• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
Pa šta nije bijeli dim iz auspuha posljedica nesagorjele nafte u auspuhu..:scratch

najvjerojatnije je.
stavi malo ulja u auspuh ili nafte takoder ce izlazit bjeli dim.... :D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Taj bijeli dim izlazi konstantno. Čim upali kad je još hladan odmah počinje izlaziti.
Ja sumnjam da je potrošen cilindar odnosno nekad davno su mijenjane karike jer su bile polomljene pa je moguće da je cilindar izgreban. Ma ustvari trebao bih izmjeriti komresiju
 
S

staffmen

Guest
Taj bijeli dim izlazi konstantno. Čim upali kad je još hladan odmah počinje izlaziti.
Ja sumnjam da je potrošen cilindar odnosno nekad davno su mijenjane karike jer su bile polomljene pa je moguće da je cilindar izgreban. Ma ustvari trebao bih izmjeriti komresiju

pa vjerojatno trosi ulje...tak je meni bilo kad su osle karike u k**ac...
dal primjecujes da previse trosi ulja?!
ili mozda nema dobro sagorjevanje.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pa vjerojatno trosi ulje...tak je meni bilo kad su osle karike u k**ac...
dal primjecujes da previse trosi ulja?!
ili mozda nema dobro sagorjevanje.

Sad kad naljevam shell rimulu manje troši, a kad sam naljevao super 3 voljela je popiti, za sagorjevanje ne znam, sumnjam i ja na karike i cilindar. Znala se ona posebno kod prvog frezanja i pregrijati tad bi počeo sukljati crni dim...uglavnom
šta je sve prošla dugo je i izdržala, al fascinira me da uvijek pali od prve:scratch
 
S

staffmen

Guest
Sad kad naljevam shell rimulu manje troši, a kad sam naljevao super 3 voljela je popiti, za sagorjevanje ne znam, sumnjam i ja na karike i cilindar. Znala se ona posebno kod prvog frezanja i pregrijati tad bi počeo sukljati crni dim...uglavnom
šta je sve prošla dugo je i izdržala, al fascinira me da uvijek pali od prve:scratch

i moja je palila od prve makar je gutala ulja tak da sam moro imat karnistar sa sobom i samo doljevat...
rade ju raskopaj da se ne sjeb do kraja.
a i ulje nije tak jjeftino da ga mozes dotakat kak se motor sprdne...mislim bar meni nije jeftino... sad ak ti oces tak nastavit jbg
al bolje ju raskopaj pogledaj kaj joj je i to zamjeni i nemas brige...dizel kad se pokvari onda je to neki veci kvar a ne ko benzinac, malo ga jebe svjecica malo ovo malo ono.
ajd kod mene je slucaj da moja benzinka dela ko svicarska vurica :D:D
 
B

BAGERISTA

Guest
Radi se radi,,nači i kod tebe.......dobro je neka,,,sad kad se zagnjoje,,,odmor preko zime,,da ih ima šta grijat,,,i snagu im dat,,,,,,,,,:D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
:lol::lol::lol:...tako je...grijem ja njih, ali griju one i mene:drinkers:
 
B

BAGERISTA

Guest
:lol::lol::lol:...tako je...grijem ja njih, ali griju one i mene:drinkers:

to,stara,,,samo kad si zadovoljan,,,i one če bit,,a ko se malo kuži u gnjojidbu,,shvatit če da ima daješ sve šta im treba sad trenutno,,,a to je prava gnjojidba,,i njima jako bitna.......

Sad idem po dijecu,,u školu,,ručak i lagano:drinkers:,i onda u garažu,,da nebude hladno..........:lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
da pokažem da se nisam uljenio. jučerašnji pokušaj oranja vinograda..


Uploaded with ImageShack.us
Dobro ti vise gorice.
Ili si preduboko zoral pa si opal u jarak i slikal iz ležečeg položaja :scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
ili je bilo previše..:drinkers:..pa mu se sve izokrenulo...:lol:
a bome je mene vrat zabolio dok sam pregledao slike
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
bilo je i kestenja i mošta makar je trenutno mlada jabukovača "in" tak da je bilo veselo:partyman:
muhaničar:
-je, nagib je solidan, orati uz brijeg je poprilično zamorno zato i ne mogu više od 2-3 reda u jednom cugu mahnut.
danas počinjem malo prepravljati jedan polu okretni plug od MIO Honde tak da budem probal samo dole orati:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
bilo je i kestenja i mošta makar je trenutno mlada jabukovača "in" tak da je bilo veselo:partyman:
Vidim ja da je tebe nekaj hitilo ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
evo kao što sam i obečao. plug je prepravljen( švas aparat mi se pregrijao, u zadnje vrijeme sve spržim:madmana:). sad orem dublje a i ljepše jer je plug sad viši. inače to čudo se toliko klima, bojim se da ga ne izgubim usput:lol:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
posle svih radova uzimam pemzlu u ruke i maži...prije moram ispitati varove:blackeye
 
G

GROF

Guest
., ej., ej!., ma vridan si ti!., forumski prijatelju jeffy!

., a bome lipo mijac ore!., ali si i ti bome dal rodu glasa letit za njim po vom silnom blatu!
Sretno ti., čitamo se ...
 
S

staffmen

Guest
jeffy sad kad razmislim malo.
ako tvoj stroj od 7ks moze orat, zakacit cu i ja plug za svog labinca pa nek se malo pati. Po tezini ja mislim da su tu negdje. Moram i ja isprobat kak ce ic to cudo sa plugom.:D

vidi stroja....:finga::heart: kad mu se samo ovaj auspuh kromov zagrije... pa nemas boljeg:rolfer::rolfer:...pogotovo kad si trenirku na njega skuris:roll:

inace ove silne rupice na maski su predvidene za led diode...vec je bilo to slozeno ali su mi pregorile led diode i s vremenom ispale od vibracije...moram kupit silikon da ih pricvrstim i onda ponovo slozit...da samo vidis kak to izgleda u mraku...prava makina:finga::cool:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
235
Jeffy
Može li tvoj stroj orati površine koje nisu obrađivane (ledina) ili je preslab/prelagan??
Pitam jer imam Labinca i možda bi složio plug za njega, ali nemam iskustva sa oranjem.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
grofe: zahvaljujem se na pohvalama. zemlja je ilovača i vjerojatno je prevlažna, ali sumnjam da će biti sušlja, najavili kišu:(pa da ne izazivam vraga, ajmo to po orat, a gnoj neće čekat

staff: snaga nije od presudne važnosti već je problem kako snagu prenest na podlogu. ja imam "željezne" kotače pa me svjedno dobrano izmuči. labinac je vjerojatno bolji jer je težište nisko(kod mene je strmo) i vjerojatno ti je prva brzina sporija nego moja( ja orem na jako malom gasu jer inače proklizava pa se vuča još više smanji). dogodine planiram neke utege na kotače ugrađivat pa će vjerojatno biti bolje. čuj ti se ne bojiš da budu ti lampice povukle svu struju pa onda nebu mogel orati:finga:

vik: čuj nisam nikad probal orat čistu ledinu i nekak nisam bas siguran. moral bi ga dobro opteretit, dok smo stari i ja bili mlađi onda bi on oral a ja bi zajašil frezu( idealan položaj sedenja ko na rodeu:rolfer:) i onda bi to i išlo. da napomenem da ja orem vinograd tek svakih 4 godine i makar se freza, zemlja je na jesen poprilično zbijena, što se i vidi sa slika

moram još napomenuti da je to prilično mukotrpan posao al pošto je danas sve pitanje vremena isplati se, ako uspoređujemo sa štihanjem. btw imam i vrt na čistini i to je milina orati:gitarist:
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
grofe: zahvaljujem se na pohvalama. zemlja je ilovača i vjerojatno je prevlažna, ali sumnjam da će biti sušlja, najavili kišu:(pa da ne izazivam vraga, ajmo to po orat, a gnoj neće čekat

staff: snaga nije od presudne važnosti već je problem kako snagu prenest na podlogu. ja imam "željezne" kotače pa me svjedno dobrano izmuči. labinac je vjerojatno bolji jer je težište nisko(kod mene je strmo) i vjerojatno ti je prva brzina sporija nego moja( ja orem na jako malom gasu jer inače proklizava pa se vuča još više smanji). dogodine planiram neke utege na kotače ugrađivat pa će vjerojatno biti bolje. čuj ti se ne bojiš da budu ti lampice povukle svu struju pa onda nebu mogel orati:finga:

QUOTE]


pa vjerojatno je bolji zbog tezista.
utege bi i ja metnuo.
moja 1 je sigurno sporija od tvoje, jer imam skakvca pa znam kak brzo ide u prvoj.
lampice nisu ovisne o motoru. rade na akumulator koji se puni na punjac.

Poz i cujemo se.
sad idem koruzu zmetat:prayer:
 
G

Goldoni126

Guest
Za mtd-ja , inace tu je bilo 100 problema , ma da ti ne zgadim ako se odlučiš na takav pothvat .
sretno... :mrgreen:



specijalalnaser5_84e2a.jpg

specijalpozira1_bab57.jpg

puknuti jeli to Goldoni 128 kod tebe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh