• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se sviđa možda da je krov bijele boje kao na orginalu sviđa mi se instrument ploča treba dosta truda po meni sve za 5 .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Pedale nisu ostale previsoko? Jesu li ovi nosači od armature samo privremeno ili će ovako i ostat?
 

megan

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
7
Pravljenje kabine IMT 539

Interesuje me da li neko ima link, slike ili prirucnik sa dimenzijama kabine za IMT 539 koju bi da napravim.:tractor:

Svaka pomoc dobro dosla.

:eek::
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Re: Pravljenje kabine IMT 539

Interesuje me da li neko ima link, slike ili prirucnik sa dimenzijama kabine za IMT 539 koju bi da napravim.:tractor:

Svaka pomoc dobro dosla.

:eek::

to je neisplativo raditi stakla koštaju po kvardatu do 45 eura plus gume vijci tvoj trud ,, kupi si orginal kabinu orašje i miran si , ima ih dosta povoljni po oglasima ,kupiš još je malo dotijeraš ofarbaš i gas u polje...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ajde sad mala rasprava,tko ima volje :(talk):

Ovo su prednji nosači kabine:
21460108.jpg


I sad kaj mi preporučate..:
Da tu stavljam nove gume,znaci na te nosače samo kupim druge gume i zamijenim ih,ili se probam poigrat stavljanjem nekih bolji nosača i kaj bi mi preporučili??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Tu bi trebali ovakvi nosači pasati taman i trebali bi zadovoljavati, mada ni ovi sa slike ne izgledaju preloše.

foto_7958a.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ti preporučam da si nađeš curu , povečaš prizvodnju i zaposliš 2-3 traktorista koji budu od sreče pjevali za volanom toga traktora


vaš velečsni
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
inace,sto se tice buke,vibracija i izolacije,jest da su sve te starije kabine odvojene od mjenjaca,i leze na gumama,ali ja sam primijetil da cim je traktor noviji,tim je kabina vise postavljena u odnosu na getribu. na ovim vecim traktorima koji su mlađi od 10 godina,ja se mogu skoro cijeli zavuci između kabine i getribe,a nisam mrvica. takoder su i tu bolji amortizeri,i to je valjda dovoljno,jer neku posebnu izolaciju nisam primijetil...
Marko-zamijeni te nosace,ako je moguce,koristi one koji budu kabinu jos malo podignuli, trebala bi se vidjeti razlika nakon toga.
s ovom izolacijom na haubi treba biti oprezan,ali moj zetor ju ima tvornicki nalijepljenu,debljine oko 150mm,nije otpala,i motor se ne grije.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
nosače je moguće izvest na više načina sve zavisi koliko čovjek hoće da se zayebava s tim i kolko para hoće da potroši, npr. nosači mjenjača od auta
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@MUHA:da takve gume bi to bile,dal ti znaš gdje ima toga sigurno za kupit??

@puknuti:imam nekaj od toga kaj si navel,a nekaj mi za sad ne treba :eek::

@gogo:budem zamijenio nosače,samo sad tražim savjet,dal da idem prepravljat na druge nosače ili ovdje samo gume zamijenim..Znam da je nekad u kabini bilo puno tiše nego sad,mislim da je greška u tim nosačima..

@edosoko: nešto budem iskemijao več..volje imam i vremena sad kroz zimu..

Evo još jedne slike:
21460449.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,452
Imam dvije potpuno iste kabine na dva razlicita traktora.
Ovaj duplo jaci ima kabinu nekih 30 i vise cm od mjenjaca, naprijed ima gume a iza stelajuce amortizere
Slabiji ima cijelu kabinu na gumama i blize je mjenjacu te je buka veca makar za 20%
Mislim da je glavni razlog blizina mjenjacu pa tek onda amortizeri.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to sam i pretpostavljao,a posto ti imas takve traktore,znaci bio sam u pravu. A i motor sa 6cil je i tisi od ovoga sa 4...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pitanje za kolegu @bimba,kolko su te došla stakla?i popratni matrijal za iste,znači vijci gume kaj je več trebalo za montažu stakla?
Ja sam dovoljno lud i zagrijan da se bi upustio u samogradnju kabine iz razloga kaj volim radit kemije al i iz razloga kaj jednostavno nedam 4-5 tisuća kn za kabinu kroz koju na sve strane puše,jedva jedan u nju stane i slične mane,ajde da je već na traktoru onda bi ju doradio al tolko platit pa dorađivat

Mišljenja sam da sav matrijal,željezo,šrafi,lim,farba,potrošni matrijal i druge sitnice,naravno i stakla nebi smijelo promašit cijenu od 4-5 tisuča a složila bi se puno čvršća i naravno tiša,izoliranija odvojena kabina.

Jedino kaj me u čitavoj ideji muči upisivanje takve kabine u papire,držao bi se ja oblika i mjera da to sve ne odskače vizualno od orginala al kaj kad bajo na tehničkom pita za neku pločicu sa brojem il kaj več kabina ima.

Svi vi koji imate kabine na imtejima i sličnim starijim traktorima,di i kakvu pločicu il kakav broj imate na tim kabinama?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Na mojoj kabini na prednjem staklu je samo prozirna naljepnica koje je marke kabina i nista vise.. Nigdje nema nikakvog broja ni plocice na ramu kabine.. Mislim da dok napravis kabinu, napravis novu prometnu u kojoj napisu da je traktor sa kabinom i to je to..
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Pitanje za kolegu @bimba,kolko su te došla stakla?i popratni matrijal za iste,znači vijci gume kaj je več trebalo za montažu stakla?
Ja sam dovoljno lud i zagrijan da se bi upustio u samogradnju kabine iz razloga kaj volim radit kemije al i iz razloga kaj jednostavno nedam 4-5 tisuća kn za kabinu kroz koju na sve strane puše,jedva jedan u nju stane i slične mane,ajde da je već na traktoru onda bi ju doradio al tolko platit pa dorađivat

Mišljenja sam da sav matrijal,željezo,šrafi,lim,farba,potrošni matrijal i druge sitnice,naravno i stakla nebi smijelo promašit cijenu od 4-5 tisuča a složila bi se puno čvršća i naravno tiša,izoliranija odvojena kabina.

Jedino kaj me u čitavoj ideji muči upisivanje takve kabine u papire,držao bi se ja oblika i mjera da to sve ne odskače vizualno od orginala al kaj kad bajo na tehničkom pita za neku pločicu sa brojem il kaj več kabina ima.

Svi vi koji imate kabine na imtejima i sličnim starijim traktorima,di i kakvu pločicu il kakav broj imate na tim kabinama?

stakla 5mm 1600 kn u bosni oko 7m2
gume 13 kn metar u srbiji oko 35m
šrafi 3kn kumad u srbiji 38 kom.
kod nas u hrvatskoj bi me samo stakla izašla oko 3800kn
 
Posljednje uređivanje:

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
keder je bosni nekih 2 marke za metar
staklo (triplex) u bjelovaru 500 kn/m
 

Najnoviji postovi

Na vrh