• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
"Sad je sport tko koga može nadmudriti doskočicama, a ljudi svaki dan umiru"

"Nažalost, kultura ophođenja među našim političarima je na vrlo niskoj razini i ljudi zato imaju sve manje povjerenja u glavne institucije, vladu, sabor i Ured predsjednika. Apeliram da političari prestanu sa svađama i da se fokus stavi na ono najvažnije – na zdravlje.
……………………..
"Svaki dan u Hrvatskoj izgubimo jedan autobus ljudi, jedan puni autobus. Ako premijer misli da je to dobro… To sigurno nije dobro i ono što mu znanstvenici žele poručiti je da uz sve ovo dosad treba bolje komunicirati prema javnosti, ne smije se živjeti u političkoj kugli u kojoj postoji samo sukob s političkim neistomišljenicima, a ne gledati realni život ljudi gdje se umire, ljudi ne znaju treba li se cijepiti, koje testove koristiti… Sve je to obveza vlade, premijera i ministra. Što se tiče kampanje, da napravite danas anketu u školama i među roditeljima, mnogi bi imali jako puno pitanja.

Đikić
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Vrijedi pročitati, mnogi se sigurno sjećaju tih davnih dana svoje mladosti.

MI SMO GENERACIJA KOJA SE NIKADA VRATITI NEĆE.

– Generacija koja je išla u školu i vraćala se iz škole pješice.
– Generacija koja je sama pisala domaće zadaće kako bi što prije izašli na ulicu da se igramo.
– Generacija u kojoj su se dječaci igrali klikerima, a djevojčice igrale gumi-gumi.
– Generacija koja je sve slobodno vrijeme provodila na ulici.
– Generacija koja je igrala skrivača kad bi se smračilo.
– Generacija koja je pravila kolače od blata i gacala po barama.
– Generacija koja je skupljala figurice iz kinder jaja.
– Generacija koja je voljela lizalice sa zviždaljkom i pravila grimase kad bi došlo do kiselog praha u sredini lizalice.
– Generacija koja je vlastitim rukama radila lančiće od papira.
– Generacija walkmana, vhs kaseta, disketa…
– Generacija koja je sakupljala sličice i imala leksikone i spomenare.
– Generacija koja je gledala tatu kako popravlja televizor ili mu pomagala dok namješta antenu.
– Generacija koja je imala roditelje, a ne starce.
– Generacija koja se prije spavanja tiho smijala, kako roditelji ne bi znali da smo još uvijek budni.
– Generacija koja je pila iz iste flaše i davala griz svoje školske užine.
– Generacija koja je iz igre, kući dolazila s prvim mrakom.
– Generacija koja je kod prijatelja dolazila nenajavljenja i po 10-tak u grupi.
– Generacija koja se bez mobitela sastajala svaki dan na točno određenom mjestu.
– Generacija kojoj su autoritet bili roditelji, kako vlastiti tako i od prijatelja.
– Generacija koja je svakog pozdravljala u prolazu, ustajala se u autobusu i pomagala starijima.
– Generacija koja se penjala na drvo i krišom brala voćke koje su rasle u susjedstvu.
–Generacija kojoj su bitni osjećaji, a ne novac ili auti.
–Generacija koja je naučila da se snalazi u svako doba i u bilo kojim uslovima kroz svoju snagu.
–Generacija kojom se više ne može manipulirati.
–Generacija koja je učena da voli svoju zemlju.
–Generacija koja čita knjige, pored lampe ispod pokrivača.
–Generacija koja prođe i nažalost nikad se neće vratiti!
– Generacija koja nije imala ništa, ali je imala sve!
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,657
Prošlog Božića sam svom klincu od 4 godine pokazal raditi lance od papira i tak ukrasili sobu. Mali je bil oduševljen i nije ih dal skinuti do jeseni. I već me spitava jel budemo opet tak radili lance.
Oću reći da je veliki dio i na nama koji bi im trebali takve stvari pokazivati i pripremati ih za pravi, a ne prividni život. Na taj način će u nama vidjeti uzor, i na tome biti zahvalni....možda ne odma dok smo živi, ali kasnije kroz život sigurno. Isto kak i ja sad vidim kaj su moji roditelji radili i proživljavli za mene
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
...MI SMO GENERACIJA KOJA SE NIKADA VRATITI NEĆE.
...
– Generacija koja nije imala ništa, ali je imala sve!
Kad vidim svojeg klinca...plače mi se nad ovim istinitim činjenicama... :(
- Discord, Instagram, mimovi, zafrkancija ... to im je život
Škola je fuj, učitelji su glupi, roditelji su dosadni...
imaju dvije lijeve ruke, nemaju volje ...amorfna masa bez cilja, lijena i bezobrazna...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Vremena i običaji stalno se mijenjaju: ono što je nekad bilo normalno, danas je nezamislivo.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Evo jednog primjera kaj naprave dječica stara 6-7 godina koja nemaju ništa. Sirotinja bez oca i majke. Nemaju ni mobitele ni televiziju, ali imaju volju za učiti. Ovo su napravili bateriju sa dijelova koje su pronašli na smetlištu ili su rastavili potrgane aparate. No i to nebu dugo i njih su počeli trovati sa mobitelima i stvarati od njih ovisnike.
 

Prilozi

  • baterija.jpg
    baterija.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 34

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nije vise fazon raditi nesto sa roditeljima ili nedaj boze sjesti na traktor. Sad ide story na instagram gdje si bio ,sta si kupio pa i sta si jeo 😂 😂
Ja sam bi lud za traktorom kad je kupljen 2005. 😂 pa daj ovo daj ono sve me zivo zanimalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ne opravdavam se...iako sam vjerojatno puno put i pogriješil...

I njegova mama i ja delamo od doma i stalno smo za računalom, na WHAppu, MS Teamsu ili Yammeru.
A kak onda djetetu zabraniti ili ga uvjeriti da to ne valja i da on mora biti vani i igrati se kamenjem?
Očito mu nismo najbolji primjer...poglavito u temi poljoprivrede (odnosno Foruma iz naslova).
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
U mojem potpisu stoji pjesma, i stvarno sam ponosan.....

Napisal sam nekad negde da bum ja dugo živel jer imam dječju pamet i sa djecom se najradije družim.
Tu susjedna djeca su rado kod mene, ima ih par koji svaki dan navrate. Ovaj koji sad završava školu za vozača je jučer uspješno položil C kategoriju i ponosan sam i na njega mada nije moj.
On je zadnji od ekipe koji još ide u školu i kroz koji mjesec i on bu moral na posel......
To su sad več veliki mudonje, nisu visoko obrazovani več spadaju u red "niže rangiranih" i čitav život budu radnici koji budu svojim ručicama zarađivali za kruh ali stvarno sam ponosan na njih jer su vredni, spremni pomoči i svestrani u mnogim poslovima.

Ja sam se trudil uvijek odvojiti neko vrijeme za njih. kad su bili mali znal sam upaliti traktor, staviti ga u spore i dati im da se vozikaju po polju, napravil im kučicu od drveta, napravil im priključke za vozila s kojima su se igrali, popravljal zajedno sa njima kad su nekaj strgali, kupil sam neki auto da ga bum slagal, oni su se igrali u njemu, hodali po krovu i haubi dok ih nisam videl, natočili su pun motor vode i pun rezervar, nisam vikal na njih, i danas se smijemo tome, kasnije kad su malo odrasli pomagali su u radioni, onda sam auto svoj otpisal, natočil im goriva da se uče......, ako se išlo kam u šumu bil sam s njima, puno puta smo ga dovukli doma, onda smo krenuli s motoričima i motorima za teren kojih je i mene malo strah.......
Dozvoljaval sam im sve i imal povjerenja da nebudu napravili glupost. I nisu, i ponosan sam i zbog toga na njih.
Otišlo je tu dosta financija i dosta vremena ali ne žalim ni za jednom kunom ni za jednom sekundom.

Naravno, ta djeca imaju i svoje roditelje koji su ih na sličan način odgajali. Išli su u školu, družili se s drugom djecom ali nisu poklekli utjecaju okoline i interneta.
Ako ostanu takvi kakvu do sad bili ja bum s ovog svijeta sretan otišel..............

Gledam tak malo slike koje su se skupile kroz sve te godine i teško mi odabrati koju podjeliti. Dal sa sanjkanja, kupanja, vožnje, fešte, posla..... Nekak mi ova jedna od dražih.


 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Eto i meni je drago kaj sam odrasel na zemlji, v štali, traktoru i ulici.. Z tatom i stricom provodil svo vrijeme, da budem kak muško. Kompjuter dobil tek u 8 razredu. Puno put sam odbil prijatelje za druženje, jer se išlo radit u polje. Mada su mi moji rekli da ne moram, al svejedno sam išel.
Na more nismo nikad išli, vozila se slama i sijeno doma tih dana, učili su me slagati voz, ručno kositi i zubačiti u slogove. Pa sam dobil i prvi đir na traktoru. Odbijal izlete sa školom jer smo u štali imali male teliće koje je trebalo hraniti. U osnovnoj školi bil ismijavan od drugih i nazivan seljakom jer sam imal zmazane prste ili su me vidli na traktoru ili tak nekaj slično. Nije mi žal, niti mi je onda smetalo. Znal sam za kaj delam i da to volim.
Svoje djetinjstvo nebi mjenjal za nikaj, bilo bi lijepo kad bi jednog dana i moja djeca to mogla proživjeti, al eto vrijeme se previše promjenilo... 🙂
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ne opravdavam se...iako sam vjerojatno puno put i pogriješil...

I njegova mama i ja delamo od doma i stalno smo za računalom, na WHAppu, MS Teamsu ili Yammeru.
A kak onda djetetu zabraniti ili ga uvjeriti da to ne valja i da on mora biti vani i igrati se kamenjem?
Očito mu nismo najbolji primjer...poglavito u temi poljoprivrede (odnosno Foruma iz naslova).
Takvo je vreme došlo, prije je bilo drugačije, nije ni bilo računala, smartfona, playki i facea.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Svoje djetinjstvo nebi mjenjal za nikaj, bilo bi lijepo kad bi jednog dana i moja djeca to mogla proživjeti, al eto vrijeme se previše promjenilo...
Ja živim u uvjerenju da se bu vrijeme uskoro opet mjenjalo i da ljudi koji su imali djetinjstvo poput tvojeg budu opet sretni.
A ovi kaj su se nekad smijali i djeca koja danas ne znaju kak se teško njihovi roditelji bore nebi li im omogučili apetite koji su im sve veči budu imali grde probleme zbog svojeg opuštenog djetinjstva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh