• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
jel mi netko moze objasnit kako ispravno stavit slike, tj. da ih svi vide? jer ovako netko moze, a netko nemoze..

mtd..da, mislim da si mogao i jeftinije proci hehe :). al sada imas stroj, nije te briga. samo mi rec, jel treba bas orginal prikolica za super special, mislim serijski jel proizvedena ili je opcenito za labinprogrese? jel sam cuo da, ako nije isti broj o/min, tj. ako nije orginal za taj model, moze cijeli diferencijal popucat,sto je i logicno, ipak. kako cu znat da je za nju, jel mozda po debljini izlaznog vratila, jel on isti kod svih?

aaa 506-ca.. dao sam je prijatelju proljetos u planinu da okopa krumpire s njom, posto ja imam svog labinca :). i nalio je cisti benzin, jbt ga, zaribao motor :/. sada mi ga se neda opravljat, posto sam s njim i prije jako malo radio. i istina je, jako je brz bio, mada nisam nikad mjerio vjerujem da ide oko 30 km/h.
pozdrav! :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Nije bitan model,ako je prikolica oriđiđi onda odgovara za sve labince,samo bi trebalo pitat puknutog jel bi odgovarala od goldonija
 
S

staffmen

Guest
Za frezanje je koma,čak sam je uspio i prevrnuti:scratch
Po tvome mjerenju ideš brže nego ja s pogonom na kardan:partyman:
Puknuti,da li imaš šemu od Specijala,nešto bi si naručio pa da si olakšam

evo naso sam nesto jako zanimljivo na netu trazio sam vec duze vrijeme i evo ga ...to bi tebi pasalo
http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/rps/ponuda/prikljucci/oglas-11891596.htmlž

mislim da je ovo odlicno rjesenje za modele bez okretnih rucki...al mene vise zanima dal bi ja mogo prepravit to na svog mondiala ako bi promjenio prirubnicu koja se kopca na kardan i dal bi on bio dosta jak da to tera.!?
ako bi bio zahvat prevelik smanjio bi ga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Prikolica mora biti kakva mora biti , orginal .
Home made prikolice se rade od diferencijala fiat 1300 popularni tristać .Još je jedini dostupan na prostorima oko nas .
Navodno ih rade od lade , forda itd ali to nije isti prijenos.
Orginal paše jedino od fiata 1100 . Prijenosni omjer je 1:4 ,1
To odgovara broju zubi na diferncijalu 10:41 i to je nemoguče izmjeriti okretanjem , najbolje rastaviti .
Svakako preporučam na asfaltu ili na tvrdom putu isključivati pogon prikolice jer uvileike olakšava manevriranje traktorom i melem je za mjenječ .
Odnosno gdje god to prilike dozvoljavaju .
Da ne bi sad bilo puknuti je rekao niz mokar put ili spuštanje po travi svakako uključiti .
Ne bojte se uključivati u hodu, ne uzubljuje se zubac nego pomiče vratilo , naravno kad proklizi onda treba stati pa uključiti pogon prikolice .
Edit , krivo sam napisao orginal je fiat 1100 a tristač je prvi slićni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
.
Home made prikolice se rade od diferencijala fiat 1300 popularni tristać ..

baš imam jednega negdje spremljena jer sam mislio sam raditi prikolicu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
baš imam jednega negdje spremljena jer sam mislio sam raditi prikolicu
Editirao sam gore jer sam krivo napisao .
Vozio sam jedno vrijeme na tristaću ali nije naj ,naj ..mislim da je on prebrz:scratch
S njm večinu momenta prenosi na prikolicu pa gura prednju osovinu .
No kad nema drugoga dobar je :mad:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
evo jos nekih slikica, ali ovaj put moj ss sa mondialom 8 ks kako ja mislim, koji mi se cini jaaakkoo spor, pa jel mi moze netko rec jel to tako treba ili nesto s njim nije u redu.?.. jer u rikverc ide duplo brze nego naprijed.
:prayer::shock::madmana:da ti nije ukopčan reverzebilni mjenjač
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
heheh, jel mi mozes malo pojasnit sto to znaci, na netu ne mogu nac :/. jos sam mlad, svakako mi treba iskustva :)

a neznam, ja sa svojim super specijalom pod jako malim gasom, skoro nikakvom, idem kao on pod punim zagerom..jel to nesto serijski na mondialu,, ili je se ugradi, jer kupljen je polovan,ali skoro nikako nije radio. poz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
heheh, jel mi mozes malo pojasnit sto to znaci, na netu ne mogu nac :/. jos sam mlad, svakako mi treba iskustva :)

a neznam, ja sa svojim super specijalom pod jako malim gasom, skoro nikakvom, idem kao on pod punim zagerom..jel to nesto serijski na mondialu,, ili je se ugradi, jer kupljen je polovan,ali skoro nikako nije radio. poz
Jel ima tri brzine za vožnju naprijed jednu za vožnju u rikverc ili obrnuto?
 

Najnoviji postovi

Na vrh