• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
a jel to naš josa,sakrio se iza nota da se ne primeti.....:lol:

Sigurno je :lol: To se sakrio jer zna da mi paparazzi jedva čekamo da ga vidimo u medijima :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, ništa vam ne promakne :)
imam predebele čevape za flautu svirat, pa sam si našal nekaj po mjeri :lol:
da, zaokruženo je moja malenkost, a hodat , svirat i čitat note na ovom mom tenoru ti je umjetnost... svaka graba na cesti je moja...

eh da, čuo sam od ljudi da im je bilo zabavno na koncertu, a nama je bilo još zabavnije sinoć na svečanoj večeri u Hotelu Duga Resa, i kaj da kažem, da ne moram na posao, još bi si malo odspal bez problema...

:partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
izgradnja elektro instalacija

evo kako sam se bio raspitivao koja debljina žica za svjetla na prikolici,
napensala mene ekipa na 2,5 kvadrata, sunce ima kalajsano, je čvršće, al majke ti janje to ugurat u lampu :madmana:

dakle, radi se o prikolici od motokultivatora starog 30+ godina, Honda Mio Standard F600, kopačica već par godina samo kopa, i ne vuče prikolicu, pa sam se odlučio preradit ju za fergija, za potrebe prijevoza ljudstva i alata...

kratki pregled radova:

dsc03923lj.jpg


dsc03924u.jpg


dsc03925s.jpg


sve sam pospajao po šemi sa ovog foruma u temi "Utičnica za instalaciju od prikolice", i sve bi bilo super da nisam krivo "pročitao" šemu, naime, kad sam ukopčao prikolicu, skuril mi se osidurač na traktoru, pozicija nije svjetlila ni na traktoru ni na prikolici, a žmigavci su radili i na traktoru i na prikolici...

nakon detaljne dijagnostike, došao sam do rješenja , zamjenio sam lijevu i desnu žicu, odnosno masu i poziciju :roll:

žice prespojene, osigurač promjenjen, signalizacija ko beba, bolja nego na registriranim prikolicama :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Martinje na Vinici

a imala je prikolica i prvu špediciju, prijevoz tajnice planinarskog društva, prehrambenih proizvoda, te dodatnih stolica...

dsc039381.jpg


dsc039391.jpg


dsc039401.jpg


dsc03961i.jpg


malo slika sa Vinice...

dsc03944xw.jpg


dsc03945iu.jpg


dsc03946y.jpg
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Martinje na Vinici

domar i ekipa:

dsc03948i.jpg


glavno jelo se krčka lagano...

dsc03941r.jpg


miču se kosti velike, da ne smetaju kasnije:

dsc03957oq.jpg


sama fešta.... ni za javnost...

eh da, i neizostavni stroj 4x4, IMT 14+1ks:

dsc03962s.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
javi se , pa ja metnem bombu bambusa u ruksak, i krenemo lagano sa Viničke strane kroz vinograde, spustimo se na stadion, lagana šetnja, predivna priroda...

ljeti rađe odem gor u šumu se rashladit nego na Mrežnicu, onda snaš kak je dobar zrak gore... milina...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
stavljaš žicu za signalizaciju kao da ćeš uštekat trofaznu struju a ne 12V

Jel ovaj IMT od Miška?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
stavljaš žicu za signalizaciju kao da ćeš uštekat trofaznu struju a ne 12V

Jel ovaj IMT od Miška?

a čij bi bil nego od Miška :lol: , sakril je alnaser, da ne bi ponorili u noćnim satima, al ni pomoglo, svejedno se išlo u Vatrogasni na koncert pa nazat na Vinicu... ajme derneka... 2 i pol sata sam spaval taj vikend....

ma ni zbog debljine žice, nego zbog debljine kabla kaj ide do traktora, čvršći je :lol: joj da vidiš kaj se žmigavac blišći...
 
B

BAGERISTA

Guest
A sotono jena,,,,di je za jist tu si i ti a JOSA,,,,:weedman::weedman:jao koliko si ga pojite,,,cili kota ste potamanili,,,i sad lagano urnebes:partyman::partyman::drinkers:pa karte ,,,:drinkers::drinkers:
 
B

BAGERISTA

Guest
Jesi spojija JOSA,,,ta radna svitla preko direkt na trafostanicu,,,ili još mijenjaš lampadine (žarulje):lol::lol::lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, pa znaš da i ja imam PTSP (čita se: PiTijeStPiiii)... :rolfer:

e, lampadine će dobit na proliče releje, i onda mogu krepat još tri put nakon kaj ugradim relej, prvi, zadnji i nikad više!!

prva koja krepa dobit će macolom od 5 kil po lampi, i tako sve po redu, pa bum kupil obična radna svjetla sa običnom žaruljom, j3bo H3

znaš da nemam garažu, i nemam gdje radit na traktoru prek zime, zabil sam ga pod šupu kolko ide, ostatak pokijem ceradom, i bu preživil snijeg.... valjda...

pun je antifriza, a akumulator bi skinul, al možda mi vrag neće dat mira, pa bum se išal provozat po snigu :lol:
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav prijatleju Josa!

., nikako nemogu doć dotebe na red za pisanje., ALI sad tek vidim da se kotebe punooo delalo, kako na feštica?, svirki, a pal je i izlet., a sada onako ispod oka škicam kako je i tvoja prikoličica od motokultivatora došla na red., priznaj?, kopiral si me, hehehe., ALI ćeš častit sa nim vinom!...

., e, sada, kad sam spomenul vino., moram dodat, oću - neću???, imaš pravo pravcato MISNO vino jako fino!!! ... ., pazi da popi neskužidu, nemoj ji častit.-

., lip pozdrav celoj dragoj obitelji., čitamo se ... ., aj Bog! ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh