• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
ima svakakvih korisnih dijelova. al ipak bi ja sve mijenjao za kardansku prikolicu :(. hehe
a ova prikolicica sto se zakaci kad je kopacica zakacena. vec sam nabavio kotace, cim me zima utjera u garazu, pravit cu je. ono je previse nezgodno, otkacivat prikolicu, pa kopacicu zakacivat, na svakoj njivi :/
a sto mislite o ovome :



Uploaded with ImageShack.us

ljepo ljepo samo je pitanje dal ima dovoljno snage?!

e zanci 2 su kardana
sad mi reci na koji kopcas frezu
gornji ili donji!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Uvijek na donji. Gornji se rijetko koristi. Uglavnom za remenicu.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
235
Evo nekoliko priključaka:

FREZA ZA SNIJEG
qybtac.jpg


Imaš li još kakvu sliku i podataka o frezi za snijeg?
Jel to original priključak od Labin progresa?
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
ljepo ljepo samo je pitanje dal ima dovoljno snage?!

e zanci 2 su kardana
sad mi reci na koji kopcas frezu
gornji ili donji!?

a neznam prijatelju, ja brojim 3 naprijed :/
frezu kopcam na doljnji kardan.. gornji je nesto manji pa nemoze. eto rece mi puknuti da moze vitlo na njega. jojj sto bi to volio vidit ... moj labinac sa vitlom! :D
 
S

staffmen

Guest
Uvijek na donji. Gornji se rijetko koristi. Uglavnom za remenicu.


za kakvu remenicu?!
a znaci na donji se kopca i freza i prikolica!?

a kolko brzina tj koje su brzine vrtnje gornjeg kardana...3000o/min ?!- znaci to je dobro za banzek napr ili tak nekaj di treba puno obrtaja..
po tomu su onda mogli napravit sve na jednom kardanau ovak je ovaj fakticki suvisan ak sam dobro skuzio?!

a ta dva su neovisna jedan o drugom?!
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
za kakvu remenicu?!
a znaci na donji se kopca i freza i prikolica!?

a kolko brzina tj koje su brzine vrtnje gornjeg kardana...3000o/min ?!- znaci to je dobro za banzek napr ili tak nekaj di treba puno obrtaja..
po tomu su onda mogli napravit sve na jednom kardanau ovak je ovaj fakticki suvisan ak sam dobro skuzio?!

a ta dva su neovisna jedan o drugom?!

da,da gornji je i za frezu i za prikolicu, kosilicum, sta ja znam... pisao je puknuti vec, imaju 3 brzine vrtnje gornjeg kardana.. u 2 je sinknoriziran sa obrtajima motora, u 1 nesto manje o/min a u rikvercu se okrece u suprotnom smjeru. s tim da brze/spore stavis u ler.
ma nije suvisan, tu je on s razlogom. i da, neovisini su jedan o drugom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
sad ovih dana mozda sredim imt 506 koji stoji vec 10g kod ujaka a njemu netreba pa ce mi onj bit iskljucivo za transport al ovaj laksi...

Što je sa njime,jel proradio.....:scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
za kakvu remenicu?!
a znaci na donji se kopca i freza i prikolica!?

a kolko brzina tj koje su brzine vrtnje gornjeg kardana...3000o/min ?!- znaci to je dobro za banzek napr ili tak nekaj di treba puno obrtaja..
po tomu su onda mogli napravit sve na jednom kardanau ovak je ovaj fakticki suvisan ak sam dobro skuzio?!

a ta dva su neovisna jedan o drugom?!

Reduktor- (brze /spore ) staviš u ler
Tada gornjom osovinom upravljaš preko mjenjača za izbor brzina ...tako u 3/4 ima 3000 rpm-a odnosno direk s radilice
,740 kad staviš u 1/2 i suprotno od toga 1390 kad staiš u rikverc
 
S

staffmen

Guest
Što je sa njime,jel proradio.....:scratch

je...evo reko sam vec prije da sam mu izmjerio 32 na sat
nis ne radim osim kaj vozim s njim
vozio sam 600kg ko iz pi***e
 
S

staffmen

Guest
Reduktor- (brze /spore ) staviš u ler
Tada gornjom osovinom upravljaš preko mjenjača za izbor brzina ...tako u 3/4 ima 3000 rpm-a odnosno direk s radilice
,740 kad staviš u 1/2 i suprotno od toga 1390 kad staiš u rikverc

znaci gornji radi samo kad se mtk ne krece, znaci mora reduktor bit u leru!?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Pa ja sam primjetio da mi se u frezanju i gornji okreće,a da nije reduktor u leru kada bi pustio kvačilo bilo bi....:axe:
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90

hmm... hvala ti prijatelju na pomoci, al mi je nezgodno nekako iz HR uvozit prikolicu. :/
inace sam iz bih, Tomislavgrad. evo bas sam danas prolazio kroz susjednu opcinu, Posušje pa sam ispred neke kuce ugledao prikolicu :). orginal labinova, u losijem stanju sto se tice vanjskog izgleda. stoji vani cini mi se vec duze vremena pa sam zakljucio da ju ne koristi, da mu semo bezveze stoji pred kucom. mislio sam se raspitat al ne bi gazde u kuci. tako da cu ubrzo morat otic ponovno :). pozelite mi srecu! :D
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90

ma neznam, nezgodno mi je malo iz HR uvest prikolicu :/
nego, bas sam danas prolazio kroz susjednu opcinu, Posušje, (ja sam inace iz Tomislavgrada), i ispred neke kuce sam ugeldao orginal labinovu kard. prikolicu :).. u losijem je stanju, vidi se da dugo stoji ispred kuce i da se ne voza... malo je korozija uhvatila, al to mi je najmanji problem. i bas sam se htio raspitat za nu, al nebi gazde kod kuce. tako da cu iducih dana ponovno otic. pozelite mi srecu! hehe :D
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90

hmm.. nezgodno bi mi bilo uvozit iz HR, inace ja sam iz Tomslavgrada (BiH). pa da odmah se pohvalim, danas sam prolazio kroz susjednu opcinu (Posušje) i vidio orginal labinku kardansku kod jedne kuce. da se lako primjetiti da se ne koristi, jer je odlozena iza kuce i zarasla je u travu, pa i zahrdala malo al to bi bio najmanji problem. bas sam se mislio raspitat za nju, al rekose mi da gazda nije kod kuce... tako da cu, ako Bog da, sljedecih dana otic i vidit, sta i kako :). pozelite mi srecu! hehe :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh