• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
a neznam, kod tebe se drukcije gasi? jer to u mene mora bit stisnuto pri paljenju, i dok motor radi, jer inace se ugasi :)

Kako ga pališ....:scratch..pošto jednom rukom moraš držati ručku stisnutu???
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
To ti imaju samo noviji modeli, kao sigurnost ako padneš ili ti MTK pobjegne.
Ili je stisnuta ta ručka za sigurnost ili mora biti stisnut kuplung (kak prilikom paljenja).

e da, najvjerovatnije zbog sigurnosti. a daj mi reci, jel ovo orginal labinprogresova cisternica, ili je nesto homemade :



Uploaded with ImageShack.us

jel mi izgleda jako orginalno?
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Kako ga pališ....:scratch..pošto jednom rukom moraš držati ručku stisnutu???

ne, ne.... ima dolje ispod mala zakacka, zakacis rucicu i ona stoji. a cim je stisnes, zakacka spadne, rucica se podigne i motor se ugasi :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Mislim da sam vidio takvu na njuškalu,mogla bi biti oriđiđi
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Mislim da sam vidio takvu na njuškalu,mogla bi biti oriđiđi

aha. ma i meni se cini kao 'oriđiđi' hehe :). bas bi mi trebala jedna takva, za zaljevat krumpire dusu dala, pumpu na kardan i super! :D
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
jos samo da upitam... u mog labinca imaju 2 izlazna vratila, kardana. doljnji, logicno, sluzi za kard.prikolicu, za frezu, za kosilicu itd... ali ovaj gornji je malo manji i na visem polozaju. budem uslikao. uvijek sam ga zagledao, ali se i nisam bas trudio da saznam zasto sluzi. jel mi netko moze dat odgovor?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
jos samo da upitam... u mog labinca imaju 2 izlazna vratila, kardana. doljnji, logicno, sluzi za kard.prikolicu, za frezu, za kosilicu itd... ali ovaj gornji je malo manji i na visem polozaju. budem uslikao. uvijek sam ga zagledao, ali se i nisam bas trudio da saznam zasto sluzi. jel mi netko moze dat odgovor?
Ima tri "vrste " okretaja
Kad je mjenjač u rikvercu , prvoj i četvrtoj ...brze / spore tad staviš u ler .
u četvrtoj imaš okretaje direkt kao na motoru , ove druge su manje , rikvrc se kontra vrti
Imaš brojeve okretaja ,ja postao ... mislim na ovoj temi , da ću ponovno neću :drinkers:
Sad ti kombiniraj , oš za vitlo , krumpire sortirati ili lješnjake prebirati , deca to je stroj za sve
29qazo8.gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

staffmen

Guest
Ima tri "vrste " okretaja
Kad je mjenjač u rikvercu , prvoj i četvrtoj ...brze / spore tad staviš u ler .
u četvrtoj imaš okretaje direkt kao na motoru , ove druge su manje , rikvrc se kontra vrti
Imaš brojeve okretaja ,ja postao ... mislim na ovoj temi , da ću ponovno neću :drinkers:
Sad ti kombiniraj , oš za vitlo , krumpire sortirati ili lješnjake prebirati , deca to je stroj za sve
29qazo8.gif

haha
ova zadnja recenica je legendarna

e bosilje jos da kupis kosu bocnu za njega o kojoj smo pricali ja i mtd bio bi pravi poljoprivrednik
nego daj mi reci jesi isprobo mondiala?!
 
S

staffmen

Guest
jos samo da upitam... u mog labinca imaju 2 izlazna vratila, kardana. doljnji, logicno, sluzi za kard.prikolicu, za frezu, za kosilicu itd... ali ovaj gornji je malo manji i na visem polozaju. budem uslikao. uvijek sam ga zagledao, ali se i nisam bas trudio da saznam zasto sluzi. jel mi netko moze dat odgovor?

ajd ga izslikaj u detalje za mene i jos neke koji ga nikad u zivo nisu vidli :D

i reci mi jesi isprobo mondiala, dal je rijesen problem s brzinom??
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
haha
ova zadnja recenica je legendarna

e bosilje jos da kupis kosu bocnu za njega o kojoj smo pricali ja i mtd bio bi pravi poljoprivrednik
nego daj mi reci jesi isprobo mondiala?!

heheh,, ma ne treba meni kosa za njega :).. volim ja sjest u svoju 42-ojku i laganini sa jako dobrom i ostrom zubacom :D
evo jesam, isprobo sam mondiala.. i pomakao sam prema motoru onu polugicu. tada ima 3 brzine naprijed i jedan rikverc. a kad je polugica vani, onda su tri u rikvercu i jedna naprijed. nikakve razlike. ma, valjda treba biti spor :(

evo kad sam vec uslikao i uploadovao, pogledajte s cim masno zaradujem sljedeci tjedan-dva :)




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

veliki pozdrav! :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
evo jesam, isprobo sam mondiala.. i pomakao sam prema motoru onu polugicu. tada ima 3 brzine naprijed i jedan rikverc. a kad je polugica vani, onda su tri u rikvercu i jedna naprijed. nikakve razlike. ma, valjda treba biti spor :(
El sad vidiš zašto sam odustao , jednostavno ti se nije dalo objasniti dok sam nisi došao tj.probao
Još samo čekam da mtd kaže kako njegov nema 3 +3 napriejd nego 2+2 .
Ali ne bojim se ja shvatit će i on , polako ...za školu života treba vremena i strpljenja .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Jel me netko tražio,pitao za mene......:scratch
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
El sad vidiš zašto sam odustao , jednostavno ti se nije dalo objasniti dok sam nisi došao tj.probao
Još samo čekam da mtd kaže kako njegov nema 3 +3 napriejd nego 2+2 .
Ali ne bojim se ja shvatit će i on , polako ...za školu života treba vremena i strpljenja .

hm... ne, ne... tri su brzine naprijed, 100%... a u suprotnom, tri su nazad :/. neznam zasto to nije u redu, al tako mu i na mjenjacu pise. 1,2,3 pa onda H-to bi trebao bit rikverc...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Evo nekoliko priključaka:

ROTO-KOSA S SAKUPLJAČEM TRAVE
fmkt8l.jpg


ROTO-KOSA
34yvf44.jpg


STRIŽNA KOSA
bi2lq9.jpg


FREZA ZA SNIJEG
qybtac.jpg


PRIKOLICA
14vsnc8.jpg


ŠPRICA
15n0olc.jpg


CENTRIFUGALNA PUMPA
b64kkh.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
ima svakakvih korisnih dijelova. al ipak bi ja sve mijenjao za kardansku prikolicu :(. hehe
a ova prikolicica sto se zakaci kad je kopacica zakacena. vec sam nabavio kotace, cim me zima utjera u garazu, pravit cu je. ono je previse nezgodno, otkacivat prikolicu, pa kopacicu zakacivat, na svakoj njivi :/
a sto mislite o ovome :



Uploaded with ImageShack.us
 
S

staffmen

Guest
El sad vidiš zašto sam odustao , jednostavno ti se nije dalo objasniti dok sam nisi došao tj.probao
Još samo čekam da mtd kaže kako njegov nema 3 +3 napriejd nego 2+2 .
Ali ne bojim se ja shvatit će i on , polako ...za školu života treba vremena i strpljenja .

slazem se puknuti...
pa ljudi pa i imas naljepnicu na rucici i stoji da imas jedan zub za dva rikverca 1 zub za prvu i drugu i jedan zub za trecu i cetvrtu sto znaci da imas sveukopno tri zuba.
znaci jedan zub rikver drugi 1. treci zub 2. i sa reduktorom brze spore. i to je sve skupa 4napred i 2nazad..

al opet nikad nisam to vidio al svuda kuda sam cito a cito sam dosta tako pise i nemozete sad tvrdit da ima 3 napred kad i u knjizici od mtk-a pise da ima dvije!!

to je ko da ja kazem za svog mondiala da ima 4 napred a ubiti ima tri

al nek vam bude da ste negdje blize ja bi doso isprobat to... vjerovat cu vam samo kad snimite video i da na videu vidim i cujem kak to saltas od prve redom pa sve do "trece"
 

Najnoviji postovi

Na vrh