• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Nisam razmišljao o traktoru, već razmišljam o MTK pa stoga i ostajem na ovoj temi. Mogu i više izdvojiti, ali u biti ne želim uzimati ono što mi ne treba, ne želim trošiti previše, želim uzeti samo ono što mi treba i gledam gdje to mogu povoljnije dobiti. Hvala za pomoć.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
A što kažeš na varijantu, neka strižna kosilica kao ova na slici i neki motokultivator ? :icon_super:

qbkkkys3zb8q6j23put0.jpg
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Nije mi više potrebno sijeno, već mi je potrebno samljeti travu i raslinje kako bi što prije istrunulo. Y noževi tu naprave najbolji posao ravnomjerno rastresući malč. Takva strižna kosilica je odlična za kosine, no kome to treba može za veće površine pogledati i šire kosilice sa velikim kotačima po čemu je BCS i najpoznatiji.
Novi MTK Grillo G85d sa malčerom 60cm imam u ponudi za 3 000€. No to nije nimalo robusno - tek tolko da imam stroj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
Nisam razmišljao o traktoru, već razmišljam o MTK pa stoga i ostajem na ovoj temi. Mogu i više izdvojiti, ali u biti ne želim uzimati ono što mi ne treba, ne želim trošiti previše, želim uzeti samo ono što mi treba i gledam gdje to mogu povoljnije dobiti. Hvala za pomoć.

Pa jesi se već konačno odlučio kaj hoćeš kupiti,pusti videa i kataloge,dok ne probaš uživo ne budeš znao jel to mašina za tebe.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
O boze koliko priče,da pol radis koliko filozofiras ručno biš "pomalčiro"
Inače ja za AC dao 7500 eura a ti za to prdekalo zelis dat 3000 e ti očito malčiraš ispod stabla sa eurima
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Još malo filozofiranja :eek:: - rezime:
- Grillo novi sa frezom je najpovoljija kupnja novog.
- BCS je nešto skuplji (na razini Muta, Labin) i najbolja je kupnja kao novi (viđeno).
- Maestral i SS diesel su kao polovni najbolji izbor i to mi se najviše sviđa jer ne radim zavist kod drugih ljudi - susjeda, a kad prodam gotovo niš ne gubim. Dijelovi i priključci se lako nabave. Oba imaju robusno kućište od sivog lijeva. Vidim da ima SS različitih, pa se ide u obilaske. Novog Green sam isprobao i ne mislim da je za mene, no vidim da su 90-ih imali drugi dizajn. Okretne ručke su za mene obavezne.
Još jednom napominjem: stroj se kupuje za rad iduće godine, ove godine sam se snašao :smile:

Ovo je zanimljiva kombinacija (nadam se da se slažete ;-)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=8fGN8OTeFac[/YT]
za Ferrari fanove
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=oSh244Fs2EA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
Ako budeš u blizini dođi probaj moga specijala,ima ti okretne ručke.:(nerd):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
ACME i Lomabardini su ruka pod ruku. Jedan i drugi dobri.
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Kaj nije to maltene isti stroj kaj i labinprogres? Mondial/Greeny verzija. Stariji su imali i istu masku, samo je bio drugi znak. Za kosu - neznam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
To ti je malo modificirani Mondial. Razlika je da taj ima širenje kotača šarafom po nazubljenoj osovini. Koliko vidim, ima diferencijal i šperu.
Motor je ACME, izgleda kao ADN37W. Nemre bolje.
Pogon kose izgleda kao Agria-IMT, no nemogu sa slike točno procjeniti.

Te novce svakako vrijedi.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Mozes mi reci druze jel ovaj tip kose sporija, citao sam nesto da su goldonijeve orginal sporije i malo sporije kose, ovaj ima blokade tockova i promena smera kretanja, znaci 3 napred i kad se povuce ona rucica 3 nazad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Ovo je dobar stroj (sve zavisi koliko je radio), po istrošenosti noževa freze izgleda dosta. Gume jesu Pireli, ali su spucane (može se zaključiti da je bio garažiran ispod oblaka, za kosu ne znam !:rolleyes:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
gume su mu prve zato su i ispucale a kako kaze prvi vlasnik nije radio od 98 jer je bio u inostranstvu, dobio bih druge gume sa dobrom sarom, polovne ali zdrave i nigde ispucale.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Ako je tako da nije radio duže vrijeme (cijena mi se čini OK), još dobiješ dobre gume, frezu i kosu.:(y):
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
To ti je malo modificirani Mondial. Razlika je da taj ima širenje kotača šarafom po nazubljenoj osovini. Koliko vidim, ima diferencijal i šperu.
Motor je ACME, izgleda kao ADN37W. Nemre bolje.
Pogon kose izgleda kao Agria-IMT, no nemogu sa slike točno procjeniti.

Te novce svakako vrijedi.
Kosa je cavalli italijanska?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Nebih znal. Pogon mi izgleda dobro, a ima i mogućnost nagibanja grebena.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
E pa drugari videcemo kakav ce biti kad stigne za 2-3 dana, samo bih voleo da je u kosenju brz kao muta drugom ili kao imt 407.
 

Najnoviji postovi

Na vrh