• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

R

Rajtek

Guest
Da li su kod Vas isplačeni poticaji za žita??? :?: Kod nas 50% u 9. mjesecu, a sad jučer su uplatili samo 25% iako su rekli- dragi naš ministar, da će se prvi dio isplatiti do kraja 9.mj, što je i učinjeno, a drugi dio do kraja 10 mjeseca. Mene su još zeznuli za 7ha pšenice za koje su krivo neš unesli pa poslali u ministarstvo, pa sam onda dobio samo 50% za 4ha, a ostatak ništa, ali uspio sam to ispravit,normalno uz pomoč frenda koji radi u županiji, da nisam imo njega, nevjerujem da bih tak lako uspio neš napravit.
 
P

paor

Guest
koliko ja znam, čer nije isplaćena pšenica nego "ostala žita" - pivarski ječam i sl.
 
R

Rajtek

Guest
Meni lijepo piše, imam Hypo-net(online-bankarstvo) i ostala i krušna žita, ali 25%.
 
R

Ratarko

Guest
Rajtek kaže:
Meni lijepo piše, imam Hypo-net(online-bankarstvo) i ostala i krušna žita, ali 25%.

Ma daaa , u pravu si :)
Prije mjesec dana 50 % i prije dva dana 25 % .
Sve to za žito i ječam .
 
P

paor

Guest
danas sam bio u Croatia banki i ništ za mene, veli mi samo ostala...ali nema veze, bude, samo neka kapa...
 
M

Markolino

Guest
Kod mene isto
u 9. mj 50% za pšenicu i danas 25 % ali samo za pšenicu
za ječam nisam ništa.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Rajtek kaže:
iako su rekli- dragi naš ministar ...

Cho prica nesto nesto sto Shuki ne zna (i/ili obratno). Di bi nam kraj bio da se manje lupeta po televizijama... Necu vise, samo mi tlak skoci, a to ne zelim :evil: :| :roll:
 
R

Rajtek

Guest
Da li znade tko kad će uplatit onih preostalih 25%, ili na to možemo zaboravit.
 
B

Bobo

Guest
Mislim da na ovom forumu ne postoji osoba koje bi se to moglo ticati, ukljucujuci i tebe...

1 jutro zemlje je nista, kao i jedna krava...
 
B

branko

Guest
alen28 kaže:
Danas smo na veliko u firmi raspravljali o poticajima. Netko je čuo da se planira vračanje poticaja i za male poljoprivrednike znači od 1 jutra zemlje na dalje i od 1 grla stoke na dalje. Zna li netko nešto o tome?


djelomicno si u pravu , radi se o jednom hektaru, BTW tko ima tako male povrsine bolje mu se isplati uzeti drzavnu potporu za mala domacinstva ako udovoljava uvjetima, ima dva tipa jedan je za domacinstva od mislim 50 godina pa do 65 godina starosti clanova, >5 ha zemlje, placa poljoprivrednu mirovinu te ima tri proizvodne jedinice iznos te potpore je 12 000 kn po clanu a max. 24000 kn po domacinstvu i isplacuje se mjesecno, a drugi u kojem je puno lakse ispuniti uvjete , su da domacinstvo ima manje od 5 ha zemlje , da je barem jedan clan u poljoprivrednoj mirovini ili nezaposlen te da ima tri proizvodne jedinice, (1 krava je jedna PJ, jedan ha oranice je isto tako 1 pj, dok svinja teza od 50 kg nosi 0,3 pj, svinje do 50 kg 0,1 pj itd.) potpora u tom slucaju iznosi 5000 kn i isplacuje se jednokratno krajem godine. u slucaju da domacinstvo prima potporu po bilo koja ova dva modela gubi pravo na ostale poticaje (krave, mlijeko, krmace) i pravo na plavu naftu.
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Bobo, Bobo! Šta i ti nepromišljeno govoriš. Na ovom forumu je trenutačno 459 registriranih korisnika. I ti misliš da oni svi obrađuju desetke hektara zemljišta. Ja bih prije rekao da su ovdje u 90% slučajeva mali poljoprivrednici i da njih sigurno veoma interesira ova tema.
Ovo što se čuje preko javnih medija samo su odjeci koalicijskih pregovora, a kakvi su ti prijedlozi tek će se znati kad budu usvojeni i javno objavljeni, a to treba još čekati.
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, i mi obradjujemo 15-ak jutara zemlje, pa se uopce ne smatram ozbiljnim poljoprivrednikom... Samo se smatram poljoprivrednikom s ozbiljnim planom ;)

A koliko ja znam da od 15-ak jutara zemlje ne mozes zivjeti. Zemljom se bavimo vise iz hobija, ali se usput i zaradi neka para sa strane...


I ne bih rekao da je 90% ljudi ovdje mali poljoprivrednik... gledaj ovako... od aktivnih 50-ak ljudi koji pisu tjedno bar jedan komentar, 80% njih zivi striktno od poljoprivrede. I to su sve veliki proizvodjaci...
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Bobo, dakle i moja konstatacija stoji.
A, to od koliko se zemlje može živjeti veoma je veliko pitanje. Nebih se vraćao u prošlost kad se živjelo isključivo od zemlje. Ali i danas puno obitelji živi sa 2000 kuna prihoda.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Pankretić u nedjelju bio na radio Vrbovcu i obećava isplatu poticaja za proljetnu sjetvu do proljeća
 
A

Ante

Guest
moliv Vas ajd mi recite dali su isplaceni cijeli poticaji za psenicu?
 
K

KRESO

Guest
breza kaže:
Pankretić u nedjelju bio na radio Vrbovcu i obećava isplatu poticaja za proljetnu sjetvu do proljeća


da možeš si mislit tek je došao ,a već obećava brda i doline ...neznam zašto ali mu nevjerujem :mrgreen:
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
baš sam danas pregledao izvod žiro računa za 2007 godinu i situacija je sljedeća: 16.02.2007. proljetna sjetva 2006 kukuruz poticaj isplaćen u cijelosti, 01.03.2007.proljetna sjetva 2006 krmno bilje I. dio, 04.04.2007.proljetna sjetva krmno bilje II. dio i matična grla odnosno krave za 2006 16.05.2007. tako da ako će biti kao i prošle godine mogli bi povjerovati Pankretićevim riječima :lol:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
jučer legao poticaj za kukuruz a danas za soju.Koliko mi se čini po iznosu da bi to moglo biti pola.Ako netko ima neka druga saznanja neka napiše.
 
Na vrh