• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: New Holland

Da pitam još samo u vezi utovarivaca!
Jel na taj traktor može ići?
Vidio sam na par traktora ista na yt!
Ja u dodatnoj opremi nisam vidio da ima!
P.s. Ne mislim kupovat nego samo pitam!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: New Holland

A kaj te zanima? Te "originalne" utovarivače proizvode Ameri za vlastito tržište i kod nas se ne prodaju (u osnovi). Pitaj trgovca traktorima ili ugradi univerzalnog, recimo RM TN270.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Kadi se kopča taj prednji utovarivac ?
Ja imam NH T3040 mali traktorčič ine mislim kupovat za njega. nego sam vidio 3-4 videa na yt kako imaju to, čak i slabiji modelbod moga i ja gledam i gledam, ali nikako ne kužim di su ga metnuli i kako priključili?

Upravo montiramo utovarivač na jedan takav traktor, pa ću Vam postaviti slike.

Lp
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja si razmišljam složit upravljanje na joistick za utovarivač i ovaj LCS me impresionirao. Šteta što vjerojatno košta kao moj cijeli utovarivač. :)
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: New Holland

A kaj te zanima? Te "originalne" utovarivače proizvode Ameri za vlastito tržište i kod nas se ne prodaju (u osnovi). Pitaj trgovca traktorima ili ugradi univerzalnog, recimo RM TN270.

Pa zanima me kako se to kopča i di!?
Vidim na videu da je STOLL!

Upravo montiramo utovarivač na jedan takav traktor, pa ću Vam postaviti slike.

Lp

Pozdrav.
Jedva čekam slike, i napiši nešto o temu di set kopčali i tako...! :smile:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj ti nije jasno???

Uz svaki utovarivač dolaze konzole (nosači) koji se montiraju na traktor, a na njih se kopča utovarivač, utovarivač kad skineš, konzole ostaju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovako, svaki traktor ima na sebi mjesta-pozicije gdje se montiraju konzole, obično je to napred na koljevku, pa veza ide prema srednjem spoju traktora, odnosno zvono i zatim dalje nazad prema trubama.
E sad, kod svakog traktora je to drugačije razmješteno.

Svaki proizvođač utovarivača zna na bilo kojem modelu traktora kako ga treba povezati sa konzolama da nebi traktor pukao prilikom rada sa utovarivačem, jer se prilično velike sile događaju tokom rada.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za te vaše najmanje modele prednjih utovarivača namjerno je ostavljno stolno kopčanje, ili jednostavno zbog rijetke ugradnej vam se ne isplati raditi novi model kopčanja kao što je na vašim večim utovarivačima??
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@goran.faic, hvala na slikama. Jel bi mi mogao reci samo koliko kosta takav utovarivac, pošalji mi u PM!
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Za te vaše najmanje modele prednjih utovarivača namjerno je ostavljno stolno kopčanje, ili jednostavno zbog rijetke ugradnej vam se ne isplati raditi novi model kopčanja kao što je na vašim večim utovarivačima??

S obzirom na dimenzije novog modela kopčanja dogodilo bi se to da bi bilo preveliko za te male traktore, a opet je bitno utovarivač spustiti što niže pa bi zbog toga došlo i do zapinjanja novih nosača za prednje kotače. Još jedna bitna stvar je raspored sila i točaka kopčanja, jer ti mali traktori večinom nemaju kvalitetna mjesta za kopčanje utovarivača, pa je potrebno neke njegove postojeće vijke mijenjati sa vijcima više čvrstoće i montirati stari tip kopčanja koji u ovome slučaju puno ravnomjernije opterećuje iste točke.

Pa kaj more tu kvrgu napred uopće i dignuti?
Kaj se uopće može raditi s takvim utovarivačem na tak malom traktoru?

Inače se sa njima da jako fino raditi, pogotovo poslovi u peradarnicima, kod manjih domačinstava, utovara svega kao i sa velikim traktorima i utovarivačima, samo u manjem obimu. Ovaj izgleda malo opasnije zbog izgleda same korpe, a i ona je svega 1,3 m široka. Kad se utovarivač spusti kopčanje radnog tijela dolazi skroz do kotača, a ova prva linija je stvarno lagana tak da mu ne predstavlja preveliko opterećenje.
Iznenađuje činjenica da ponekad takav mali traktor ili neki traktor od 60-80 KS koji ima veći međuosni razmak djeluje sigurnije sa utovarivačem od znatno jačih traktora kojima je smanjem međuosni razmak. Normalno da tu igra ulogu i masa podizanja pojedine linije koja je unaprijed predviđena za pojedine tipove traktora, jer ovaj mali maksimalno podiže do 800 kg, dok ovi veći od 1600 - 2200 kg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
postovani g.faic dal imate mozda koju sliku od utovarivaca koji je montiran na fiatagria 90-90 zanima me kako to izgleda i ak mi mozete rec neku cijenu koliko bi kostao sa ovom korpom koja je na ovom malo traktorcicu,jer bi cak mozda iduce godine stavljao na svoj traktor
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Pa kaj more tu kvrgu napred uopće i dignuti?
Kaj se uopće može raditi s takvim utovarivačem na tak malom traktoru?

Da vidiš kaj oni miči DF agrkid od 51ks radi sve....
Ovo je super kombinacija za male štale, il bolje rečeno gospodarstva...

Dns na putu kući, gledam jednog lika u zetoru i čisti snjeg s korpom.. :D
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
postovani g.faic dal imate mozda koju sliku od utovarivaca koji je montiran na fiatagria 90-90 zanima me kako to izgleda i ak mi mozete rec neku cijenu koliko bi kostao sa ovom korpom koja je na ovom malo traktorcicu,jer bi cak mozda iduce godine stavljao na svoj traktor

Evo slika na Fiatu 88-94, s time da je to stari model utovarivača sa starim tipom
kopčanja.
Cijene Vam pošaljem u PM.





Lp
Goran
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ovaj Fiat 88-94 je moj traktor iz vremena dok je imao gume čelestonke jer već 4 godine ima nove gumei taj utovarivač radi besprijekorno i danas.Jako sam zadovoljan utovarivačem i razmišljam da stavim Strojometalov utovarivač na Fendt 714 vario.
 

Najnoviji postovi

Na vrh