• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kad sam ja prije nekih godinu i pol bio zaniteresiran za prednji utovarivač i kada sam pogledao ovu sliku odmah sam odustao od te ideje..pa njega ovaj utovarivač pojede za doručak!! Da mi je samo znati tko je vlasnik traktora pa da čujem detalje!! :icon_e_biggrin:
tus800435pimt5494wd1ful.jpg
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da je ova korpa namjenjena za utovar lakih rasutih tereta, npr. krumpir, luk i sl.
Sigurno je neki povrčar u pitanju kojemu ovo bude nadasve dobro poslužilo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma utovarivač mu paše, ali ovi nosaču su majko mila :)

Ja sam komentirao korpu iz razloga što ona predstavlja to kakav se posao bude radio s tim traktorom i utovarivačem.

Inače, meni za 549 DV najbolje paše onaj KMG-ov utovarivač s 3 cilindra.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Boja može biti prema želji kupca, večinom su to boje traktora.

Na IMT prema gornjoj slici inače ide jedna manja linija utovarivača, sa 4 cilindra, ali gabaritno poprilično manja, međutim želja kupca je bila staviti drugu liniju zbog visine podizanja te veću korpu zbog utovara krumpira.
Inače je to utovarivač iz 2007. godine, koji zajedno sa traktorom još danas tovari krumpir.

Lp
Goran
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Boja može biti prema želji kupca, večinom su to boje traktora.

Na IMT prema gornjoj slici inače ide jedna manja linija utovarivača, sa 4 cilindra, ali gabaritno poprilično manja, međutim želja kupca je bila staviti drugu liniju zbog visine podizanja te veću korpu zbog utovara krumpira.
Inače je to utovarivač iz 2007. godine, koji zajedno sa traktorom još danas tovari krumpir.

Lp
Goran

Dali imate možda sliku od toga manjega utovarivača sa IMT 549? I dali znate kako se ponaša traktor sa tim utovarivačem..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Dali imate možda sliku od toga manjega utovarivača sa IMT 549? I dali znate kako se ponaša traktor sa tim utovarivačem..

A zašto ne bi na Zetora? Zato što nema prednju vuču?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ovaj mu već bolje pristaje, al ja sam mišljenja da taj traktor ne može iskoristiti taj utovarivač 100%, za taj traktor mi je ipak onaj KGM-ov kao što je ŠANANA rekao, nemojte me krivo shvatiti da govorim da vaš utovarivač ne valja, naprotiv, ja sam mišljenja da je to jako dobar utovarivač i jako kvaliteta i sviđa mi se baš.. Na 549 ga ne bi stavio iz razloga jer bi mi on razvalio traktor, da imam nekakav jači, definitivno bi takav utovarivač bio moj prvi izbor..

Ljepo je vidjeti da se i u Hrvatskoj može nešto još uvjek proizvesti, sve pohvale za utovarivač i volju za napretkom!

Zetorproxima90 pa da, najviše iz toga razloga što nema prednji pogon, mada za utovar suhih rolo bala mu i ne bi trebao, al opet kada bi imao prednji utovarivač, gledao bi da što više s njim, a da se što manje ja uprežem pa bi to onda nekada i bilo tereta za nositi...Al mislim da ništa još neko vrijeme od prednjega utovarivača, dok se malo to sve stabilizira u poljoprivredi pa onda će mo sve vidjeti..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, taj 5320 lijepo na prodaju i uzmeš 6340 i onda imaš dobar stroj za skoro iste novce na koji možeš staviti i pravi utovarivač.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Ovaj mu već bolje pristaje, al ja sam mišljenja da taj traktor ne može iskoristiti taj utovarivač 100%, za taj traktor mi je ipak onaj KGM-ov kao što je ŠANANA rekao, nemojte me krivo shvatiti da govorim da vaš utovarivač ne valja, naprotiv, ja sam mišljenja da je to jako dobar utovarivač i jako kvaliteta i sviđa mi se baš.. Na 549 ga ne bi stavio iz razloga jer bi mi on razvalio traktor, da imam nekakav jači, definitivno bi takav utovarivač bio moj prvi izbor..

Ljepo je vidjeti da se i u Hrvatskoj može nešto još uvjek proizvesti, sve pohvale za utovarivač i volju za napretkom!

Zetorproxima90 pa da, najviše iz toga razloga što nema prednji pogon, mada za utovar suhih rolo bala mu i ne bi trebao, al opet kada bi imao prednji utovarivač, gledao bi da što više s njim, a da se što manje ja uprežem pa bi to onda nekada i bilo tereta za nositi...Al mislim da ništa još neko vrijeme od prednjega utovarivača, dok se malo to sve stabilizira u poljoprivredi pa onda će mo sve vidjeti..

Drago mi je što Vam se sviđa, te što je prepoznata naša želja za napretkom i sam napredak.
Ja Vas u potpunosti razumijem, međutim kada ga gledate u živo to je nešto opet drugačije. Nije mu inače prevelik, samo što ga mi u pravilu nešto više smještamo tako da zadržimo visinu podizanja uz maksimalno približavanje utovarivača ka traktoru.

Lp
Goran

Evo ih.

Jel imate kakve slike da ste stavljali na Zetora proximu ili 6245?

Evo ih...











 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koliko je široka korpa na toj proximi?
Izgleda mi nekako malo,mislim da taj traktor može puno više.
mišljenja sam da bi trebala bit bar 2 metra!
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Koliko je široka korpa na toj proximi?
Izgleda mi nekako malo,mislim da taj traktor može puno više.
mišljenja sam da bi trebala bit bar 2 metra!

Korpa je široka 1,5 m. Inače su korpe za utovar stajnjaka nešto uže od korpi za rasute terete, a i širina je prema želji kupca.

Lp
Goran
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Korpa je široka 1,5 m. Inače su korpe za utovar stajnjaka nešto uže od korpi za rasute terete, a i širina je prema želji kupca.

Lp
Goran

Jeste to vi okretali prednje blatobrane? Baš izgleda smiješno ovako. Jel mi možete poslati okvirni izračun cijene na pp sa joystickom...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Drago mi je što Vam se sviđa, te što je prepoznata naša želja za napretkom i sam napredak.
Ja Vas u potpunosti razumijem, međutim kada ga gledate u živo to je nešto opet drugačije. Nije mu inače prevelik, samo što ga mi u pravilu nešto više smještamo tako da zadržimo visinu podizanja uz maksimalno približavanje utovarivača ka traktoru.

Lp
Goran

Kolika je podizna moć toga utovarivača na IMT-u?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
nevezano uz temu! kak su cudni svi ovi novi traktori! prednji kotac mu je odma kod kabine!, bokte kod mene ima bar metar i pol od kabine do prednjeg kotaca! pa njih prazan utovarivac podize kak su kratki!
koja je to razlika izmedju onog dugačkog torpeda 9006,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
nevezano uz temu! kak su cudni svi ovi novi traktori! prednji kotac mu je odma kod kabine!, bokte kod mene ima bar metar i pol od kabine do prednjeg kotaca! pa njih prazan utovarivac podize kak su kratki!
koja je to razlika izmedju onog dugačkog torpeda 9006,

E pa kolega takvi su ti svi novi traktori. Manji je međuosovinski razmak nego kod starih traktora kao što je Torpedo ili Deutz od 90ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh