• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Strižna na Mondialu i nije neka sreća...
 

puls

Novi član
Tu od
21 Kol 2014
Poruka
12
Strižna na Mondialu i nije neka sreća...

Pa dobro, valjda će poslužiti za ovo što sam naveo.
Nemam velika očekivanja ni potrebe za puno košenja....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Vizy, to je samo kad je kukuruz mali.
Sa standardnim MTK možeš između redova i kad je kukuruz pol metra visok, otprilike kad se kultivira i traktorom :)
 

puls

Novi član
Tu od
21 Kol 2014
Poruka
12
Postoji li verzija Mondiala bez invertora?
Našao sam jedan, čovjek nije siguran jel ima; kaže da za košenje stavi manje kotače jer je s velikima prebrz?

Jedan drugi mi kaže da ima Acme benzinac od 9 KS,
to je u redu?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Labin ili goldoni dobro freza. Ja sam tek kupio goldonija 10 ks sa frezom i kosom. Jako je lagan za rukovanje, ovaj ima blokade i suzavanje tockova na saraf, 3 napred 3 nazad. Sve zavisi koliko novca zelis da potrosis.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
istina prava krumpironja....

inace jedan moj glas za preporuku, mondijal sa manjim kotacima i acme ili tomosov benzinac....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dobro, svakako me zanima vučna freza jer skakavca već imamo.
Koliko je široka Honda?

Koje modele da gledam? Mio je ista stvar?
Honda sa motikama nije skakavac, dosta teža od tvog skakavca i ima veče noževe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Slažem se s kolegom Dlesa, mala Hondica je čudo od makine za međurednu obradu bez obzira kaj je pogon remen. Ja nikad s tim problema nisam imal. Taj dio pogona je kod nje dobro zamišljen i odlično radi.

Za veče zahvate treba i veči stroj, a on je glomazan, nezgrapan, težak, ali močan. I tu Mio ima svojih prednosti prema drugima.

Kad več svaki gazda svoga konja hvali da i ja napišem koju iz svog iskustva.
Probal sam ja i Labine, imaju i oni svojih prednosti ali moj glas bi išel MIO Hondi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=nLW4ec9n-qo[/YT]

I sam razmišljam o nečem sličnom pa me zanima kaj ostali misle o ovoj igrački .

Zovneš mene i problem riješen :(nod):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da nebu kolega puls krivi dojam dobil,kaj se tice mio honde 450,600,620...
To su super masine sa puno mogucnosti,al honda sa nozevima na mjestu kotaca je skakavac i u tezim zemljama ona napravi posel al opet velim nemre usitnit ko vucena freza za vrt za sijanje i sadnju.
Mi smo sa svojom nekada frezali kukuruz al vise to ne radimo jer je f600teska i ubije te nakon duzeg frezanja,a stalno moras pazit da ne skrene na stabiljku,f450 je puno laksa za takve manevre i nisi tak umoran nakon frezanja.
Vuceni frezer za f600 noje idealno rjesen al opet nekak freza.
Ja sa svojom zadnjih godina samo kosim sa rotokosom i radi super,a za vrt imam malu imt sa vucenim frezerom i ja prezadovoljan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
600, 620 kad se suzi samo fučka u frezanju, ni ne osjeti, kad hoču širje pokrenem dizla

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa nisi valda žensko da kukaš kako je težko radit sa kultivatorom.Talijani prave kultivatore i po 30 konja za normalne radne ljudi a tebe mali skakavac umori.:icon_pray:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Mala Honda (Mio Honda f420), može raditi 50/60/85 cm (radnog zahvata) a kad se stave gumeni kotači direktno na izlaznu pogonsku osovinu širina je 20 cm, a kad se stave kotači na produžetak onda širina iznosi 50 cm. Što se tiče međurednog okopavanja ona je jako dobra, jer je lagana (57 kg), laka za upravljanje, jedino još je bolje ako se stavi ispred jedan mali uteg cca 7-8 kg.:8)
Inače ova igračka sa prethodnog posta (je doslovno igračka, hoby alat), ali opet ima prednosti (tj. freza stereo), lako je noževima frezati kad kotači prije njih isto tako frezaju u mijestu. Malo ima previše lima na sebi ?
 
Posljednje uređivanje:

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Vizy, to je samo kad je kukuruz mali.
Sa standardnim MTK možeš između redova i kad je kukuruz pol metra visok, otprilike kad se kultivira i traktorom :)
To je istina. No nešto više od 30 godina se kod nas kultivira sa Motivelom i sl. kemijadama. Manju njivu sa grahom trešnjevcem visokim + kukuruz smo kultivirali samo kad je bio mali. Kasnije se pokida grah. Da mi je tad bila ona bifreza, pa i trenutna IMT 506 - ne bi sad leđa bila tolko bolna ... Uz Motivel, a kad je kukuruz pola metra visok, kemijada zvana KAN i kiša čuda čine. Što se dobije kultiviranjem kad napravi kukuruz sjenu na tlu kad poraste?
 

puls

Novi član
Tu od
21 Kol 2014
Poruka
12
Dobro, skužio sam.....za moje potrebe može Mondial, može i Mio....

Koji prvo nađem da je nečemu.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Mala Honda (Mio Honda f420), može raditi 50/60/85 cm (radnog zahvata) a kad se stave gumeni kotači direktno na izlaznu pogonsku osovinu širina je 20 cm, a kad se stave kotači na produžetak onda širina iznosi 50 cm. Što se tiče međurednog okopavanja ona je jako dobra, jer je lagana (57 kg), laka za upravljanje, jedino još je bolje ako se stavi ispred jedan mali uteg cca 7-8 kg.:8):
Baš 20 nije ali da je uska, to je, samo neznam kaj bi s njom tak uskom radil. Prevrče se..
Ako doma složiš motike kak sam ja na svojoj onda može i uže od navedenih 50, a napred staviš pomočni kotač koji isto može služiti kao utegič :icon_wink:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Neznam dal sam ja jedini baksuz koji je strgo dva mjenjača od f400 ili su loše rađeni meni su oba propišala dole na ajmo reć diferneciju,a nisu puno frezale tako da sam odusto od njih,a i dizel je dizel mozes i ss suzit na 50 cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh