s druge strane iza šikare, ne vidi se na prvoj slici, no nisam se usudio proći tuda pa sam se vraćao nazad i okolnim putem kroz selo došao iza auta i vukao ga van iz vode.





I još par slika punih kanala i poplavljenih polja.












Tu je jedna kuća iza borova, ima oko pola metra do metar vode oko nje, strašno je tim ljudima, kanal se izlio van.


 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Šta je ono u prtljažniku, mene podsječa na razvijač za acetilen?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Danas sam prošao autocestom iz Zagreba do Županje.
Oko Križa je najgore (koliko sam vidio)
Nema njive da u njoj vode nema...



LP
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam pojma kaj je to, ali čovjek se bavi vinarstvom pa valjda nekaj u vezi toga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ja sam prilično jeftino prošao , bar za sada
Od posijanih 1500m2 pasulja vjerovatno neće biti ništa , najžalivije mi je što mi voda odnijelu pumpu muljaricu koja mi je bila u potoku pored kuće gdje sam punio cisternu , električna pumpa velikog kapaciteta na vatrogasno crijevo :mad::mad:

1Ha kukuruza koje sam posijao je prilično bezbijedno što se tiče poplave , kolik oće strunuti , vidjećemo
Druga njiva isto 1Ha je u ravnici i još je brazda , to pitaj boga kada će se moći posijati , valjda se stigne osušiti da ječam posijem , ili da pređem na rižu :(think)::(think):

Ječam i pšenica su mi prilično sigurni ali dali će poleći od ove kiše vjetra , vidjećemo


Sve u svemu , blago rečeno katastrofa genaralno gledajući mada napominjem , ja lično nisam puno oštećen ali sam dosta usporen , ajde tako da kažem
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Dobro ja ako to ode kroz 2-3 dana a kaj ako nemres nikud ispustiti onda je sranje..
Kod nas je isto problem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Znam , nije problem 2-3 dana , problem je što ovo već predugo traje , zemlja je natopljena kao lokalni pijanac , nemože više u nju ni kap
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
savoris si siguran da pumpa nije završila kod sakupljača sekundarne sirovine. Kod nas u većem dijelu su stradale livade a zbilja čudno oba kanala su prokopana unazad 2-.3 godine,stradale su oranice na brijegu gdje je bilo sitno pripravljena zemlja za sadnju,to je sve pomaknuto,ja sam isto dobro prošao,ovo što je posađeno je malo na povišenom a ostatak za sadnju je još za oranje
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bogami gadno kod vas... Ja sam nešto slično osjetio 2010 godine, od onda imam otvorene poprilične brazde oko povrća da ne bi opet bilo plavljena. Ove godine kad je susjed sa New Hollandom od 155 ks tanjurao dobrano se uzljuljao kad je preletio preko brazde :) Pokušao zatovriti ali ne da se... Dobro će doći ove godine... Poz
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
u mom kraju počeli svi navodnjavat pa su malo preterali :icon_butt::icon_butt:
a sad svi spašavamo sto se spasit da
05052014154.jpg

05052014160.jpg

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dYJ6baiyogs[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
savoris si siguran da pumpa nije završila kod sakupljača sekundarne sirovine.

Siguran sam da je voda odnijela , a ti sakupljači koji su spremni za lopovluk mene zaobilaze u širem krugu , neznam zašto :(giggle):
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
par zakasnjelih slika poplave:







nije neobicna pojava. gotovo svake godine se ilova izlije, nekad i vise puta u godini. uglavnom poplave livade, suma i manji broj polja ali ovako visoka voda nije bila 40ak godina..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Dobro došli u moje selo :fiery:

Već dva dana se borimo sa nesavladivom silom , nemamo vode,struje,telefona,pumpi,mehanizacije,pijeska,zemlje,vreća,crijeva , ma sve u tri lijepe majke majčine :(devil)::(n)::mur:
Blago rečeno KATASTSROFA
 

Prilozi

  • IMG10032.jpg
    IMG10032.jpg
    25.1 KB · Pregleda: 310

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Milo ti podne Savoris,gadno vas sjebalo,priroda nas gazi ali onako malo SF,ja osobno mislim da ima nešto i oko one teorije da se radi umjetna prirodna nepogoda na pojedinom teritoriju radi njihovih viših ciljeva,uglavnom želim vam sunce kao i nama što prije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Savo, ja sam mislil da si ti negdje na bregu ???
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ovo je prestrašno..grad Doboj..
 

Prilozi

  • poplave.jpg
    poplave.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 188
  • 3333.jpg
    3333.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 189
  • 14444.jpg
    14444.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 192

Najnoviji postovi

Na vrh