• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Interesuje me za cega sve koristite PH kad nemate kardan? imam i ja u planu da montiram PH pa zato Vas pitam.

Uteg,ralica,prednji valjak,viličar ma ima X stvari kaj se sve dade naprijed iskombinirat..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ako ću iskreno da kažem ja sam tek nakon izrade PH shvatio da mi i nije prijeko potrebna :(
najviše je koristim za ralicu za snijeg , i još je prioritetno koristim za dasku kojom guram i zemlju
viljuškar nikada ne bi montirao naprijed , probao sam i apsolutno sam nezadovoljan , traktor je tada JAKO JAKO nestabilan i i preopterećen je prednji most , viljuške su daleko naprijed i veoma opasno uizgledaju za ostale učesnike u saobraćaju

inače gledao sam na drugom forumu kako ljudi koriste kombinacije naprjed-drljača 3 krila iil kembridž valjak
nazad-sjetvospremač ili drljača 4 krila
i to mi se čini kao solidna varijanta

ja sve radim sa roto drljačom tako da nemam potreba za dvostrukom obradom

znači moje potrebe bi mogla zadovoljiti i dobra sniježna ralica koja ima svoje kačanje i prikačuje se na ploču , što je vrlo moguće i da napravim , pokušat ću prodati moju PH i ako nadjem kupca samo da pokrije moje troškove materijala pravim ovu varijantu ali nešto malo bolje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Dobra je za transport prikljucaka na udaljene parcele, da se nemoras vracati dva puta, npr rasipac naprijed nazad rd, pak kad dodjes do njive bacis gnojivo, pa frezas, i slicne stvari.
 
B

BAGERISTA

Guest
zjockoo

Jesi uzima gotovu prednju hidrauliku,,,,za taj traktor,,,ili si je radio sam....
Opako izgleda.......:prayer::prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Prehebeno,,,,,,,svaka čast..:prayer::prayer:ispada ko da je z butige došlo..
Koliko su te došle ove automatske kopče,,,,na rukama,,i koja su kategorija.....imaš i iza takve,,ili si ovo od naprijed odradija,samo s njima..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
......pa i mnogo serijski proizvođači mogli bi da ti pozavide na ovome :prayer:

nije li ova ralica malo predaleko naprijed
a koliko vidim nema mogućnost tiltovanja ?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
zjockoo svaka cast:partyman:bas lijepo pristaje..malo ga je popunilo naprijed(nije vise onak prazan), nadam se da ces ju kvalitetno iskoristiti:prayer:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
......pa i mnogo serijski proizvođači mogli bi da ti pozavide na ovome :prayer:

nije li ova ralica malo predaleko naprijed
a koliko vidim nema mogućnost tiltovanja ?

Blizu je da bliže nemože. Izgleda ti tako jer ima posebno veliki kut zakretanja; treba mi to u jednom dijelu posla kod kuće; kada čistim oko plastenika jer se s njih sav snijeg sruši uz bok, pa ako ga guraš pod malim kutem od plastenika tada ti višak snijega počne gurati bočnu stanicu i potrgaš najlon...
Kako ne, štelanjem dužine toplinka dobiješ tilt, samo ovisi u koju stranu je zakrenuta
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Prehebeno,,,,,,,svaka čast..:prayer::prayer:ispada ko da je z butige došlo..
Koliko su te došle ove automatske kopče,,,,na rukama,,i koja su kategorija.....imaš i iza takve,,ili si ovo od naprijed odradija,samo s njima..

kuke dođu 684 kn / kom, kategorija 2
 
B

BAGERISTA

Guest
Trgo-agencija,,prepostavljam,.....
takve sam mislija stavit na agrija iza,,,ili trebaju veče.......:?::?:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Trgo-agencija,,prepostavljam,.....
takve sam mislija stavit na agrija iza,,,ili trebaju veče.......:?::?:

Staviš kakve želiš, ovisi ti o klinovima koje imaš na priključcima. Ja namjeravam staviti i iza; puno je brže i lakše kopčati na taj način
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijeruj mi uza mi riječ iz usta,,,,,,,,,,,..;);)
Meni su svi prikljuci da ih fergi mali kopča,,,,,jedino je bija utovarivač,,,za bale,,nekad na 560,,ima veče pa smo stavili,,bukule,,,koje si moga skidat..

A na agriju imam ko na 560,,,nači šira rupa,,pa kad nešto kopčam moram stalno seljakat te bukule,,,čak mi je okretač s manjim klinovima,,,ko za fergija,,,,,,e sad koja je kategorija to pojima nemam....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ok ugao zakretanja mi stvara nerealnu sliku , vidim da se dosta zakreće

tilt se kod mene naziva da kašika radi nezavisno od točkova , znači ako recimo neki od zadnjih točkova naiđe na rupu ili izbočinu kašika i dalje leži ravno na podlozi
znači rotiranje prednje daske
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
ok ugao zakretanja mi stvara nerealnu sliku , vidim da se dosta zakreće

tilt se kod mene naziva da kašika radi nezavisno od točkova , znači ako recimo neki od zadnjih točkova naiđe na rupu ili izbočinu kašika i dalje leži ravno na podlozi
znači rotiranje prednje daske

Znam na što misliš pod "tilt", ne brini. Lako ga mogu postići vađenjem jednog od klinova na polugama; tako će poluge raditi nezavisno tj. "plivati" s obzirom na teren.
Evo malo drukčijeg gledišta, kažem, bliže ne može jer bi udarala po kotaču
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Koliko je široka ralica kad je ravan položaj i do kraja zakrenuta?

Ljepota je u detaljima, a ti detalji su gore iz čiste zahebancije...

Široka je 250 cm
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh